poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 28 komentarzy
  • 18902 wyświetleń

17:0 dla Augustowskiego

Jarosław Augustowski Starosta Powiatu Grajewskiego, Alicja Rutkowska zastępca Starosty, Stanisław Kossakowski Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego – to ludzie, którzy przez najbliższe cztery lata będą rządzić naszym powiatem.   

We wtorek 27 listopada 2006 r. odbyła się I sesji Rady Powiatu Grajewskiego III Kadencji. Komisja skrutacyjna pod przewodnictwem radnego R. Ziemkiewicza przeprowadziła tajne głosowanie radnych, którzy wybrali nowe władze powiatu. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami wyłoniono ten sam skład, który zarządzał powiatem w kadencji 2002-2006 r. Wszyscy kandydaci otrzymali stuprocentowe poparcie kolegów i koleżanek radnych.

Zastępcami Przewodniczącego Kossakowskiego będą Ryszard Wolwark oraz Jan Ciecierski. Rada zdecydowała także o poszerzeniu składu Zarządu Powiatu z czterech na pięciu członków. Takiemu rozwiązaniu mocno sprzeciwia się radny Ziemkiewicz, argumentując że są to dodatkowe, zbędne jego zdaniem wydatki powiatu. - Sytuacja finansowa Powiatu jest krucha, nie stać nas na kolejne diety dla radnych - mówił. W odpowiedzi głos zabrał Starosta Powiatu.

- Sądzę, że dodatkowe uposażenie dla radnego nie jest kwotą na tyle wysoką, aby zrujnowała budżet powiatu. Z doświadczenia wiem, jak dużo pracy mają członkowie Zarządu, aby godnie reprezentować nasz powiat – powiedział Jarosław Augustowski.   

Jak na razie Zarząd Powiatu będzie składał się z czterech członków: Jarosław Augustowski, Alicja Rutkowska, Dariusz Latarowski, Sławomir Ginel.

Debiutanci w Radzie powiatu otrzymali stanowiska przewodniczących Komisji. Jadwiga Dembińska będzie nadzorować pracę Komisji Budżetowej, Henryk Wróblewski – Komisji Polityki Gospodarczej, a Janusz Marcinkiewicz – Komisji Polityki Społecznej. W skład Komisji Rewizyjnej weszli Kazimierz Czyżewski - przewodniczący, Barbara Pieńkowska, Jan Wojewoda oraz Janusz Marcinkiewicz.    


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (28)

Sympatyczne e- grajewo, prosze to opublikowac , DZIĘKI

ŁADNIE wszystko cacy, a gdzie powołanie STAROSTY GRAJEWO CZEKA NA ROZGRYWKI BURMISTRZA SZCZYCZYNA

I rubta co chceta.

aha czyli czekamy na wybory w Szczuczynie a dopiero później rozstrzygnie się w Grajewie.

Czeka nie Grajewo, a Powiat Grajewski.
Radni wybrani przez mieszkańców samego Grajewa stanowią w Radzie mniejszość.

aha to fajnie starostwo w Grajewie a rządzi wieś. Toć mamy urząd Gminy. Po co starostwo.

tu nie chodzi o radnych wybranych z samego Grajewa myslcie troche wiekszosc radnych wywodzi sie z KW Wspolnota Samorzadowa i PiS to oni beda rozdawac karty-stanowia wiekszosc-licze na dobry wybor

nie wiem ociec co ty sobie wyobrażasz myslisz ze jak ze wsi to co ggorsi i głupsi ludzie to ty sie szastanów nad swoim myśleniem a zareszto ty niby z grajewa to z miasta strasznie śmieszne widać ze nigdy nie byłeś w mieście

Ty w którym miejscu napisałem , że ze wsi to gorsi? Jesteś niedowartościowany? Cho dzi mi o sens istnienia starostwa , mamy Urząd Miasta Urząd Gminy , w takim razie po co nam starostwo po co te układy układanki przed wyborcze na stanowisko Starosty i Vice. ...

ustawa -ordynacja wyborcza jest zła. Dlaczego w powiatach i sejmikach wojewodzkich nie bierze się pod uwage zaufania spolecznego czyli ilosci glosow uzyskanych w wyborach,a inne wzgledy /ukladanki polityczne i personalne/.
24.11.2006r. Kazik

Kiedy poznamy nazwisko starosty?

ociec - poza dwoma Grajewmi mamy jescze urzędy w Radziłowie, Wąsoszu, Szczuczynie, Rajgrodzie. Powiat obejmuje je swym zasięgiem. Czy jest im potrzebny to inna kwestia.
Kazik - ordynację złą napisano już wcześniej, teraz ją jeszcze dodatkowo zepsuto. Ci co startują i chcą rządzic nami powinni jednak przynajmniej umiec czytać i liczyć - i startowac dopiero po zrozumieniu i policzeniu.

oby tylko starosta nie zostala PANI.......

I dalej "normalka", czyli brak jakiejkolwiek zmiany na lepsze.

Cóż... trzeba sobie innej roboty szukać. Znowu 4 lata nie będzie podwyżki. :/

i znów wszystko dla Szczuczyna i co drugi pracownik w każdym zakladzie pracy w Grajewie to ze szczuczyna. Fajnie BRAWO RADNI POWIATOWI, a wyborcy niech dalej tak wybiwrają. Najlepiej niech Grajewo będzie jeszcze większą wiochą jak jest. Jeszcze troche to grajewo zostanie przeniesione do Szczuczyna albo Radzilowa. BRAWO NIE MA CO.

CZYLI NOWE WŁADZE PO STAREMU.NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO.ŻYCZĘ OWOCNEJ PRACY.

WIELKIE BRAWA DLA PANA JAROSŁAWA ZNOWU ODPOWIEDNI CZŁOWIEK NA ODPOWIEDNIM STANOWISKU !!! ..

Ech ludzie... nic tylko narzekać umiecie. Gratuluje radnym trafnego wyboru.

A gdzie radni z PIS-u, co robią w radzie- wywalili gały na to co podzielił sobie PSL, to jest krwiożercza i pazerna partia , nawet grajewska.

WYBORCO: Odpowiedni człowiek, ale DLA KOGO? Odpowiesz mi na to pytanie???

zawsze jest te same pytanie czy sie urodził taki by wszystkim dogodził

jak widać pretesja do garbatego ze ma proste dzieci

Szczuczyn rządzi

O ile potrafię zrozumieć wybór starosty, to nie potrafię zrozumieć wyboru wicestarosty.

"We wtorek 27 listopada 2006 r. odbyła się I sesji Rady Powiatu Grajewskiego III Kadencji. Komisja skrutacyjna pod przewodnictwem radnego Roberta Ziemkiewicza w tajnym głosowaniu wybrała nowe władze powiatu."

Sama Komisja Skrutacyjna nikogo wybrac nie moze poza ewentualnie swoim Przewodniczacym, takze wkradl sie blad w tresc artykulu. Komisja skrutacjna policzyla glosy w wyborach Starosty, itd. Prosze o sprostowanie

może w tej kadencji wezmą się do roboty?

Jak widać na zdjęciach nasi radni tryskają energią.Istna stypa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.