środa, 22 września 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 5692 wyświetleń

25 mln zł za kilometr

25 mln zł za kilometr

Na ponad 605 mln zł, czyli 25 mln zł za kilometr, wyceniło włosko-szwajcarskie konsorcjum projekt i budowę 24 -kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 Suwałki – Budzisko. Podmiot, któremu lideruje firma Impresa Pizzarotti, złożył najtańszą, spośród dziewięciu nadesłanych na przetarg ofert. Najdroższa, włoskiej firmy była o 309 mln zł wyższa i opiewała na 914 mln zł. 

Wszyscy oferenci zaproponowali najkrótszy z możliwych okresów realizacji – 31 miesięcy od chwili podpisania umowy, w tym:

- wykonanie projektu;

- uzyskanie decyzji ZRID;

- wybudowanie drogi ekspresowej;

- uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

W okres samej budowy nie wlicza się miesięcy zimowych od 15 grudnia do 15 marca.

 Odcinek S61 od końca budowanej właśnie obwodnicy Suwałk do granicy państwa w Budzisku ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, pasy awaryjne, nawierzchnię w technologii betonu cementowego, obciążenie - 115 kN/oś. Powstaną też wszystkie niezbędne urządzenia w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska. Planowane lata realizacji to 2017 – 2020 – informuje GDDKiA.

 

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (2)

to jest jakis zart? co to jest 24 kilometry?

Pizzeria teraz drogę będzie budowała? Co w tej drodze musi być skoro ona tyle kosztuje? Ile kosztowało drążenie metra za km w Warszawie? Może metro będzie tańsze?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.