piątek, 29 września 2023

Koszenie trawnika

Proszę o uzasadnienie koszenia trawników co kilka dni. Doprowadzacie do tego, że jest minimalna ilość trawy, którą to wypala słońce. Wilgoć w tak skoszonej trawie nie ma prawa zaistnieć. Może petycja do władz miasta uratowałaby nasze trawniki. Co myślicie o tym ?

Zakładać na wszystkich trawnikach łąki kwiatowe , koszenie na koniec jesieni , duże oszczędności, dla przyrody , ekosystemu , ale to nie w Grajewie

Święte słowa, Mieszkańcu! Rżną tę trawę do gołej ziemi, jakby się kosiarki ustawić nie dało na inną wysokość. Raz, że doprowadzają do zniszczenia roślin i koszmarnego przesuszenia gleby, zamieniając trawniki w pustynie. Dwa, że alergicy "dogorywają" - bo nie dość, że skoszona trawa, to kurz, pleśnie i grzyby w tym "sianku".

Absolutnie POPIERAM! Już kiedyś był ten temat, ale jak widać nikt nie słucha Ludu... Nikt o zdrowych zmysłach nie kosi podczas takiej suszy:(

Mój ogród , mój trawnik , kosze kiedy uważam ze jest taka potrzeba . Pięknie skoszony trawnik to zadbany ogród

Na Os Broniewskiego przy bloku 1 i 3 trawa wysoka i połamane ławki

Temat poruszany już wiele razy. Ponoć kropla drąży skałę, więc może to pisanie otworzy czyjeś oczy i rozum. Koszenie do gołej ziemi, gdy było jasne, że będzie susza, to skrajna nieodpowiedzialność i głupota.
To samo dotyczy przycinania drzew, a raczej ogołacania ich od dołu, w wyniku czego pędzą one do góry, nie dając cienia. Taka wiecha na patyku. Czy to jest ładne?. Czy w parku jeżdżą samochody lub Czy chodzą wielkoludy??. Najlepiej jest wszystko wyciąć, wykosić i zabetonować. Będzie suchutko, czyściutko i wygodniutko. Żałosne to wszystko i smutne zarazem.

Petycja do władz może by coś zmieniła. Na przyszły rok.

Na pewno nie ma sensu koszenie co kilka dni . Łąki kwietne super sprawa , ale to nie jest takie łatwe, żeby mieć je ladne non stop, bo jednego roku są ładne a następnego już tylko chwasty.Nie jestem za tym, żeby nie kosić wogole. Wysoka trawa to niestety kleszcze, które nie są już tylko w lasach.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.