Czerwony pas w Szczuczynie

Co miał wykonawca na myśli malując Czerwony pas?

Na czerwono maluje się pasy manewrowe służące do skrętu w lewo. Po prostu zmieniono organizację ruchu, żeby było bezpieczniej.

Ładniej by wyglądał pas zieleni z ładnymi nasadzeniami w postaci drzewek

Wystarczy poczytać. Aczkolwiek przepisy nie są tutaj jasne, bo jak wszyscy wiemy, kto mieszka w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje. Generalnie jest to pas manewrowy. Można na niego wjechać, np. w momencie wykonywania manewru skrętu aby nie blokować pojazdów jadących za nami - zjazd na posesję, parking, w ulicę podporządkowaną. Nie jest też zabronione aby takim pasem wyprzedzać, ale też nikt do tego nie zachęca :) Co więcej, jest to pas, po którym można poruszać się w obu kierunkach. I tu uwaga - jadący z której strony pojazd ma wówczas pierwszeństwo - tego nikt nie wie haha, być może kto pierwszy ten lepszy. Nie jest to na pewno pas wyłączony z ruchu, ani pas, na którym można parkować. Taki nowy, a ponoć jednak całkiem już leciwy, wynalazek, ale nie do końca jeszcze uregulowany prawnie i co śmieszne, GDDKiA uważa, że to nawet dobrze, ponieważ zdecydowana większość, żeby nie powiedzieć, że w mniejszych miejscowościach wręcz wszyscy kierowcy nie wiedzą jak z tego dobrodziejstwa korzystać, zatem pasa unikają, co powoduje, że nie ma z nim problemów. Hahaha. Piękny ten nasz kraj :)

Co masz na myśli pytając o to? Nie jesteś kierowcą, to może dlatego ciebie dziwi, a może lubisz zasuwać przez miasto bez ograniczeń i wtedy ten pas ci przeszkadza? Poszukaj informacji, poczytaj a dowiesz się, że to coraz popularniejsze rozwiązanie polegające na wyznaczaniu pasa manewrowego i to słowo już wszystko tłumaczy. A dlaczego czerwony? A jaki kolor ostrzega najlepiej? A dlaczego stosuje się wyniesione, czerwone przejścia, wysepki i inne rozwiązania? No już naprawdę trzeba mieć coś w głowie, żeby czepiać się czegoś co ewidentnie ma wyregulować ruch i sprawić, że będzie bezpieczniej. To przejazd przez centrum miasta. Jedź wolniej i zachowaj ostrożność, a wszystko będzie ok.
I bardzo dobrze, że nareszcie jest porządek. Nowa jezdnia, nowe chodniki i nowe oznakowanie. Brawo!

Wyjedź trochę ze wsi do miasta to nie zdziwi cię ani pas ani jego kolor!

Prawko za worek ziemniaków czy pieszy? Bo co to za pytanie. Nareszcie porządek zrobili!

Czasami jak czytam, to nie wierze co czytam. Ludzie zrobili pasy do skrętu w lewo, a tu wielki halo! No ja was proszę!

Proszę bardzo, oto wyjaśnienie:
https://youtu.be/M1PyMOukK-Q?si=nZDTIlEl23Pk6R3h

Szanowny Panie spieszę z wyjaśnieniem, iż czerwony pas biegnący przez środek ul. Kilińskiego, dodatkowo wyznaczony przerywanymi liniami to nic innego jak pas manewrowy. Jest to nowoczesne i coraz popularniejsze rozwiązanie porządkujące ruch w miastach i miasteczkach. Dodatkowo poprawia komfort jazdy wszystkim, którzy zmagają się z manewrem skrętu w lewą stronę.
Mam nadzieję, że pomogłam.
Karolina

Do Jana: bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego pewnie.

Wywiezienie kogos na tacze

Ja pie....dzielę były koleiny i dziury to było źle, jest kupa roboty zrobiona to ci wyskakują z głupimi pytaniami!

Ja wiem, burmistrz ma czerwony pas w karate i temu ten pas na jezdni...

Znakomite rozwiązanie. Brawo! Nareszcie jest porządek. Samochody przestały się ścigać. Na tej drodze jest szkoła, gastronomia, sklepy. Nie raz widziałem jak ludzie zasuwali na trzeciego pędząc na bank grubo ponad pięćdziesiąt na godzinę. Teraz jest porządek. Jadę sobie prawym pasem, chcę skręcić w lewo to robię to ze środkowego pasa. Jest ok.

