Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 12868 wyświetleń

1 mld l mleka skupił MLEKPOL

Ponad 1 mld litrów mleka skupiła SM MLEKPOL z Grajewa – to rekordowa wielkość w historii polskiego mleczarstwa.

Po raz pierwszy w historii polskiego mleczarstwa skup mleka przez spółdzielnię przekroczył okrągłą wielkość - 1 mld litrów. Taki skup odnotowała od początku roku do 3 grudnia SM MLEKPOL – największa polska spółdzielni mleczarska. Wielkość ta stanowi około 12% skupu mleka w Polsce.
-Do końca roku wielkość ta jeszcze wzrośnie do około 1 mld 90 mln litrów – informuje prezes MLEKPOLU Edmund Borawski. –Tak znaczący wynik uzyskany w skupie jest ogromnym osiągnięciem wszystkich naszych członków - producentów mleka – dodaje prezes Borawski.

MLEKPOL to niekwestionowany lider branży mleczarskiej, jest właścicielem marki „łaciate”, posiada około 40 % udziału w rynku mleka UHT. Ponadto spółdzielnia znana jest z takich marek jak “Milko” czy “Mazurski Smak”.

W 2008 roku MLEKPOL przeprowadził dwie fuzje: ze spółdzielnią SOMLEK oraz ROLMLECZEM. Obecnie w skład MLEKPOL-u wchodzi 12 zakładów w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.
W 2007 roku spółdzielnia  odnotowała przychód ze sprzedaży w wysokości 1 mld 796 mln zł. MLEKPOL zatrudnia około 1800 pracowników. Spółdzielnię tworzy ponad 16 tys. rolników – dostawców mleka.
First Communications.

Komentarze (16)

tylko gdzie ten 1 mld ze sprzedaży

tak dobrze idzie a dlaczego cenu skupu mleka rolnikom spadły o 50 gr na litrze?

to jest teoria na papierku nic nie warta, dla rolników ceny mleka obniżają a dla pracowników... eh...

mleczarni tak dobrze się powodzi że z miesiąca na miesiąc rolnicy dostają mniej za mleko! cena za litr mleka spadła z 1,5zł na 0,8gr ciekawo dlaczego.....

ale nadal 13brak.Jeszcze nie są wypłacone

coś się tak uparliście na te 13 nastki !!! KTO w inny firmach je otrzymuje ! ciąglewa mało! Nie pasuje proszę się zwolnić - zarejestrować własą firmę - i wypacąć pracownikom 13 stki, 14 stki itd.!

Pracownicy i tak mają małe pensje,a rolniki oszukują i wlewają wode do mleka.

"maia" a może ty otrzymałaś(otrzymałeś"13 skoro wypisujesz takie bzdury. żal czytać.

Tak "rolniki" oszukują i wlewają wode do mleka a farmerom krowy od razu dają margarynę więć taki farmer po bożemu dostarcza czystą 100 % śmietanę.
Trochę wiecej znajomości realiów produkcji mleka a mniej literatury. W obecnych czasach łatwo wykryć zafałszowanie mleka wodą.

wodę baranie to ty masz w mózgu jak już coś są kontrole wiec jak Farmer byś to zrobił pomyśl co piszesz

kiedy beda trzynastki i czy dadza cos na świeta inne zakłady dali np.peflejder dał po 1200 brytto na świeta.

rolnik napewno nieoszukuje co innego w sklepach,kupuje się smietane a tam niewiadomo co jest lub kiełbase a tam pół na pół mięso i huj wie co

Jesteśmy dużymy dostawcami mleka, myślę że przy nadmiarze euforii dużo zainwestowano środków w modernizację mleczarnii. My dostawcy też przy tej euforii też dużo inwestowaliśmy często z przesadą a teraz narzekamy. W pewnym stopniu słusznie ale ten żal należy przelać na sklepy w których ceny nic nie spadły. Żeby w kraju było 10 mleczarni a nie 250 to tego problemu by nie było bo by się mogli przeciwstawić HANDLOWCOM a tak to klapa. Mleczarnie zamiast dogadać się to obniżają ceny szkodząc sobie. Małe często sprzedają poniżej kosztów produkcji z myślą że duże mleczarnie ich przejmą. To już koniec przejmowania bankrutów. W tym wszystkim szkoda tylko rolników nie Prezesów i Rady którzy za wszelką cenę chcą trzymać władzę. Los mleczarni w dużym stopniu tkwi w Przewodniczącym Rady a nawet i całej Radzie. Przewodniczący jest także od szukania rozwiązań i kontaktów z innymi Przewodniczącymi Rady innych mleczarni (SILNYCH MLECZARNI ).
Pracownicy, czy w związku ze spadkami cen mleka spadły wam płace? Jeżeli nie to żle. Wy też powinniście odczuć to na swojej skórze jak dostawcy.

do obserwatora i ktoś.Słuchajcie wiemcoś o kontrolach bo pracowałam w nich i wiem co się dzieje.Tagże w tym też i wina rolników.

wow Panie Farmer jak oszukasz ( wlejesz wodę) to placisz kare a kara pewnie nie jest mała więc komu bedzie sie opłacało dolewać wodę

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.