poniedziałek, 15 lipca 2024

Wiadomości

  • 60 komentarzy
  • 11462 wyświetleń

29 mln zł dla Grajewa w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład

Miasto Grajewo otrzyma aż 29 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład! Przeznaczone środki obejmą między innymi przebudowę dróg, budowę parkingu oraz oświetlenie ulic - informuje Minister Adam Andruszkiewicz


- Rządowy Fundusz Polski Ład to przede wszystkim ogromna szansa na duże inwestycje, rozwój i modernizację. Nasz rząd na czele z Premierem Mateuszem Morawieckim konsekwentnie realizuje politykę opartą na wspieraniu nie tylko dużych miejscowości, ale także tych mniejszych, które zdecydowanie skorzystają na Polskim Ładzie - podkreśla A. Andruszkiewicz Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. 

- Na podziękowanie zasługuje też Burmistrz miasta Grajewo Dariusz Latarowski, który zabiega o interesy mieszkańców, podejmując nowe inwestycje - dodaje minister.

Inwestycja obejmie przede wszystkim budowę i przebudowę dróg przy ulicy: Spokojnej,  rtm. Konopki, Perlitza, Ułańskiej, Legionistów, Grzybowej, Jaśminowej i wiele innych. Z funduszu zostanie sfinansowana również budowa parkingu przy ulicy Strażackiej oraz chodniki na os. Szkolna, os. Huta i os. Parkowe. Z pieniędzy otrzymanych w ramach Polskiego Ładu powstaną też nawierzchnie jezdni wraz z chodnikami i zjazdami, odwodnienie dróg, oświetlenie uliczne oraz oznakowanie. Dzięki pieniądzom uzyskanym z Rządowego Funduszu Polski Ład miasto Grajewo może liczyć na dalszy rozwój i modernizację. 

 

25 października 2021 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu odbyła się konferencja prasowa Dariusza Latarowskiego Burmistrza Miasta Grajewo z udziałem Adama Andruszkiewicza Sekretarza Stanu w KPRM oraz Jarosława Zielińskiego Posła na Sejm RP. 

 

Jedną z najwyższych dotacji w regionie otrzymało też miasto Białystok - na projekt dotyczący rozbudowy ulic na jednym z osiedli w mieście otrzyma 45,6 mln zł dofinansowania. Wśród innych projektów z dużym dofinansowaniem znalazł się m.in. projekt Łomży, która chce rozbudować bulwary nad Narwią; otrzymała na ten cel blisko 38 mln zł. Natomiast po blisko 30 mln zł dofinansowania na infrastrukturę sportową otrzyma Augustów i Suwałki. Do samorządów w województwie podlaskim trafi ponad 1,2 mld zł .

 

 lista dofinansowanych gmin i miast w woj. podlaskim (xls)

 lista dofinansowanych gmin i miast w woj. warmińsko-mazurskim (xls)

 

 

 

 

niedziela, 14 lipca 2024

Dni Grajewa 2024

Komentarze (60)

Świetne informacje dla miasta i regionu brawo :)

Pan Minister Andruszkiewicz świetnie działa dla naszego regionu! Dziękujemy!

Świetna informacja dla naszego Grajewa! Dobrze, że mamy taką osobę jak Adama Andruszkiewicza, który wspiera nasze Miasto!

Super. Ogromne wsparcie dla Grajewa! Minister Andruszkiewicz nie zapomina skąd pochodzi. Dziękujemy Panie Adamie.

Świetna informacja! Brawa dla Pana Ministra za zaangażowanie i aktywność!

Mówcie co chcecie ale w końcu coś się ruszyło w naszym Grajewie widać zmianę na lepsze oby tak dalej

Wszystko dzięki ministrowi Adasiowi! Swój człowiek z tego Min. Andruszkiewicza, raz się z nim widziałem i chwile porozmawialiśmy. Duma Podlasia!

Brawo, jest szansa na nowe inwestycje.

Ogromne pieniądze. Brawo Pani Adamie!

Grajewo zmienia się bardzo szybko na lepsze. Widać w tym rękę Ministra.

Świetnie Panie Ministrze

Ciekawe czy będziemy mieli za co po tych drogach jeździć?
Moim zdaniem Polski ład nas wykończy.

....a ile z tego na dworzec PKP ????...no i ile na dworzec PKS ????... .

A co z ulicą Piłsudskiego ? Fajnie, że będzie ścieżka rowerowa i chodniki a co z kanalizacją ?

