Kraj

  • 2 komentarzy
  • 1947 wyświetleń

21 lat, 2 promile i 3 lata

Jechał pijany wbrew zakazowi i spowodował kolizję.

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, który pijany wbrew zakazowi kierował samochodem i spowodował kolizję. Miał dwa promile alkoholu w organizmie. Na szczęście ani jemu ani trzem pasażerom nic się nie stało.

W sobotę po północy dyżurny policji otrzymał anonimowy telefon, że w Ełku na ulicy Gdańskiej mercedes sprinter wjechał w ogrodzenie posesji. Ponadto z samochodu miało uciekać kilka osób. Natychmiast wysłano tam patrol policji. Funkcjonariusze w pobliżu auta zatrzymali czterech pijanych mężczyzn. Na początku żaden z nich nie przyznawał się do kierowania busem. Policjanci szybko ustalili, który z mężczyzn prowadził mercedesa. Sprawcą kolizji okazał się 21-latek. Mając dwa promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu. Wiózł trzech kolegów. Na ulicy Gdańskiej w okolicy skrzyżowania z ulicą Sikorskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. W konsekwencji auto zjechało na chodnik, a następnie w zarośla i uderzyło w metalowe ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Teraz 21-latkowi za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym i kierowanie wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto podejrzany poniesie też konsekwencje za spowodowanie kolizji.
KPP Ełk

Komentarze (2)

ale urwał....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.