niedziela, 1 października 2023

Dlaczego Grajewo nie ma obwodnicy?

Od kilku lat na Podlasiu realizowane są duże inwestycje drogowe, ostatnio w przygotowaniu jest S16, która będzie prawdopodobnie przebiegała blisko naszego miasta (mam nadzieję, że nie przez nie bezpośrednio). W planach jest też droga Bialystok- Augustów i tam są zaplanowane 4 obwodnice:Suchowoli, Sztabina w realizacji, a Augustów i Białobrzegi w przetargu. Nawet małe miejscowości mają podczas takich inwestycji zaplanowane obwodnice, co jest nie tak z Grajewem, że nie może wywalczyć takiej inwestycji?

Grajewo ma obwodnicę od Rekina do Kościoła. Nie trzeba jechać przez miasto.

Ekologia. Jesteśmy blisko Narodowego Parku Biebrzańskiego i dlatego pewnie tak jest.

Bo w Grajewie w centrum krzyżują się dwie drogi. Łatwiej zrobić obwodnicę np. Suchowoli, Sztabina gdzie przebiega jedna trasa. W Grajewie trzeba było by zrobić " ring"

Po co ? I tak już ruch zmalał.pytam po h...?

Iwona a po co nam teraz obwodnica? /

Może nie ma kompetentnych ludzi we władzach albo nikt nie poczuwa się aby w ramach obowiązków służbowych wysłać odpowiedniej treści pismo do osób i instytucji od których zależy taka inwestycja. Może nasze przedstawiciele w sejmie i senacie są za słabi aby lobbować w tej kwestii. Ale skoro bez kilkanaście lat żyjemy bez dworca, poczekalni, toalety to po ca nam obwodnica, to szereg problemów z utrzymaniem itd.

Nie zauwarzyłaś że obwodnica już jest.

Droga ekspresowa S61 jest obwodnica Grajewa

O obwodnicę Grajewa trzeba było sie starać kilkadziesiąt lat wcześniej ale Grajewo nie miało wówczas szczęścia do prężnych samorządowców z burmistrzami na czele. Gdyby obecny Burmistrz wtedy ..... to być może byłaby obwodnica , a tym samym Via Baltica i Via Carpatia przebiegałyby w pobliżu Grajewa. Cóż teraz też są szanse i dobre perspektywy dla Grajewa. Mamy dobrego Burmistrza.

jakaś prowokacja? I tak ruch bardzo zmalał!

zglosic sie do pana gwiazdowskiego on pomoze

Bolos gdzie jest ta obwodnica ? Bo mieszkam tu dużo lat i nigdy nie slyszalam że otwierają obwodnicę Grajewa ...

Jesteśmy zbyt biedni na to, pozdrawiam

Ruch pozostał lokalny nie praktycznie korków samochodowych trzeba sie skupić na przejazdach kolejowych tu tkwi problem.

Mieszkam przy Wojska Polskiego (DK65) i od 5 rano do 20.00 ruch i hałas jest bardzo, bardzo za duży. WŁADZE też mieszkają przy tej ulicy /! /?

sieć drug (dróg)

Do Mieszkanka, trasa S61 jest obwodnica Grajewa. W planach jest S16 która już w całości wyeliminuje tranzyt z Grajewa./

Edek..trafiłeś w sam punkt...brawo..to i tylko to..masz całkowitą rację...

tomek jak droga ekspresowa s61 jest obwodnicą Szczuczyna, a nie Grajewa.

Iwona zanim zadasz pytanie rozejrzyj się dookoła. Gdy GDDKiA otworzyła odcinek Via Baltica od węzła Ełk Południe do węzła Kalinowo, praktycznie cały ruch tirów został wyprowadzony z Grajewa oprócz transportu lokalnego. Jeszcze nie tak dawno jak przejście kolejowe było zamykane w ciągu godziny trzy razy, to korek samochodowy wychodził poza Grajewo. Teraz już tego nie ma i zobaczyć tira od strony Szczuczyna czy Augustowa to rzadkość.
Na pierwszy odcinek S-16 Knyszyn-Krynice został ogłoszony przetarg. W następnych etapach będę kolejne odcinki, gdyż Via Carpatia ma być połączona z Via Balticą. Czyli od strony Białegostoku (DK65) też będzie ruch ciężarowy wyprowadzony poza Grajewo. Dlatego jakie obwodnice Ty chcesz robić i dla kogo. Piszesz chyba żeby bić pianę, gdyż żadnego sensu ekonomiczne?o nie ma, żeby robić obwodnicę Grajewa dla ruchu lokalnego po połączeniu Via Carpati z Via Balticą.

Odpowiem ci Seba1 tak: po co ci np. dom, twój sąsiad ma dom, ty możesz spać w kurniku. Po co ci samochód? Wystarczy że wszyscy wokół mają. Po co ci mnóstwo innych rzeczy które posiadasz, daj je innym, bo tobie widać nie są potrzebne.