He, he, he, a policzyli już ile stracą z PIT i CIT?

Super ???? ale kiedy one wpłyną a i bym zapomniał czy te pieniądze tak chucznie rozdawane pod pomnikiem już wpłynęły chodzi mi o te czeki z góry dziękuję za odpowiedź ??Jaki rozwoj Grajewa parking na Strazackiej panie Morawiecki, posle Andruszkiewicz, burmistrzu Latorowski ten parking jest potrzebny i te ulice i chodniki po co oszukiwac mieszkancow, a co z wiaduktem przez Centrum Miasta dla TiRow, zamiast tunelu dla pociagow i obwodnicy cale centrum bedzie zablokowane, bez parkingow, bez dojazdu do domow i sklepow. Jak po Centrum jezdzic samochodem i chodzic piechota zeby jakis TiR nie spadl na glowe miedzy slupami i betonem. Dobry pomysl zaparkowc na Strazackiej, a piechota do Centrum i patrzec zeby cos nie spadlo na glowe. Bardzo piekny Rozwoj miasta i jeszcze brak Dworca kolejowego i PKS dojechac bedzie problem. w Eku bedzie dworzec i kolej, wraz z drogami w Elku i Szczuczynie a w Grajewie co miska ryzu i nalesniki. Ten komentarz bedzie zablokowany bo wiadomo cenzura. Trzeba same pochwaly i sie cieszyc.

A wiadomo pan Andruszkiewicz od nas z Grajewa to pomaga i to mu się chwali dziękujemy

A może kasa na wymianę kopciuchów w naszym mieście , warto też o tej sprawie pomyśleć. Nie wiem czy starczy za rok , na cokolwiek z tych pieniędzy.

Ludzie ale wy jesteście naiwni. Czeki bez pokrycia już raz rozdawali. I co gdzie są pieniądze? A o polskim ładzie możecie zapomnieć gdyż PiS nie dostanie już żadnej kasy z Unii. Propaganda i nic więcej

sie tak nie cieszcie. to z naszych podatkow. rzad nie ma wlasnych pieniedzy rozdaje to co ukradl ciezko pracujacym i dodrukowal. zanim ta kasa wplynie reala wartosc to bedzie 15 mln. a nasze dzieci beda to splacaly do konca zycia

Do gorszy sort, czyli pań a.........z i s......a, przestańcie mydlić oczy mieszkańcom. Walczycie tylko o wlasy interes, biznes a nie o dobro miasta! Te wasz komentarze są żenujące.

Tak, świetnie, dają nam nasze pieniądze pamiętajcie że oni zawsze więcej zabierają niż dają.

Kluczowe słowo. Dostanie ...

Niedługo Donek wyląduje w G-wo i wam powie że nie ma na nic pieniędzy i nie było i nie będzie.. Niestety..

Te pieniądze to są w Brukseli a do Grajewa to jeszcze droga daleka.

Wow, wygląda, że oprócz propagandy PR, są tu także opłacani klakierzy. Oh, ach, będzie cudownie. A propaganda polega na: zabierają po cichu w jednym miejscu, a dają z wielką pompą w drugim. Pomyślcie - Wasi wnukowie będą to spłacać. Teraz to cały czas jest kampania wyborcza za pieniądze podatników. /

A tam ,lemingoza nie chce nic. Chce tylko Tuska na wodza.

My też spłacamy dług naszych dziadków i to nie przeszkadza tobie?

Ja tylko zapytałem czy już są te pieniądze które były przyznane wcześniej i nie neguję tego że w Grajewie jest ładniej bo naprawdę dużo się zmieniło i to na dobre a ten kto tego nie widzi po prostu jest przeciwko wszystkimu

Andruszkiewicz - człowiek idea ;p

przystanki autobusowe na Popiełuski, Mickiewicza, Ełckiej, Konstutucji postawcie a nie pasażerowie mokną

To tyle będzie kosztował ten wiadukt? Bo tam wyraźnie jest przebudowa drug gminnych.

Te achy, ohy, pochwały pewnie są realizowane przez specjalnie zatrudnionych ludzi w ministerstwie. Propaganda majstersztyk, a szary lud to kupuje.

Peany dla ministra pisze ta sama osoba, miasto straci w 2022r trzy razy tyle ile ma w planie/? /dostać przez przepisy podatkowe, oglupiajaca euforia dla ciemnego ludu.

