środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

 • 10 komentarzy
 • 10840 wyświetleń

24 zł za Pfleiderer Grajewo

Ostatni istotny krok Pfleiderer Grajewo S.A. na drodze do „Jednego Pfleiderera”

 • Pfleiderer Grajewo S.A. („Pfleiderer Grajewo”) pomyślnie kończy proces budowania księgi popytu
 • Pfleiderer Grajewo ustalił ostateczną cenę emisyjną na PLN 24 za jedną akcję
 • Oferta publiczna Pfleiderer Grajewo obejmie 15 077 007 akcji nowej emisji
 • Równoległa oferta prywatna obejmie 8 298 244 istniejących akcji Pfleiderer Grajewo należących pośrednio do spółki Atlantik S.A. („Atlantik”)
 • Dodatkowo, po zakończeniu reorganizacji Grupy Pfleiderer, niektórzy interesariusze Atlantik otrzymają od Atlantik 7 635 435 istniejących akcji Pfleiderer Grajewo zamiast spłaty pieniężnej w wykonaniu zobowiązań Atlantik („Spłata w naturze")
 • Atlantik oczekuje, że po transakcji będzie posiadał ok. 25.3% akcji w Pfleiderer Grajewo
 • Strategic Value Partners LLC („SVPGlobal”), poprzez fundusze, którymi zarządza lub którym doradza, zakupi 10 494 872 mln nowych i istniejących akcji i oczekuje, że otrzyma 6 278 024 istniejących akcji od Atlantik w ramach Spłaty w naturze
 • Oczekuje się, że po transakcji SVPGlobal będzie posiadał ok. 25.9% akcji w Pfleiderer Grajewo
 • Oczekuje się, że liczba akcji Pfleiderer Grajewo posiadanych przez akcjonariuszy innych niż Atlantik i fundusze, którymi zarządza lub którym doradza SVPGlobal wyniesie 48,8%Wpływy brutto z transakcji, w tym oferty prywatnej i Spłaty w naturze, wyniosą około 744 mln PLN
 • Wpływy brutto z oferty publicznej Pfleiderer Grajewo wyniosą około 362 mln PLN i zostaną wykorzystane na sfinansowanie przejęcia Pfleiderer GmbH oraz na zmniejszenie zadłużenia powiększonej Grupy

Grajewo, 4 grudnia 2015 – Pfleiderer Grajewo, jeden z największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych, blatów kuchennych oraz oklein sztucznych w Polsce, zakończył proces budowania księgi popytu transakcji stanowiącej ostatni istotny krok na drodze do stworzenia „Jednego Pfleiderera”. Połączony Pfleiderer ma się stać jedną z wiodących spółek w Polsce o rocznej sprzedaży sięgającej ok. 1 mld euro oraz zatrudniającą ponad 3000 osób.

Komentarze (10)

Ty Corleone, zobacz ile osób w latach 70 tych przyjechało do Grajewa z Polski z jedną walizeczką. Zobacz co oni teraz maja. Mówisz o truciu, jedz do Krakowa i tam pooddychaj.
A i tak pójdziemy wszyscy do piachu.

jak sie urodziles nikt cie nie chcial tracic patykiem i tak pozostalo patyk

Tam gdzie przemysł, tam zanieczyszczenie środowiska, tam pieniądze. Przemysł mleczarski też zanieczyszcza środowisko, tony opakowań, zużytej wody i wyemitowanego do środowiska metanu z krowich układów wydalniczych. Ochrona środowiska poprawia się sukcesywnie od wielu lat.

Drogi Corleone, oczywiście można zamknąć ten zakład, można zamknąć mleczarnię, tylko co dalej?? Będziemy żyć bardzo ekologicznie tylko kilka tysięcy osób pracujących bezpośrednio w tych zakładach i pracujących wokół tych zakładów straci pracę. Zdecydowana większość pracujących mieszka w Grajewie, dużo też mieszka w Ełku tylko dlatego, że władze naszego miasta nie potrafią przyciągnąć młodych ludzi. (brak mieszkań, przedszkoli, infrastruktury). Przejazd kolejowy jest również nierozwiązanym od wielu lat problemem naszych władz. Trzeba trochę pomyśleć szerzej, nim się napisze swoją opinię.

362 mln za bankruta ?! - jeżeli ktoś nie wie to niestety Pfleiderer GmbH zbankrutowało i zostało wycofane z giełdy we Frankfurcie. Niemiaszki chcą wyrwać teraz kasę z Polski !!!

Corleone wyjedź do Ełku - tam znajdziesz czyste powietrze i wodę. Tylko nie narzekaj, że roboty tam nie znalazłeś.

zeby,nie,te,zaklady,grajewa,by,nie,bylo,by na mapie.

kero co tam bredzi przed wojno zakładów nie było a nożownikom dobrze się żyło z przemytu , to i tera by dali rade , bo granice mamy za miedzą .I tak bym zasilali cało Europe w tanie nie opodatkowane towary.

@Sołtys. Masz skopiuj sobie -> ą

Gapa dobrze pisze. Ja nie wiem o upadłości Pfeiderer GMBH., ale większość kasy nie zostanie w Grajewie tylko pójdzie do niemiec na wykupienie od nich Pfeiderer GMBH czyli ładny przekre

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.