Kierowca i tomek co wy piszecie wiecie co to znaczy obwodnica ( droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia ) Istniejące odcinki drogi s61 to: Obwodnica Stawisk, Obwodnica Szczuczyna, Obwodnica Suwałk, gdzie wy tam macie to całą waszą obwodnice Grajewa.

Ja też mieszkam przy ul. Wojska polskiego i zmniejszenia ruchu tam nie ma,/ (dk65)

edek ty tak na serio?

...Edek, ty serio mówisz??.... zapomniałeś ile lat rządzi obecny Burmistrz ???.......po co obwodnica??po co dworzec PKp i PKS???...po co, jak Grajewo to zadupie, jedyny powiat w Polsce bez dworców !!!!!!! a, obok Via baltica chyba wystarczy, !!!!../

Iwonka nie denerwuj się tylko patrz racjonalnie. Od strony Szczuczyna i Augustowa ruch tirów przez Grajewo zmniejszył się o 80-90%. Mieszkam blisko ulicy Piłsudkiego to widzę. Jak połączą Via Baltice z Via Carpatia podobnie ruch tirów się zmniejszy od strony Białego. Z Ełku już tiry wpadają na Via Baltice i jadą albo w kierunku Warszawy lub Suwałk. I teraz jak jeszcze dodatkową mieliby budować obwodnicę Grajewa np. za 500 mln zł, to pierwsza później byś krzyczała po co tyle kasy wydali na obwodnicę, jak i tak ruch w Grajewie jest mały. Podobnie byłoby jak z obwodnicą Bargłowa Kościelnego, gdzie sami mieszkańcy protestowali przeciwko obwodnicy.
Gdyby nie byłoby Via Baltici i w niedalekiej przyszłości połączenia Via Carpati z Via Balticą to jak najbardziej wtedy obwodnica Grajewa miałaby sens. Takie jest moje zdanie.

Wiesz co pasażerka ty to chyba tylko pasażerka bywasz i wybywasz, ludzie chcą kanalizacji, wody miejskiej itp. Poprzednicy w tej kwestii nic nie robili. Pewnie tego nie widać bo kopie się w ziemi. Obecny włodarz przyłącza po kolei do w.w. mediów i to widzą mieszkańcy. A czytaj Gazety dworzec był skarbu państwa (patrz starosta Remfeld, który jest pełnomocnikiem), a teraz włAŚCICIELEM KOLEJE.

Też mieszkam na Wojska Polskiego. Ludzie to miasto, główna ulica ruch był jest i będzie. To ruch lokalny. A jak ktoś chce ciszy i spokoju to musi zamieszkać w Rajgrodzie w lesie.

Jak pamietamy obwodnice i ścieżki rowerowe juz kilka razy obiecywali działacze PIS i dwukrotnie PO także. Wiemy po co sa składane szumne obietnice.
A samorząd miejski też sprawę przespał.
Bo to, że obwodnica BARSZCZY i BARGŁOWA jest niecelowa (głupotą) to wiadomo, nawet została zaliczona ok.6 lat temu do "20-stu największych bezsensownych inwestycji Polski".
Ale Grajewo nie ma jak Barszcze 9 domów, tylko ponad 20 tys.mieszk. i obwodnica była celowa i konieczna, i pozostaje nadal mimo wyprowadzenia TIRów.

Miałam ci nie odpisywać Seba1, bo twoje argumenty przeciwko obwodnicy są śmieszne. Grajewo będzie miało S16 i przy takiej inwestycji można zrobić obwodnice i połączyć z Via Baltica. Jednak przez takich ludzi jak ty Seba, którym nic nie potrzeba, takie inwestycje nie powstają. Odpisałam ci jednak nie w związku z obwodnicą, ale dlatego, że czuje się urażona twoim protekcjonalnym tonem w jaki się do mnie zwróciłeś. To, że jesteś mężczyzną, nie upoważnia cię do traktowania mnie z góry i nazywania "Iwonką". Nie jesteś moim kolegą, traktuj mnie z szacunkiem i zwracaj się do mnie Iwona.

Droga pani Iwona nie warto przejmowac sie osobami ktore pobieraja PLUSY i DODATKI bo oni sie martwia ze im nie starczy jak powstanie obwodnica. Oni sa zadowoleni ze powstaja w innych miastach i to im wystarczy bo dla nich nie jest potrzebna obwodnica, dworzec kolejowy i PKS. Im wystarczy ze PiS daje jakies ochlapy, ze maja 4 koscioly, a bedzie 5ty dom ksiazecy do modlitwy. Tylko kto ma na to pracowac to ich nie obchodzi. Oni nie martwia sie dlaczego nie ma nowych zakladow pracy. Widac jak przez 8 lat zrobiono pranie mozgow. Bo nawet w komunie jak ktos chcial dostac dodatek na dzieci to musial pracowac. Dlatego sa zaklady pracy, a gdzie sa nowe ????. TYlko miska ryzu i modlitwy w kosiolach, A gdzie praca zeby nato zapracowac.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.