Ludzie, łykacie wszystko jak pelikany... obiecać, a dać to dwie różne sprawy. A PiS na razie z niczym poza obietnice nie wyszedł... Gdzie CPK, milion samochodów elektrycznych, nowe mosty... Bijcie brawo i patrzcie na ceny w sklepach.

Z jednej strony to cieszy że takie pieniądze trafią do Grajewa ale z drugiej strony komuś trzeba było je zabrać w postaci podatków.

Drodzy Państwo, przepraszam ale muszę to napisać. Między nagłówkiem a zdjęciem poniżej tekstu ubyło 576 000 zł a chciałbym zauważyć że jeszcze nic nie zaczęto robić tzn. "inwestować". Ciekawie się zapowiada.

Inwestycja jest wtedy, gdy włożone w przedsięwzięcie pieniądze dają kolejne pieniądze. Na nowych chodnikach ani miasto , ani mieszkańcy nie zarobią. Ktoś weźmie kasę po przetargu za wykonanie i tyle. a co my z tego mieć będziemy? (Nie twierdze, że chodniki nie są potrzebne) . Gdyby 29 mln po zainwestowaniu dało miastu kolejne 29 mln , to by była inwestycja! Czas zmienić język propagandy, na język prawdy.

Przecież to są pieniądze tylko i wyłącznie z naszych podatków

Dużo nie trzeba pisać. POraZKa

Do gorszy szorty o czym ty piszesz był udostępniony projekt wiaduktu Wiadukt ma być nad torami nie nad Grajewem

Oni już sie gotują we własnym sosie jeden wieli nieład ale dają tylko na nich głosować i kaszankę wpierniczć brawo wyborcy .

A nasz poseł Pan Gwiazdowski dlaczego niema . A Pan Zieliński ?
Wielki przyjaciel i orędownik drogi Knyszyn -Grajewo-Ełk. A może byście porządnie oswietlili przejścia dla pieszych ? po wymianie na te lepsze , bardzo kiepsko to wygląda, ludzie jeszcze w modnym szarym czarno ubiorze /

Żeby komuś dać trzeba innym zabrać . Inflacja już szaleje , przedsiębiorcy się duszą , a po nowym roku ZUS ich zamorduje . Ciekawe kto będzie podatki płacił żeby te miliony finansować

A będzie dworzec PKS? Czy nadal będziemy mieli taką wizytówkę jaką mamy (Grajewo bez dworca PKS)?

Żada partia nie ma swoich pieniędzy do rozdawania oni oddają cześć zabranych nam pieniędzy czy warto jest tak się zachwycać tą władzą ludzi weźcie kubeł zimnej wody na głowe????

mysza a gdzie były pieniądze naszych podatników za poprzedniej władzy ?

To nie Oni dali, bo władza nie ma swoich pieniędzy. To My płacimy z naszych podatków. Zresztą te wydatki i tak już sobie rekompensują podwyżkami energii, paliwa, jedzenia itp

Znowu kartonowe pieniążki, a głupcy w to wierzą. Tej kasy nie ma i nie będzie, pzpr robi propagandę, a ciemny lud łyka te farmazony. Idźcie geniusze do sklepu i zobaczcie co się dzieje, zatankujcie, kupcie leki to są wasze miliony.

Tych pieniędzy jeszcze nie ma. Na stronie BGK jest schemat przepływu środków. Kasa ta będzie z emisji obligacji czyli pożyczki, która będziemy spłacać przez x lat

29 mln i kilkanaście albo i kilkadziesiąt wymienionych inwestycji... A miesiąc temu widziałem tu budowę kawałka chodnika ze ścieżką rowerową za 3 mln... Ktoś tu sieje propagandę ?

Dworzec PKP PKS....???? Swiatła na skrzyzowaniach..podobno miasto wystapiło o pieniądze na to...??

Dochody własne zmniejszą się o około 38 mln a dano około 29 mln. Czysty zysk. Brawo!!!

Zasłyszane na rynku: "może i kradną ci z pis'a, ale przynajmniej się podzielą".
Postawa moralna chrześcijanina.

Który z tych gości wyjął chociaż złotówkę z własnej kieszeni przecież z naszych podatków pochodzą to jasna oznaka że wybory się zbliżają... a o p. Gwiazdowskiego się nie martwcie.

Te pierwsze ochy achy to chyba podstawione osoby pisza.Jesli tak mysla niech podpisza sie wlasnym nazwiskie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.