czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11462 wyświetleń

16-latek wpadł pod koła ciągnika

Policjanci z Ełku wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym 16-latek wpadł pod koła ciągnika rolniczego.  Nastolatek chciał uruchomić pojazd na tzw. popych. Kiedy ciągnik toczył się ze wzniesienia chłopak chciał wskoczyć do kabiny i wpadł pod tylne koło. Ze złamaniem miednicy trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 8 listopada około godziny 10:00 w jednej z miejscowości w gminie Prostki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 16-latek miał tego dnia wykonywać prace na polu. Chłopak usiłował uruchomić ciągnik na tzw. popych. Kiedy pojazd z podczepionym pługiem toczył się ze wzniesienia 16-latek chciał wskoczyć do kabiny i wówczas wpadł pod tylne koło. Na miejscu obecni byli jego rodzice. Chłopak został przetransportowany do szpitala ze złamaniem miednicy.

Policjanci ustalili, że ciągnik nie ma aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia. Wyjaśniane są szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożności i uwagę podczas wykonywania prac polowych, zwłaszcza o zapewnienie właściwej opieki dzieciom. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii, za co opiekunowie mogą ponieść konsekwencje. - informuje KPP Ełk

 

Komentarze (2)

No ta, bo zamiast teraz zająć sie chlopakiem to Policja dowali mandat z brak papierów. Co gorsza prokurator. Czyż nie mam racji? :)

W końcu niech się wezmą za tych gospodarzy, ciagnikami jeżdżą i piją, rzadko który ma przegląd i ubezpieczenie . A chłopcem niech się zajmują lekarze

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.