Uchodźcy trafili do naszego powiatu

W jednym z ośrodków turystycznych koło Rajgrodu przebywają uchodźcy zatrzymani na Polsko- Białoruskiej granicy. Na razie nie wiadomo jak długo. Ich dotychczasowy obiekt "internowania" został prawdopodobnie podtopiony wiosennymi roztopami.

Warto napisać. Bo tak cicho, nikt by Noe wiedział nawet. Dziękuję

Sygnalista człowieku, jacy uchodzcy?
To są nielegalni imigranci z krajów, w których nie ma wojen. Nauczmy się odróżniać słowa,, uchodźca ", oraz,, imigrant"

Ktoś wie który to ośrodek??? Głowie się nie mieści. Kto za to zapłaci?

Może do pracy chcą? Jak będą pracować to ok !

Odszedł rozmodlony rząd i zmieniło się podejście do tych biednych ludzi, wreszcie nie umierają jak śmieci. Zastanawiam się gdzie byli, i są, księża katoliccy.

Zuzanno - ciekawy jestem, czy USA wyrzuci Polaków jako nielegalnych imigrantów. W Stanach przecież jest ich mnóstwo. Jechali do Stanów z Polski, z kraju w którym nie było wojny. Zuzanno - dobrze, że nie piszesz nielegalni ludzie.
Zresztą i tak Twoja wypowiedź dyskwalifikuje Twoje człowieczeństwo.

No i niech sobie beda . Po co po co nam ta informacja ?

Sygnalista zawieź im konserwy w reklamowce z biedronki

Co to za ośrodek? W wakacje będę omijał szerokim łukiem

Za PiS tego nie było

Żebyśmy nigdy nie musieli być w takiej sytuacji jak Ci ludzie.
Nie mylić z młodymi silnymi bykami którzy szukają socjalu.
Mamy zamglony obraz tego procederu przez ostatnie lata.
Reżim Łukaszenki jest za to odpowiedzialny, jak oszukuje słabych ludzi.

Do Zuzanny kobieto co Ty piszesz do Niemiec mieli przybyć inżynierowie i doktory nawet nie masz zielonego pojęcia co tam się dzieje i kto przybył.Jak tak Tobie ich szkoda weź ich pod swój dach może Cię uszczęśliwia

Polska jest zwolniona z przyjmowania imigrantów. Co za szczęście że naród nie dał się ogłupić pisowską propagandą i nie wziął udziału w referendum.

Skąd Pani wie, czy wojna jest czy też nie. Proszę pomyśleć: czy jakby była wojna to uciekałaby Pani czy też nie?

Było referendum między innymi tej sprawie. Naród zdecydował. Mamy demokrację.

I co w związku z tym ?

Zuzanna, głodnych nakarmić, podróżnych w dom przyjąć - chyba, że jesteś ateistką.

A co zatkany z komentarzami?

Kazik piszesz o Polakach i porównujesz ich do nielegalnych imigrantów z Afryki, Azji, którzy przybywają do Europy po socjal, a nie do pracy. Zacznij myśleć człowieku zanim coś napiszesz. Polak zanim znalazł się w Stanach, to musiał dostać wizę w ambasadzie amerykańskiej. Tylko,, cząstka "Polaków przedostała się przez Meksyk. Gdy już jednak tam się znaleźli, to pracowali ciężko od świtu do nocy, zarabiając pieniądze dla rodzin w Polsce, oraz wzmacniali gospodarczo USA. Ja jestem człowiekiem, a Ty kim jesteś?

A tak pięknie, ze wzruszeniem śpiewacie kolędę -nie było miejsca dla Ciebie-?. Zastanówcie się.

Olesia kto Ci broni zainteresować się osobiście tematem. Zaproś do domu, nakarm..Możesz gościć ,ile chcesz. Problem jest w tym, że oni w większości nie chcą być w Polsce, bo tu za małe zasiłki.

Co ty za brednie piszesz? Ci ludzie napadają Europejczyków na ulicach, grabią, gwałcą? Jak pójdą do pracy, będą tutaj żyć i płacić podatki, to nikomu nie będą przeszkadzać.

