wtorek, 9 sierpnia 2022

Inflacja

Skończyła się darmówka, zaczyna się ekonomia. Nie żebym źle życzył ludziom ale czekałem na ten moment i wiedziałem, że on przyjdzie. Nie wiem na ile się ta nauka zda, bo ludzie w Polsce są bardzo nisko wyedukowani jeżeli chodzi o ekonomię czy politykę. Byle bezdzietny dyletant, który w XXI wieku nie potrafi odebrać telefonu i zrobić zakupów, może zawładnąć 40 milionowym krajem, mówiąc ludziom, jak mają żyć. Jeszcze bardziej cieszy mnie to, że szambo już czuć, ale jednak jeszcze nie wybiło. Najgorsze dopiero przed nami. Jak to mówią Amerykanie - nie ma darmowych obiadów. Obietnice finansowane pieniędzmi bez pokrycia to drogi interes - długi trzeba spłacać z procentem. I znowu można powiedzieć: Czemuś biedny? Boś głupi! Skąd wiem, żeś głupi? Boś biedny! Zacznijcie ludzie uczyć się na tych własnych błędach. Spokojnego weekendu życzę :)

Antek, 100% racji. Niestety nie wszyscy to rozumieją.

Grajewo ,a nawet całe Podlasie nie zrozumie tego co napisałeś.
Zaczną płakać jak nie będzie nawet na tą słynną miskę ryżu i zostaną zmuszeni do opuszczenia mieszkań na kredyt.
Niestety Grajewo to PiS.
Nawet gdy są obrażani ,jadą na spotkanie z wodzem i są szczęśliwi.

"mówią Amerykanie", a Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
Biedny - a co to znaczy ? W Polsce nie ma biedy -już nie ma, odkąd rządzi PIS. Spokojnego weekendu.

Nie ma darmowych obiadów? Niestety najwięcej o tym mówią osoby które najwięcej takich obiadów mają. Kryzys finansowy w USA w 2007-2009, został spowodowany przez system bankowy. Społeczeństwu wmówiono że trzeba sektor bankowy bronić i sektor bankowy dostał od tego społeczeństwa ogromne wsparcie. Skończyło się tak że sektor bankowy z tego wsparcia wypłacił premie i dywidendy, a społeczeństwo traciło mieszkania i przez te wsparcie zostało także pozbawiona szeregu usług publicznych. Wzrosła przestępczość, wzrosły koszty ubezpieczenia zdrowotnego, spadł poziom życia klasy niższej i średniej. Te "darmowe obiady" jest tylko głupotą którą się powtarza biedniejszym aby nie oczekiwali pomocy państwa, podczas gdy ci bogatsi korzystają z niego pełnymi garściami.

Wina tuska. Za kadencji PO nie bylo inflacji. PO nie przygotowalo nas na te lepsze czasy rzadu pisu czyli wychodzi ze general jest tylko jeden a i tak wina tuska.

Do wyborów jeszcze troszkę, a już kampania. Dlaczego Wy z koalicji tak cwanie do tego podchodzicie, bo pod pretekstem inflacji (europejskiej, światowej), chcecie przykryć udane rządy PiS. Dlaczego za PO nie płakaliscie razem ze społeczeństwem?. Bo kradliście i dla was było dobrze. Słynne: "pieniędzy nie ma i nie będzie". Całe szczęście, że nie rządzi tusk. Dopiero byśmy POpłakiwali i spoglądali co do gara włożyć

Pamiętliwy obywatelu. Ja nie chcę być adwokatem PO, jednak PiS przez 8 lat rządzi, ma pitbula w postaci Ziobry w Ministerstwie Sprawiedliwości, ma skazanego nieprawomocnym wyrokiem Mariusza Kamińskiego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, pod którą podlega Policja. Oni przez te 8 lat nikomu z wierchuszki PO nie byli w stanie nic udowodnić. Już nawet zarzuty wobec zegarmistrza Sławomira Nowaka padły. Więc naprawdę, skończcie z tym "Bo kradliście", gdyż takie oskarżenia wobec PO, przy wyniku zatrzymanych i osadzonych, świadczy o tym że jednak tak nie "kradli", albo o tym że PiS powołuje nieudaczników na stanowiska. Jak masz trzecią opcję to napisz.

Do pamiętliwy obywatel - tobie to chyba PIS właśnie do gara pcha za darmochę bo inni to muszą na każdą złotówkę ciężko zapracować , a jak już zapracują to twój uwielbiony PIS zabierze im z tego ponad 50% i taka z tego dobroć

607 BANIEK na nową siedzibę tvp info , a Duda radzi zacisnąć zęby i być dobrej myśli
i jak tu się nie wqrwić.

Pamiętaj wyborco . Aby rząd coś ci dał , musi ci coś zabrać . Rząd nie ma własnych pieniędzy.

Nie byłoby tej dyskusji gdyby opozycja miała silnego lidera i program. Nie mają ani lidera, bo Tusk to kompromitacja Polski, a cały ich program to JAK odsunąć PiS od władzy.

apel do prezydenta ,sam zaciskaj pierwszy zęby.

