Wizyty studyjne, wymiana doświadczeń, warsztaty i rozwój partnerstw z zagranicznymi samorządami – na takie działania pięć podlaskich samorządów otrzymało ponad 108 tys. zł wsparcia z budżetu województwa. Umowy na dofinansowanie projektów podpisano we wtorek (12.05).
Środki zostały przyznane w ramach konkursu „Wsparcie współpracy z zagranicą jednostek samorządu terytorialnego w województwie podlaskim”. Dzięki dofinansowaniu realizowane będą projekty wzmacniające międzynarodowe partnerstwa, aktywizujące lokalne społeczności oraz promujące Podlaskie za granicą.
Na edukację i rozwój kompetencji postawiła Gmina Grajewo, która dzięki wsparciu w wysokości 25 tys. zł zorganizuje wizytę studyjną kadry oświatowej w Hiszpanii. W programie znalazły się międzynarodowe spotkania, warsztaty i wizyty w hiszpańskich placówkach edukacyjnych.
Program ma wspierać budowanie trwałych relacji międzynarodowych, rozwój lokalnych społeczności oraz promocję województwa podlaskiego na arenie międzynarodowej.
Jakub Wróblewski
red.: Aneta Kursa
fot.: Paweł Krukowski
czwartek, 11 czerwca 2026
czwartek, 11 czerwca 2026
Totalna abstrakcja ! Pojada promowac podlaskie w Hiszpanii ???? Nasze dzici mierza sie z hejtem, depresja , co kilka dni jakies dziecko popelnia samobojstwo , a oni pojda do Hiszpanii dowiedziec sie jak pracuja placowki oswiatowe....
Biuro Podróży
Restauracja
Pozycjonowanie
Dom Pogrzebowy
CentrumMateriałów
Pensjonat & SPA Rajgród
Stomatologia MedycynaEstetyczna
Szkoła Policealna
Pracuj.pl© Copyright 2026, Wszelkie prawa zastrzezone
