piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12944 wyświetleń

3 promile- kierowca TIR-a

 Ponad 3 promile alkoholu miał zatrzymany w Łomży kierowca TIR-a. 1,5 promila wykazał alkomat u białostoczanina, który potrącił na przejściu dziewczynkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Obaj stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem.

     Wczoraj po godzinie 18 dyżurny białostockiej policji odebrał telefon. Kobieta poinformowała, że ul. Poleską jedzie polonez, za którego kierownicą siedzi pijany kierowca. Zamroczony alkoholem nie zwracał uwagi na to, co dzieje się wokół niego. Na skrzyżowaniu z ul. Sitarską potrącił przechodzącą przez jezdnię 13-letnią dziewczynkę. Nie udzielając pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymali go policjanci. Badanie alkomatem wykazało, że 51-letni białostoczanin ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Lekko ranna dziewczynka trafiła do szpitala.

     Godzinę później na jednej z głównych ulic Łomży policjanci zatrzymali do kontroli TIR-a. 34-letni kierowca ciężarowego volvo wiózł z Ostrołęki ładunek rur PCV. Zmierzał do Estonii. Kontrola trzeźwości wykazała, że był pijany. W wydychanym powietrzu alkomat wskazał ponad 3,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego ciężarówka trafiła na parking strzeżony. Tłumaczył się, że wyjeżdżając w trasę wiedział, że jest pijany. Nie chciał aby pracodawca zauważył, że nieterminowo wyjeżdża z bazy.

     W tym roku na podlaskich drogach policjanci zatrzymali 3 287 nietrzeźwych kierowców. W sierpniu było ich już 177.

     Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny zabójca, szczególnie gdy ze świadomością zamroczoną promilami kieruje na zatłoczonych drogach rozpędzoną maszyną.

KWP w Białymstoku

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (8)

Piles nie jedz i nie stwarzaj zagrozenia dla innych ,,przez takich dupkow mogly zginac niewinne osoby ,,dobrze ze policja ich zatrzymala , powinni zabrac im prawko do konca zycia ,to by jeden z drugiego bral przyklad i nie wsiadal po pijaku , to by byla najlepsza nauka dle nieuka . Ja to jak jade to az strach jak tir przejezdza obok lub mija , pchaja sie jeden na drugiego bo czasu ma malo , i pedzi jak wariat . Zlikwidowac tiry a kolej uruchomic do przewozu .....................

Lubię wypić, chyba jak prawie każdy, ale nigdy, przenigdy nie wsiadłem do samochodu po alkoholu, a nawet na ciężkim kacu... I nie zamierzam tego robić, bo przez chwilę mojej głupoty może ktoś cierpieć przez całe życie. Lepiej zamówić taksówkę lub iść pieszo ni narażać na utratę życia lub zdrowia siebie, a przede wszystkim innych... Pijanych kierowców powinno się karać minimum 15 letnim więzieniem za samo prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, za spowodowanie zagrożenia dodatkowe 10, a ze skutkiem śmiertelnym - dożywocie... Pamiętajmy - samochód w rękach pijanego kierowcy to śmiercionośna broń!!! Większość ludzi obawia się jedynie utraty prawa jazdy, jeżeli zostaną przyłapani pod wpływem alkoholu, ale ilu z nich pomyślało, że może pozbawić kogoś życia?

takim nalezy zabierac dozywotnio prawko a nie tylko tymczasowo .gnojek

o bony jagby komus kszywda sie stała ja bym jego na 5 lat pozbawienia wolnosci

Nooo a potem to ludzie sie dziwią,że często tiry robią wypadki... ajjj. ludzka głupota nie ma granic.... ;//

No i co "adwokaci" tirowców? A tak na marginesie, w ostatnim czasie wzięli się za Was, na trasie 61 panuje ład, jak nigdy. Policja śmiga w lewo i w prawo. I BARDZO DOBRZE!!!

nie wiem kto taki daje prawko takim imbecylom

Podziwiam niezmierną głębię wypowiedzi "kolka" , "Geniusza", a także "MILU$"
Macie racje, jedynie kierowcy ciężarówek powodują wypadki i jeżdżą pod wpływem alkoholu i nikt więcej. Widać kolka jesteś typem niedzielnego kierowcy i za pewien czas co innego znajdziesz na co będziesz mogła sie skarżyć. Jak już sprawiedliwość ma być to i ty zacznij jeździć koleją:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.