A jak tam poseł latający po nadgranicznych błoniach z reklamówką już odwiedził imigrantów, przywitał, wspomógł mentalnie i materialnie, zrobił selfi. A jak tam prezeska klubu sportowego pani ochudzka przysłała jakieś pismo, a pani kurde boska nie otworzyła drzwi i nie przywitała u progu.

Olesiu, czy Ty wsparłaś bezpośrednio tych ludzi. Może jako wolontariuszka, albo udzieliłaś schronienia pod swoim dachem. Dlaczego masz pretensje do księży, niech każdy mówiąc o człowieczeństwie, zacznie od refleksji o tym, co sam rzeczywiście zrobił.

Kraje Europy Zachodniej już mają problemy z emigrantami. Większość tych współczujących nie ma pojęcia, Ci się dzieje w tych krajach. Strach z domu wyjść, brud, przestępczość. Do pracy chętnych nie ma.

Hahahaha a ty to pewno z choinki się urwałeś że takie brednie wypisujesz TVN zrobił tobie wodę z mózgu

Obiektywny? Wiesz co znaczy obiektywizm? Przecież ty jesteś subiektywny.
Pomóc tym ludziom chciałam, ale wojsko nas nie dopuściło. Nawet żywności nie mogliśmy przekazać. Ech, głupia, katolicka, zacofana Polska. Ciemnogród!

Kraje Europy Zachodniej przez dziesięcioletnia w epoce kolonialnej drenowały kraje Afryki ze wszelkich dóbr materialnych i kulturalnych, brutalnie tępiły wszelki ruchy narodowowyzwoleńcze, ludobójstwo też nie było obce niby katolickiej Europie, nawet księża twierdzili, że czarny człowiek nie ma duszy. Może nadeszły czasu i potomkowie tamtych społeczności biorą swego rodzaju odwet i zadośćuczynienie za tamte czasy. Może jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie.

Do Hahaha .Gdyby naród posłuchał PIS teraz mielibyśmy spokój. Zobaczymy co będzie za dwa lata.

Olesia wezmie ich do domu ibedzie karmic juz niedlugo

Mieszkanka, nie slyszas chyba o wydanych wizach dla uchodzcow przez twoich dobroczyncow, skro takie banialuki wypisujesz,? PiS uchronilby ciebie od uchodzcow- tragedia ! Predzej zbawienia sie doczekasz !

Olesia w jednym z wpisów zauważyła niesamowity paradoks, że niektórzy stawiają stawiają talerz dla niespodziewanego gościa i szybko zamykają wszystkie drzwi. Nie chodzi o to ,żeby kazda rodzina wzięła 1 imigranta, bo to jest niemożliwe. Natomiast 37mlnPolaków może złożyć się na przyjęcie 37 tys. imigrantów lub uchodżców, którzy przez rok będą zaopiekowani, moze część z nich nauczy się języka, część pojedzie dalej. My, Polacy , natomiast zdamy egzamin z człowieczeństwa. Niektórzy forowicze robią problem z niewielkiej liczby cudzoziemców pod Rajgrodem. Przecież w Grajewie pracowali przyjezdni o ciemnej skórze. Czy były z nimi problemy? Natomiast byłby problem gdyby w mieście wielkości Grajewa zamieszkało kilka tysięcy cudzoziemców.

Niestety coraz czesciej zdarza sie, ze komentarze nie sa publikowane, tak jest w moim przypadku , mimo iz nikogo nie obrazam w nich !Paradoksalnie moderatowi na e-Grajewo, widocznie latwiej przychodzi , publikacja obrazliwych wypowiedzi i tych , ktore prowadza do konfliktow miedzyludzkich ...itd. itp.

Z pozdrowieniami dla Calej Redakcji e- Grajewo

Obywatel L - "My, Polacy , natomiast zdamy egzamin z człowieczeństwa". Chłopie, co ty pieprzysz? Przyjęliśmy miliony prawdziwych uchodźców z Ukrainy, często zapraszając ich pod własne dachy. Jaki egzamin mamy zdawać? Napędzany lewacką propagandą? Polacy zdali egzamin z człowieczeństwa i nie muszą nikomu nic udowadniać. Nie mieliśmy kolonii w Afryce, to nie jest nasz problem. Rozmawiałem jakiś czas temu z Niemcami, którzy mówili, że u nas w Polsce jest naprawdę bezpiecznie, czego nie można już powiedzieć o ich kraju, właśnie ze względu na tych "inżynierów i lekarzy".

