Wiadomości

  • 26 komentarzy
  • 3990 wyświetleń

14 emerytura już wkrótce trafi do seniorów

Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. - Przypominam, że nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu - podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To dodatkowe w tym roku wsparcie dla ok. 9 mln emerytów i rencistów.


Dla kogo czternasta emerytura? W jakiej wysokości?

Emeryci i renciści pobierający świadczenia w wysokości nieprzekraczającej 2900 zł - otrzymają "czternastkę" w pełnej wysokości. To 1338,44 zł.

- Tak jak w ubiegłym roku, stosowany będzie mechanizm „złotówka za złotówkę”, dzięki któremu przekroczenie kryterium np. o 200 zł nie będzie równoznaczne z brakiem prawa do dodatkowego świadczenia. I tak dla osób pobierających świadczenia wyższe niż 2900 zł, czternasta emerytura zostanie pomniejszona o kwotę tej nadwyżki - tłumaczy minister Marlena Maląg.


Ponad 11 mld zł na "czternastkę" w 2022 r.

W tym roku czternasta emerytura trafi do ok. 9 mln osób - ok. 7,7 mln emerytów i rencistów otrzyma wypłatę w pełnej wysokości, a ok. 1,3 mln - w wysokości pomniejszonej. W 2022 r. na ten cel przeznaczono ok. 11,4 mld zł.


Ważne terminy!

Pierwsze wypłaty czternastej emerytury ruszą 25 sierpnia. Kolejne terminy wypłaty tego świadczenia w ZUS to 1, 5, 6, 10, 15 oraz 20 września.

 

piątek, 30 września 2022

Podwyżki czynszu w SMLW

piątek, 30 września 2022

Łomża. XXIII Mikrolotowe Mistrzostwa 2022

Komentarze (26)

Przez takie rozdawnictwo mamy wysoką inflację. Niedługo nawet 24 emerytura nie zrekompensuje wzrostu kosztów życia. Będziemy mieli drugą Wenezuele.

Bardzo dobrze ludzie pracowali po 40 lat i mają emerytury po 1500 - 2000 zł. Nie piszę tu o ubekach esbekach innej maści milicjantach !

Donek dojdzie do władzy to zrobi porządek z emeryturą

I cyk do skarpety pieniążki.

Zamiast 13 i 14 powinna być uczciwa waloryzacja, ale rząd chce zaoszczędzić na emerytach. Taka prawda.

Super, będzie większa inflacja i kryzys - kilka więcej firm padnie. Dziadki będą cieszyć się, gorzej z ich wnukami, będą na kuroniówkę.

Xxx Twój Jarek robi porządek niebawem nie będziesz miał co włożyć do garnka i za co chleba kupić!!!

to jest okradanie emerytów. Waloryzacja emerytur zostaje do końca życia, a 13 i 14 emerytura zostanie raz dana, a następnym razem nie. Jeszcze Pis po przegranych wyborach będzie mówił, że jak my rządziliśmy to była. Premier z tymi chińskimi oczkami jest cynikiem. Powinien dać waloryzacje emerytur zgodnie z zapisami o poziomie inflacji i dać ją na czas. 13 i 14 niech sobie wsadzi w buty.

Miesięcy w roku mamy 12, zaś emerytur comiesięcznych - 14.
Kalkulacja, jakiej nawet arcymistrz Bareja by nie opracował.
A inflacja sobie poczciwie szybuje i końca horyzontu nie widzi.
Niestety...

duzo mowi sie , a rzeczywistosc jest inna . w marcu miala emerytura wzosnac o 7 procent , a dostalem podwyzki 1.9 procent , jak zyc kiedy inflacja kilkanascie procent. dopiero bedzie fajnie jak przyjdzie okres grzewczy czym opalic domek skoro nie ma opalu i zaco kupic tez, bedzie rewolucja bo za emeryture mozna kupic 0,5 tyny wegla a z czego zyc oplacic media , a na zime trzeba kilka ton wegla zalezy od tego jaka bedzie zima

tak koli w oczy ta 14 a jak wasze dzieci dostaja 500 plus a 300pus a to na no start a to na ksiazki na obiadki i jeszcze bog wie co to dobrze ech ......kiedys bedziecie emerytami to se pogadamy

Zamiast dawać dla starym to powinni dać dla dzieci .A nie starym dają.