Miałem na myśli stworzenie zagadki, żeby można się było nad nią zastanawiać na tym forum. :)
A tak na poważnie, to nie wiem kiedy przestaniemy być Polską B jeżeli wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań będzie budziło takie wątpliwości. Ogarnijmy się trochę, bo wstyd! Pas manewrowy to normalne rozwiązanie. Jest, korzystajmy i do przodu!

A co miałby mieć? Przecież to oczywiste, wyznacza pas manewrowy. To naprawdę takie trudne do ogarnięcia?

Nowoczesność wkroczyła do szczuczyna /

Sam pas może i sens ma, ale po co te wysepki ze śmiesznymi małymi znakami, które pierwszej zimy i spotkania z pługiem nie przetrwają.

Janie, Janku, Jaśku czerwony pas to jedź ostrożnie, czego nie rozumiesz? Wykonawca miał więc na myśli nasze bezpieczeństwo, a nie swobodę tych, którzy pędzą na krechę przez nasze miasteczko, nie patrząc na nic i na nikogo. Super sprawa!

Szczuczyn to szczuczyn tam i ludzie z innej planety więc i droga musi się wyróżniać jak przystało na innych ludzi

Do Kierowcy, pomyśl nad jedną rzeczą, ilu byłoby chętnych polecieć sobie stówką tym środkiem, gdyby nie te wysepki? Niech już lepiej będą. Ja tam mistrzynią kierownicy nie jestem i mnie się ten pasek podoba, bo skręcam w lewo spokojniej i chyba w gruncie rzeczy o to chodziło.

Burmistrz trochę ogarnoł ten burdel a teraz wielka panika czemu tak ładnie i znowu problem bo jest pas czerwony a nie drzewa jak tu jeden idiota napisał że powinien być pas zieleni

Skoro jest już ten pas i strefy wyłączenia z ruchu po kiego groma ta wysepka i plastikowy żółty lizak na przeciwko parkingu pod kasztanami przecież ona utrudnia wyjazd z parkingu choćby dla "dostawczaka". Jak będą odśnieżane owe wysepki zimą bo samym pługiem przy ciągniku to raczej będzie nie za bardzo dokładnie.
Okey droga jest, przejścia są, czerwony pas i wysepki też, a co z zielenią i zadrzewieniem, stare drzewa zostały wycięte z trawników, a nowych nasadzeń nie widać. Ruch z centrum został wyprowadzony, powietrze czystsze, może warto byłoby pomyśleć o zieleni, drzewkach, krzewach ozdobnych jakie rosły w dawnych latach. Może przydałby się jakiś pomysł w tej kwestii, odstąpienie od modnej betonowy i kostkowej patelni, może udałoby się pozyskać jakieś pieniądze, a może miasto byłoby jakimś prekursorem w tej materii bo zielone modne, bo ekologia itd. a miejscowe wandale może by wszystkiego nie zniszczyli.

@Janek M.
Wysepki są po to, żeby żadnemu "królowi szos" nie przyszło do głowy korzystanie z pasa manewrowego jak z prywatnego pasa do jazdy przed siebie.

Przecież, był ogloszony przetarg odnośnie nasadzeni i nikt się do niego nie zglisił

No ja cie nie moge, wielkie halo! Wjeżdżasz, skręcasz, uwazasz, żeby kogoś nie najechać. Czego nie rozumiesz?

Wszyscy przemądrzali Panowie. Ja również zadałam sobie pytanie : po cholerę to? Nie w mieście które ma max 6 tys mieszkańców i dzięki obwodnicy niemal zerowy ruch. Pas nie spełnia swojego przeznaczenia bo kierowcy skręcający i tak zostają kołami na innym pasie blokując przejazd. Nie wspomnieć już o dużych autach. Kasa z miliona litrów czerwieni przydałaby się gdzie indziej. Do tego wysepki , które nie służą do tego by bezpiecznie przejść , a stoi jedna przy parkingu i zarówno oryginalna strzałka jak i ustawiony pachołek już są popsute , bo cofające z parkingu auta nie mają możliwości manewru i bum coś co było to już tego nie ma. Nie rozumiem zasadności czerwonego dywanu w Szczuczynie, myślę że białą farbą i strzałki w miejscach skrętów również dałyby radę i byłyby tańsze. ....

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.