Śmieci segregowane

Witam. Otóż płacę za śmieci segregowane. I mam pytanie: Czy mogę, także oddawać śmieci zmieszane, inaczej niesegregowane? Jak oddam, to naliczą mi opłaty jak za niesegregowane? Jak z tym jest? Co mogę oddawać, a co nie, przy segregowanych? Jestem w tym temacie zielony.

Segregujesz 4 rodzaje: papier, szkło, plastik+metal i bio. Zmieszane wkładasz do oddzielnego pojemnika. Z tego wynika , że jest 5 pojemników na śmieci.

Segregujemy odpady, które można wykorzystać do dalszego przetworzenia, śmieci zmieszane zawsze są wytwarzane mimo to i dlatego je też oddajemy, jeśli mieszkasz na posesji prywatnej to masz w grafiku kiedy są odbierane odpady segregowane a kiedy zmieszane, na osiedlach jest prościej, pojemniki są opróżniane kilka razy w tygodniu.

Jeśli płaci Pan za smieci niesegregowane to w tym jest też opłata za zmieszane. Wystawia Pan kosz w danym dniu przed dom i jest OK.

Mieszkam na oś.Centrum to są bloki spółdzielni ale obok są bloki Zgody mieszkańcom zgody było za drogo więc postawili sobie smietnik i dobrze tylko problem w tym że z boku 27 podrzucają nam śmiecie nie segregowane najczęściej nocą bo nasz śmietnik jest bliżej spółdzielnia nie reaguje ale jak przyjdzie do jakieś kontroli to obciąża nasz a śmieci podrzucają nie tylko mieszkańcy ale i sklepy które znajdują się w tym bloku

Tak, teoretycznie wygląda że trzeba płacić od każdego worka itd, ale płacimy od osoby zameldowanej w danym domu, a tak ogólnie to każde śmieci trzeba oddawać, segregowane, niesegregowane oraz popiół, czasami są też wielkogabarytowe.

Zielony, faktycznie dobra logika. Jeśli mamy piąty pojemnik - zmieszane, to faktycznie mimo tego, że segregujemy to jednak nie segregujemy.

Kto się mułem urodził ten skowronkiem nie umrze

Trochę, to masło maślane. Czyli płacąc za segregowane, wystawiam wszystkie rodzaje, nawet zmieszane, tak? A jak bym płacił za niesegregowane, to tylko wystawiam zmieszane, tak?

Dokładnie tak, tylko stawka za niesegregowane jest oczywiście wyższa.

Zielony, zadzwoń do Urzędu Miasta i dowiesz się wszystkiego, bo to co tu ludzie wypisują to aż się włos jeży na głowie, takie bzdury. Nie pytaj w internecie tylko u źródła, bo potem będzie zdziwienie.

Maniek a co jest dokladnie bzdurą wedlug Ciebie z tego co jest tu napisane ?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.