Wieści z "Maratonki"

W Warszawie,  Suwałkach (11.11.2009) i w Białymstoku (07.11.2009) wystąpiło 16 zawodników "Maratonki" Grajewo dla uczczenia 91 rocznicy odzyskania niepodległości. Największą ilość uczestników zgromadził 21 Bieg Niepodległości w Warszawie. Do zawodów,  w deszczu i przy uciążliwym wietrze, przystąpiło ponad 7000 biegaczy, rolkarzy, wózkarzy i zawodników nordic walking.

Na starcie utworzona została najdłuższa w Polsce “żywa” flaga narodowa. Na długości kilkuset metrów po jednej stronie ulicy ustawili się uczestnicy w białych koszulkach, po drugiej – w czerwonych. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego o godz. 12.00, sygnał do rozpoczęcia biegu dała Irena Szewińska. Dystans 10 km pokonało wiele znanych osób, m.in. wicemistrz świata i olimpijski Piotr Małachowski, mistrz Europy na 400m z Budapesztu Paweł Januszewski, dziennikarz Przemysław Babiarz, a także 83 letni Jan Niedźwiecki, żołnierz AK(„Ułan”), który jako jedyny ukończył wszystkie 21 warszawskich Biegów Niepodległości.

Zwyciężyli w tym roku Rafał Wójcik (KKL Timex Kielce) i Agnieszka Gortel (AKS Chorzów). Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z naszego regionu. Drugie miejsce zajął Michał Smalec z Ełku (wicemistrz Polski w Półmaratonie), ósmy był Boguś Andrzejuk (Podlasie Białystok), osiemnasty Paweł Grygo(Prefbet Śniadowo-Łomża). Dobrze spisali się również biegacze „Maratonki”. Najlepiej wypadł Janusz Krause – 73 miejsce (17 w kat. 38.22).

Miejsca pozostałych naszych zawodników: Drężek Krzysztof – 173 (34 w kat. 40.44), Wojnowski Krzysztof – 285 ( 42.49), Szycik Waldemar 472 (89 w kat. 44.13 – rekord życiowy), Talaga Bartosz -1499 (586 w kat. 48.24), Żabiński Lech – 1508 ( 49.28 –rekord życiowy), Paulina Krawczyk – 93 w kat. kobiet (50.58), Borawski Krzysztof – 1926 (120 w kat. 51.51).

KS „Maratonka” zaprasza do wspólnego biegania oraz na IV Bieg Sylwestrowy w Grajewie, który odbędzie się 27.12.2009