piątek, 3 lutego 2023

Ekologia i OZE

Witam. Co sądzicie o tej całej ekologii? Niemcy tak naciskali na te OZE, że teraz mają wydobywać węgiel z 21 kopalń, które zostały zamknięte. Zapraszam do dyskusji. Gdzie jest ta ekologia? Czy te działania, które są propagowane przez pseudoekologów. Mają na celu tylko zniszczyć gospodarkę?

Niemiecka ekologia służy do wciskania swoich towarów innym, a jak jest potrzeba własna to już ekologia nie jest istotna...

Pod hasłem ekologia wciska nam się od kilku lat różne rzeczy. Wystarczy napisać, że coś jest EKO I już znaczy ,że jest dobre. Po oceanach pływają olbrzymie góry plastikowych smieci, ale my ciągle używamy plastików. Uciszamy trochę nasze sumienie ,mówimy segregujemy ,ale to nic tak naprawdę nie znaczy . Interesuje musi się kręcić, pieniądz rządzi światem.

o klimat trzeba dbać a jest banda pseudoekologów która dobrze żyje nie hańbiąc się pracą Dobry sposób na wygodne życie !

Ponownie ci źli Niemcy i ekolodzy. Się zdecyduj kogo chcesz bardziej za zieloną energię obwinić. Jeżeli już chcemy wychodzić z pozycji trollowania to należy stwierdzić że Rosja ma w strategię wpisane torpedowanie wszelkich transformacji w zieloną energię. Wiec może ci co tak są przeciwni zielonej energii są rosyjskimi trollami. Co do gospodarki to przemysł potrzebuje taniej energii, odpornej na szoki cenowe, wiec trzeba pamiętać że aby produkcja wróciła do UE musimy zmniejszyć do minimum udział gazu, ropy i węgla w miksie energetycznym.

Niemcy mogą wydobywać węgiel ze swoich kopalń, bo ich nie zniszczyli,jak nasi rządzący, naszych kopalń poczytajcie o kopalni Krupiński, nawet żadnej odpowiedzialności za to nikt nie ponosi

Cała ta ekologia jest dla frajerów i biedaków i jest dobra dla tych, którzy potrafią na niej zarobić. Kraje bogate jak stany czy Chiny nie przejmują się tym i nie podpisują żadnych zobowiązań. Zmuście bogacza aby nie korzystał z klimatyzacji albo aby korzystał z komunikacji publicznej.

Obywatel, w Niemczech jest mnóstwo wiatraków. W okresie kiedy Putin zamknął kurek to niestety prądu z OZE Niemcom zabrakło. Obywatelu nie martw się, Niemcy szybko uporają się z problemem i na pewno nie będą korzystać z paliw kopalnych.
Ja w domu mam pompę ciepła i fotowoltaikę. Ogrzewanie domu, ciepła woda, prąd kosztują mnie 1200 zł rocznie. Jestem zeroemisyjna i możnaby rzec mam dom prawie zerokosztowy.

Jak mieli tani gaz to promowali eko technologię. Chcieli prądem grzać, ale w zimę ciężko o słońce i wiatr by było ekonomicznie. Drzewa wycieli.
Teraz gdy w tyłek zimno to nawet "wungiel" jest wspaniały. Hipokryci
Ekologia owszem jest potrzebna bo zatruwamy siebie, ale na zmiany potrzeba czasu. Przypinanie się do drzewa nic nie zmieni. Trzeba korzystać z przyrody w jak najmniej szkodliwy sposób. Mamy technologię atomową. Po co budować bomby i niszczyć. Można postawić elektrownię atomową i czerpać energię z uranu którego ziemia ma sporo, a nie jest przydatny do niczego innego. Za dziesiątki lat ludzie wymyślą jeszcze bardziej wydajne i mniej szkodliwe technologie, a te pójdą do lamusa.

Tak tak lada chwila będzie narzucone jedzenie robaków w postaci mąki przy czym mamy zakaz chodowli trzody...

Czy ktoś mi powie jak utylizuje się baterie litowo jonowe ??? Wszystko jest na baterie RTV, AGD, rowery, hulajnogi samochody itd

Wilqu - widzę, że nie masz nomen omen zielonego pojęcia o tej całej ekologii... Idąc Twoim tokiem rozumowania to ci co promują zieloną energię są niemieckimi trollami...

Rafał Zdanie jest stworzone na podstawie przyjętego faktu że Rosja ma zamiar torpedować wszystkie próby odejścia od paliw kopalnych, czyli inwestycji w zieloną energię, gdyż godzi to w ich światową pozycję. Czyli ten kto działa zgodnie z linią Rosji, jest rosyjskim trollem/agentem, zwał jak zwał. Twoje zdanie będzie prawdziwe jeżeli przyjmiemy że Niemcy są na przeciwnym biegunie, a czy są, czyli brną do 100% energii odnawialnej? Zrobią to co dla ich przemysłu będzie się opłacać.

O czym my mówimy światem rządzi pieniądz i nic dobrego się nie zapowiada wszędzie korupcja .

Obywatel nie martw się o Niemcy. To nie oni a my mamy największe problemy w Europie z jakością powietrza. To w naszym kraju można palić byle czym. Wystarczy wyjść wieczorem na spacer po Grajewie i ?dotlenić? się czystym powietrzem. To właśnie jest stan świadomości ekologicznej w naszym kraju. Śmieci w lesie. Od wieków nie rozwiązany problem opakowań wtórnych, brak kanalizacji w części miasta, trucie rzek, problemy z zapasem wody pitnej, stare samochody z wyciętymi katalizatorami jeżdżące po naszych drogach. To jest tylko cześć problemów z którymi nie możemy poradzić a które są dawno rozwiązane w Europie.

Rozmawiając o ekologii i przemyśle węglowym muszę zauważyć ,że kopalnie węgla kamiennego na polskim Śląsku są b. głębokie, a przez to wysokometanowe. W 2022 r w naszych kopalniach węgla kamiennego było 1819 wypadków ,brunatnego-266 -dane wg. Wyższego Urzędu Górniczego. Warto też pamiętać, że 5 tys. ton węgla spalanego w 1000 domach więcej truje niż spalone w 1 ciepłowni. Często w Grajewie, również w centrum,czujemy ten dym . Z powyższych powodów warto rozwijać OZE i zainwestować w atom. Odnośnie różnych mitów to chcę zaznaczyć, że Polska stanowi 96% wydobycia węgla kam. w UE . Niemcy natomiast produkują 46%, Polska 19%,Czechy 11% węgla brunatnego-w skali UE.

Wilqu - przy obecnej technologii nie ma możliwości przejścia w 100% na energię odnawialną. A po drugie to niestety bogate kraje sobie mogą pozwolić na inwestycje w zieloną energię, ale biedne niestety już nie, bo dla Niemca 1000 Euro/MW energii elektrycznej jest mniejszym obciążeniem niż dla Polaka z oczywistych względów. Obecne ceny energii w dużej mierze zależą od spekulacji i tzw. certyfikatów, czyli kar za emisje CO2.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.