Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10515 wyświetleń

10 proc. na inwestycje

W 2007 r. dochody Gminy Grajewo planowane są na 11,3 mln zł, wydatki będą o 491 tys. zł niższe. Nadwyżkę gmina przeznaczy na planowaną spłatę rat kredytów. 10 proc. wszystkich wydatków pochłoną inwestycje.

Droga oświata

Najwięcej gmina wyda na oświatę i wychowanie – 4 mln zł. To ponad 40 proc. wszystkich wydatków. Subwencja oświatowa nie wystarczy na utrzymanie szkół. Z własnych środków gmina dołoży ponad 700 tys. zł. Na pomoc społeczną zaplanowano 3 mln zł. Ponad 1,7 mln zł pochłonie utrzymanie administracji publicznej. 

Wodne inwestycje

Rozbudowa wodociągu grupowego „Wojewodzie” – zabudowy kolonijne Toczyłowo, Kacprowo-Łękowo, Przechody, Kapice wyniesie 460 tys. zł. Przebudowa drogi w miejscowości Sikora – 150 tys. zł, na zakup samochodu strażackiego gmina przeznaczy 40 tys. zł, natomiast zakup samochodu osobowego na potrzeby Urzędu Gminy wyniesie 60 tys. zł. Na modernizację oświetlenia ulicznego przeznaczono 127 tys. zł.

Przyznano dotacje

W ramach dotacji przedmiotowej radni przyznali 200 tys. zł na Gminny Zakład Komunalny w Wierzbowie, 80 tys. dotacji podmiotowej powędruje do Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Rudzie.    

 
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (2)

jak dla strazy to samochod tylko za 40 tys, jak sobie to za 60tys. ciekawe komu bardziej potrzebny jest lepszy samochod///...///

no nareszcie zrobia ta droge w Sikorze

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.