Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 13453 wyświetleń

1500 złotych i roczny zakaz


 Sąd Rejonowy w Grajewie ukarał estońskiego kierowcę karą 1500 złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na terytorium Polski na okres jednego roku. Grajewscy policjanci zatrzymali brawurowego kierowcę na drodze krajowej nr 61.


 Sąd Rejonowy w Grajewie rozpatrzył w trybie przyspieszonym sprawę kierowcy z Estonii. Mężczyzna został ukarany karą 1500 złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na terytorium Polski na okres jednego roku. Grajewscy policjanci zatrzymali brawurowego kierowcę 1 kwietnia br. na drodze krajowej nr 61.

Tam na odcinku relacji Obrytki – Szczuczyn kierowca ciężarówki z lawetą na estońskich numerach rejestracyjnych, jadąc w stronę Łomży, nie zważając na stwarzane zagrożenie, wyprzedzał na skrzyżowaniu i podwójnej linii ciągłej poruszającego się przed nim tira. Widzący ten manewr, jadący z przeciwnego kierunku, 28-letni kierujący volvo i 24-letni mężczyzna siedzący za kierownicą busa, by uniknąć zderzenia gwałtownie hamowali i zjechali do rowu. Szczęśliwie, dzięki ich szybkiej reakcji, nie doszło do tragedii i nikt nie został ranny.
KWP Białystokwtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (6)

Dajcie imcalkowity zakaz wjazdu za tako jazde pozdro

tak powinno być

W Brytanii za coś takiego Polak straciłby prawo jazdy nie tylko na teren GB ale w ogóle.

U nas, szczegolnie w Grajewie nie ma co liczyc na kulture jazdy zachodniej Europy. W Grajewie panuje odkad pamietam, moda na prostacki szpan: gaz do dechy, przekraczanie predkosci, 70km/h-90km/h po Grajewie, picie na stacjach benzynowych w weekendy, pyskowki z policjantami. Niechby tak ktorys grajewski chlopek probowal dyskutowac albo szarpac sie z policjantem, ktory zauwazyl, ze spozywa alk w miejscu publicznym...

Panie krzy to w końcu pyskówki z policjantami czy nie? Bo te dwa ostatnie zdanie są zaprzeczeniem jedne drugiemu.

*albo szarpac sie z brytyjskim policjantem - tak mialo byc.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.