poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12679 wyświetleń

100 zł na „dzień dobry"

Wysokość opłaty za wpis do ewidencji działalności gospodarczej:

UM w Rajgrodzie – 100 zł
UM w Grajewie – 100 zł
UM w Szczuczynie – 100 zł

Mimo przysługującego gminom prawa do obniżania, bądź zwolnienia od opłaty stawki - żaden z urzędów nie skorzystał z takiej możliwości. Wobec czego w 2007 roku chętni na założenie działalności gospodarczej nadal będą musieli zapłacić 100 zł „wpisowego”.  

Komunikat

 

Informator dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą

 

Decyzja o podjęciu prowadzenia własnej działalności gospodarczej pociąga za sobą szereg obowiązków oraz powinności wobec różnych instytucji i urzędów publicznych. Bardzo istotnym jest pierwszy etap realizacji tej decyzji tzn. zarejestrowanie (zgłoszenie) działalności gospodarczej w odpowiednich urzędach.

 

Wiele osób ma z tym problem, dlatego też Izba Skarbowa w Białymstoku, we współpracy z urzędami skarbowymi województwa podlaskiego przygotowała “Informator dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą”, który pozwoli płynnie przejść wymagane procedury. Informator w sposób syntetyczny i uporządkowany przedstawia kolejne etapy rejestrowania działalności gospodarczej (nie tylko w urzędzie skarbowym, ale kompleksowo), co powinno ułatwić załatwienie tych formalności w poszczególnych urzędach i instytucjach publicznych.

 

Informator można znaleźć na stronie internetowej Izby Skarbowej w Białymstoku pod adresem www.is.bialystok.pl lub otrzymać w każdym urzędzie skarbowym na terenie województwa podlaskiego.

 

 Radosław Hancewicz
Rzecznik prasowy

Izby Skarbowej w Białymstoku

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (3)

jak zaczynasz swój interes to żaden urzedas ci do niego nie dołoży, tylko by chciele za wszystko opłat a potem tylko kontrole, tylko chyba po to aby zawału dostać bądż zwinąć swój interes. na prawde mam dość tego ..

W Wąsoszu też w urzędzie płaci się 100zł.To dziwne,bo wszystko zależy od uchwały rady gminy.Założyłem działalność w Warszawie i nie zapłaciłem nic za zarejestrowaine firmy.Nie wiem skąd te różnice

popieram cie monia masz racje same oplaty i oplaty a nic w zamian nie masz tylko straty ^^ ;/

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.