Wymiana handlowa z Ukrainą

"W 2022 roku wartość handlu pomiędzy Polską, a Ukrainą sięgnęła rekordowych 73,5 mld złotych z czego wyeksportowaliśmy nad Dniepr towary o wartości 45,5 mld złotych, a sprowadziliśmy ich za kwotę 28 mld złotych. Dodatni bilans handlu wyniósł 17,5 mld złotych". W 2023 eksport wzrósł, a import z Ukrainy zmalał. To są dane dostępne w necie.

No i.... o co pani chodzi? Mamy 2024 r.

Isabella proszę o odrobinę inteligencji. Domyśl się.
Dane za 2024r. będą jak te dane będą już skatalogowane w GUSie, na tą chwilę tojeszcze młody rok.

Wiadomości potwierdzona ....Głupota

To tylko liczby........

No i co może być jak zamkniemy granicę żeby zboże nie wjeżdżało? Produkty rolne nie wyjadą na Ukrainę i mleko rolnikom z kwaśnieje.

Kaśka ty udajesz czy naprawdę nie wiesz o co chodzi ???? Chłopy że wsi już rozwiązali tą zagadkę

morze /może/ po moskiewskiej szkole

Za 2023r nasz eksport wyniósł ponad 50 mld zł, a import ponad 20mld. nadwyżkę mamy ok 30mld zł. Nawet w żywności mamy lekką nadwyżkę eksportu.

Różnica polega na tym, że my wysyłamy wszystko dobrej jakości, zgodne z wyśrubowanymi normami UE, a importujemy syf bez żadnych norm, z pestycydami dawno wycofanymi w UE z jakiś powodów...

Rafał, jestem w 100% przekonany, że ten syf już jesz i nic nie zauważyłeś.

Cóż, jak zamkną granicę to rolnicy będą zadowoleni bo nie będzie ukraińskiego zboża. Wygrają. ..... Zadowolenie będzie trwało max miesiąc. Rolnicy zaczną strajkować bo mleko nie będzie eksportowane na Ukrainę. Będzie kwaśniało. "Chłop potęgą jest i basta". Uparty i głupi.

Jeden pszczelarz, protestował przeciwko importowi miodu z Ukrainy.
Sam natomiast ma 4 ule i importuje miód z Chin i pewnie sprzedaje jako mieszankę miodów z UE i z poza UE.

nie sięgasz rolnikom do kostek

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.