Rady bez diet ?

W kuluarach mówi się o tym, że obecnie rządzący przygotowują się do zmian w prawie, które mają pozbawić wszelkich diet (jedynie dodatek wyrównawczy za przymusowe wolne w pracy), we wszystkich radach zaczynając od rad nadzorczych spółek skarbu państwa kończąc na najniższych szczeblach, więc radach miast i prawo te miałoby wejść w życie jeszcze w trakcie tej kadencji. Myślicie, że to dobry pomysł?

Znakomity, tak powinno być od zawsze.

Bardzo dobry pomysł

Bardzo dobry pomysł. Będzie ciężko kandydatów znaleźć jak źródełko wyschnie dla "bez"radnych.

Wreszcie byliby radni tacy, jacy być powinni ,społecznicy ode mnie to nie zależy oczywiście-ale jestem ZA!!!!!!!!

Jeśli zabiorą to może ewentualnie radnym miast , bo o nich nikt nie bedzie walczyl i to sa dla nich płotki , ale nigdy nie zabiorą diet z rad nadzorczych spółek skarbu państwa, bo przecież tam wyżej każdy z nich i ich rodziny w jakiejś dziwnej radzie jest i zgarnia kasę za nic.To co zgarniaja nasi radni to nic w porównaniu z tym co zgarniają tamci.

bardzo dobry pomysl wtedy by poszli ludzie komu zalezy na swoim srodowisku , ale nie zeby nachapac sie , a reszta ich nie obchodzi

Bardzo dobry pomysł.

Wszyscy radni są tam tylko dla pieniędzy! Każdy to wie i widzi.

Bardzo zły. Zaczynając od spółek skarbu państwa, fachowcom trzeba płacić, brak diet spowoduje albo wzrost korupcji albo brak nadzoru właścicielskiego. Problemem w spółkach skarbu państwa nie jest wysokość diet a sposób wybierania osób do rad nadzorczych. Rady miast też fatalny, gdyż spowoduje wykluczenie osób zaangażowanych a nie dysponujących kapitałem. Poza tym jak sobie wyobrażają "dodatek wyrównawczy za przymusowe wolne w pracy"? Po pierwsze bycie na radzie nie jest przymusem po drugie wyrównanie dla nauczyciela a dla kogoś kto pracuje np w Mlekpolu będzie kompletnie inne.

Nareszcie albo ktoś z pasją i sercem będzie podchodził do sprawy a nie dla kasy i korzyści.

Niech zabiorą z sejmów i innych, jestem za. Niech przyjdą za przysłowiową dniówkę najniższą krajową na płaconą na godziny, które były wypracowane, z odjęciem przerw bo są bezpłatne. Mniej osób by było do tego przysłowiowego korytka.

Bardzo dobry pomysł ,wielkie brawa ,skończył sie by wyścig i plucie wzajemne ,dobra idea ,popieram.

Najlepszy program wyborczy dla przyszłych radnych W Punkt

Popieram, bardzo dobry pomysł. Proponuję zacząć od Sejmu i Senatu.

Tak powinno być, bo 99 albo i 100% radnych idzie tam tylko dla pieniędzy, bez wiedzy i pomysłów na poprawę rzeczywistości...

Co z tymi co biorą diety i wychodzą sobie z pracy bo mają sesję lub zarząd I pobierają wynagrodzenie za ten dzień w pracy. Myślę, że tak pazerni i nieuczciwi ludzie bez diety by nie zostawali radnymi.

bardzo dobrze wolontariat jako radni super!!!!!!

i od dawna tak powinno być bo wszyscy i tak pracują a jeśli chcą kandydaci chcą być patriotami swoich okręgów to i tak się poświęcą. A jak widzę te pojawiające się banery to śmieszno i straszno.

Toż to byłoby wiekopomne wydarzenie, czyżby coś miało zstąpić z nieboskłonu i natchnąć rządzących - próżne trudy, złudne nadzieje, a któż to miałby odtrącić korytko czy przegiąć hełm na drugą stronę? Czy próbowaliście grabić grabkami w odwrotną stronę?

B. dobry sposób jeśli chodzi o radnych, natomiast w radach nadzorczych chyba powinni mieć płacone.

Radni to nie tylko uczestnicy dwoch sesji w miesiacu. To rowniez udział w komsjach. Waznych komsjach dla miasta. Radni powinni miec płacone normalnie jak w kazdej innej pracy, aby np zapobiec korupcji.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.