Kiełbasa wyborcza musi być rozdana przed wyborami...
Katarzyna - do jakiej skarpety ? Przecież te całe 13 i 14-tki będą zjedzone przez ogromną inflację, którą to rozdawnictwo nakręca jeszcze bardziej... I kółko się zamyka...

Ewa! Tak powinno być. Czternastki-to elektorat w 90 %. I o to chodzi.

Jestem osoba młoda, nie mam dzieci, nigdy nie pozyskiwalam żadnego zasiłku, ani razu zwolnienia lekarskiego, pracuje za najniższa krajowa, dlaczego dla mnie nic nie dadzą? Gdzie moja trzynasta wypłata? Gdzie? Wy pakujecie kasę w skarpety, a i tak powiecie ze nie macie. Mam dziadka emeryta, dobrze wiem co robi z kasa, oszczędza na czym się da, później ktoś weźmie ten spadek i rozwali na głupoty, a tacy emeryci sobie od geb odejmują bo wola mieć pieniądze w poduszkach pochowane niż dobrze zjeść czy pojechać coś zwiedzić.

Równia pochyła

oddam ci moja emeryture abys mogla pchac w skarpete a wezme twoja nanizsza krajowa

Za donka było podwyższenie emerytury po 3 zł rocznie i emeryci przeżyli niema co narzekać

Do grajewianka: Zawiść przez ciebie przemawia, bo dziadek nie chce ci nic sypnąć z tej skarpety, no ale zrozum - na uznanie i prezenty trzeba zasłużyć ;)

Co przeze mnie przemawia? Jaka zawiść? Taka jest prawda. Tak wyglada życie emerytów. Pieniądze wezmą do grobów.

Zawiść, gorycz i złość są zwykle pierwsze, potem pojawia się obiekt. Aktualnie - w niektórych społecznościach - tym obiektem są (jak widać) starsi ludzie- emeryci.
Bardzo, bardzo smutny obrazek.

Wiktor nie przemawia.....nie mamjuz dziadka sama jestem babka i w skarpete nie upycham bo nie mam z czego.....tym bardziej za co ja mam zwiedzac swiat chyba jedynie za darmoche grajewski cmentarz

Za donka była deflacja (złotówka rosła w ,,siłę") i te 3 zł - per saldo znaczyło więcej jak dzoś 1400 zł przy 15% inflacji!

nikt czy ty tak na prawdę czy się najarałeś? Ubaw po pachy !

Czy Wy nie widzicie, że państwo celowo uzależnia ludzi od wszelkiej maści dodatków, zasiłków i plusów ?! Tak działa socjalizm - uzależnia ludzi od państwa. Wystarczy wyrzucić 3/4 urzędników, którzy są niepotrzebni (pandemia to pokazała), przestać rozdawać pieniądze, które wcześniej trzeba zabrać pracującym i obniżyć podatki - to jest klucz, a nie jakaś jałmużna od państwa, która zaraz jest przerzucana w zwiększenie podatków, a co za tym idzie wzrost cen produktów i usług... Emeryci dostają 2 emerytury więcej ale nie widzą, że nadal się nie bogacą, tylko wydają to na bieżąco...

Wszyscy jesteście siebie warci i sobie winni. Czy to PIS czy PO zawsze osiągają swoje cele najpierw was skłócić i podzielić a później okraść a wy się kłócicie kto mniej nakradł i był łaskawszy. Nawet mi was nie żal. Nie potraficie wyjść z matrixa. Każdy by chciał dostać a nikt nie myśli żeby się rozwijać i samodoskonalić. Trzeba dać coś z siebie żeby coś zyskać. Ciemna masa z was. Nie pozdrawiam.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.