Wiadomości

250 urazów w grudniu

250 urazów w grudniu
Nadeszła zima. Dla niektórych jest to doskonała okazja do zabawy, zimowego szaleństwa na górce, stoku bądź też lodzie, jednak dla większości zimowe warunki są uciążliwe, a nawet niebezpieczne.

Wystarczy chwila nieuwagi i spacer po zaśnieżonym chodniku czy śliskiej powierzchni może zakończyć się upadkiem. W miesiącu grudniu w Szpitalu Ogólnym w Grajewie zanotowano około 250 urazów wymagających konsultacji chirurgicznej, z czego 103 były to przypadki nagłe. Wystąpiło także 6 przypadków odmrożeń.

Pogotowie Ratunkowe w końcówce ubiegłego roku również odnotowało kilkadziesiąt wyjazdów do różnego rodzaju urazów, w tym co najmniej kilka złamań i zwichnięć kończyn.

Widać zatem, że ta pora roku oprócz zalet ma również wady. Podczas zimowej aury nie trudno o przykre doświadczenie, na pewno należy zachować ostrożność podczas przemieszczania się osobistego czy też przy pomocy różnych środków transportu.

e-Grajewo.pl


Dyżurni WCZK ostrzegają
Zjawisko: Oblodzenie, opady marznące
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 20:00 dnia 07.01.2011 do godz. 08:00 dnia 08.01.2011
Obszar: Województwo podlaskie.
Przebieg: Prognozowana temperatura minimalna w nocy od -2°C do 0°C. Spadek temperatury spowoduje zamarzanie wody z roztopionego śniegu oraz oblodzenie mokrych nawierzchni po opadach deszczu i mżawki, które występowały w ciągu dnia przy dodatniej temperaturze. Przewiduje się również wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.
Skutki: Śliskość na drogach i chodnikach, utrudnienia komunikacyjne.
Uwagi: W związku z kolejną falą ciepłego powietrza napływającego od soboty 08.01.2011 zostanie wydane ostrzeżenie o roztopach.Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.