Maverick, Ty przyjąłeś Ukraińca do domu? Bo mój kolega ,co głosuje na PO przyjął 3 osoby, mój kuzyn co nie głosuje na PiS przyjął też 3 osoby. Ja przekazałem uzywany, sprawny sprzęt domowy. Czy ktoś z wyborców PiSu -Grajewian, lub posłów tej partii przyjął? Jeśli nie przyjąłeś - to powinieneś napisać - "państwo polskie przyjęło''. Przeczytaj poprzedni mój tekst ,powoli , ze zrozumieniem i jeśli chcesz ze mną dyskutować to nie używaj nieodpowiednich słów. Chodziło mi ,że stać nas na przyjęcie 37 tys, uchodżców z poza Europy

Faktycznie wojsko powinno Cie puścić do tych "potrzebujących" najlepiej zostałabyś tam tydzień lub dwa. W dzień bedziesz im obiadki pichcic, a w nocy ogrzewać ciepłem swoim. Chociaż tam kobiet jak na lekarstwo, to pewnie musiałbyś się dwoić i troić.Ale co to dla Ciebie. Pomożesz tam bardzo.

Maverick, rozmawiales z Niemcami ? zapytam sie uprzejmie w jakim jezyku prowadziles te dysusje ?Wypowiadajac sie w imieniu Niemcow , czy masz moze jednak na mysli polskich "Niemcow", ktorzy przebywajac u naszych zachodnich sasiadow, glosuja na AfD?
Moze wypowiesz sie na temat tego, gdy pisowski rzad sprzedawal uchodzcom wizy (nawet czynil to w Afryce)- czyja "propagande " napedzal ? Tez lewacka?

Do Olesia.Dziwi mnie .ze ty Olesiu jeszcze jestes w tej "glupiej katolickiej i zacofanej.Polsce -ciemnogrodzie" i nie wyemigrowalas na miodem plynacy zachod.A moze plawisz sie w kuksusach zachodu ale na starosc i tak wrocisz do Pl.bo wiekszosc tych plujacych na nasz kraj po jakims czasie zapomina o swym pluciu i wraca do tego ciemnogrodu-jak nazwalas Polske.

Dziwne tą wojna,tylko na wschodzie Ukrainy, reszta kraju trzy czwarte funkcjonuje jak bez wojny,
Do Polski zwalają się uchodźcy, z jakiej paki?Mają swój kraj,ziemię bez wojny,chłopy na wojnę gdzie jest, a rodziny w części bezpiecznej kraju żyją nadal,wspierając swój kraj,
Ale po co?Do Polski, po darmowe programy, a potem Polska brnie w długi, strajki,bo Ukraina rozzuchwaliła się, trzeba trząść się nad nimi biednymi,
A gdzie ci bogaci oligarchowie,jest ich tak samo dużo jak w Rosji, niech wspierają swój kraj,
Duży kraj, bez wojny w części, tam powinni być uchodźcy, z pomocą ich oligarchów,
Jeszcze nam podziękują, tak jak w czasie i po drugiej wojnie światowej. Zobaczycie Polacy,

Niemcy boją się wyjść wieczorem na ulice ,tyle nocnych rozboi,gwałtów jeszcze u nich nie było.Uchodzcmy brudzą i niszczą co się da.Nie chcą pracować.

Kaśka pisałam, nie podszywaj się pode mnie. Psujesz mi reputację swoją nawiedzoną wiedzą. Także pisz swoje posty najpierw w Wordzie, on Twoje błędy poprawi, a potem kopiuj i wklejaj jako Twój post. Wtedy już będzie mniej wstydu.

Ksenofobia z niektórych wypowiedzi jest sama w sobie świadectwem dla ich autorów zapewne co niedzielę "bywających " w kościele ....

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.