PiS to nepotyzm.
Ich hasło , wszystko dla swoich.
Reszta za miskę ryżu .

a czy myślicie, że PO zmianie rządu nastaną lepsze czasy? czy może te jak za komuny???...jak wam się wtedy żyło??? czy można było narzekać, że drożyzna, że nie ma zasiłków, ze niskie zarobki, że nie jeden brał chleb na zeszyt!!..czy za takim rządem tęskno wam ??????.....bogaci i biedni byli, są i będą zawsze, niezależnie kto rządzi!!.....

Inflacja we Francji 5,5% - bieda zagląda im w oczy. Niemcy 7,5% - skrajna nędza. U nas 15,6% - raj na ziemi.

Kto jaką bronią walczy, ten sam od niej ginie. PiS w 2015 r. wygrał wybory wskutek takich haseł jak: Polska w ruinie, Wystarczy nie kraść, Walka z nepotyzmem i aferami itd. Po zrealizowaniu tych haseł przyszłe wybory przegra, i przynajmniej przez dwie kadencje tej władzy nie odzyska.

M.Talaga, czy uwazasz , ze "program " PiSu jest dobry? Czy dla ciebie walka np. z Unia Europejska (konsekwencje tego chyba znasz?) jest czyms pozytywnym i pozytecznym dla kraju ?
Czy wypowiedzenie totalnej wojny i gnebienie mniejszosci spolecznosciowych (zamiast zajac sie sprawami waznymi w kraju) uwazasz za sensowne, jesli tak to podaj tego przyklady?
Nie sposob wymienic wszystkich marginalnych , sztucznych problemow, ktore partia PiS stawia sobie za priorytety, a ktore tak naprawde, sluza do tego, zeby odwrocic uwage Polakow od spraw waznych.
Naturalnie jesli sie znow cos nie uda, to zawsze mozna obwinic za niepowodzenia : standardowa (i kultowa w PiS juz) wine Tuska i oraz obarczyc za partactwa polityczne innych nas otaczajacych wrogow ,ktorych stworzyl PiS do manipulacji ludzmi i do swojej cynicznej gry, ktora prowadzi od lat!

Wilku, o czym w ogóle piszesz. Przypomnę Tobie o taśmach Neumanna, który "gwarantował", że wymiar sprawiedliwości będzie działał na korzyść PO. Słynne spotkania partyjne z ówczesnym Prezesem Sądu Najwyższego panią Ger....., której sprawa z wypadkiem do dziś nie jest wyjaśniona - zapadła cisza. Jeżeli chodzi o zegarmistrza pana Sławomira w kwietniu b.r. został skazany były dowódca jednostki Grom, który wyśpiewał jak to działało. Temat jeszcze się nie skończył. Kolejny koperciarz Grodz.., który zasłania się immunitetem. Dlaczego nie podda się wymiarowi sprawiedliwości?. Sam sobie odpowiedz na to pytanie

W Polsce nie ma biedy. Każdy ma pracę. Każdy kto bierze kredyt ze zmienną stopą procentową musi się liczyć z podwyżkami oprocentowania. To nauka dla nieuka, że długoterminowe kredyty bierzemy rozsądnie.

IWAAA, wy z PO na swoją partię złego słowa nie powiecie. Nikt mi nic nie daje i nie siej zamętu. Wam wystarczy tylko prawdę pisać i skaczecie jak poparzeni. Czy za rządów Platformy wzrósł VAT z 22 na 23%?. Czy za rządów Platformy wzrosła składka rentowa płacona przez pracodawców z 4.5% do 6.5%?. Nie wspomnę o likwidacji ulgi na internet. Z kolei PiS obniżył PIT do 17 proc., wprowadził zerowy PIT dla młodych, niższy CIT dla MŚP oraz m.in. mały ZUS, przywrócony niższy wiek emerytalny. Czy tak nie było?. Nawet jak prawdę się powie, pisze, to twierdzicie, że... ciepły deszczyk pada. PIS musi jeszcze nad sobą dużo pracować (np:. wybory Sasina), ale według statystyk i notowań CBOS, jest partią, którą popiera większość normalnych zjadaczy chleba tego kraju.

Pamiętliwy obywatel. Jeszcze cztery lata temu uważałem że głosowanie na PO aby wygrać z PiS jest jak leczenie dżumy cholerą. Tylko że aktualnie perspektywa przejścia cholery, gdy się widzi co ta dżuma zrobiła z tym krajem, wydaje się bezbolesną alternatywą. Nie chodzi mi nawet o inflację, o rozwalenie TK i sądownictwa, chodzi o postawę i język PiS, język szczujący, wykluczający, poniżający. Jak można głosować na kogokolwiek, kto wychodzi i mówi że jakaś mniejszość jest gorsza i powinna być pozbawiona praw, zwłaszcza gdy za tym kimś stoi aparat państwowy? Popatrz na swą wypowiedź "PiS ... jest partią, którą popiera większość normalnych zjadaczy chleba tego kraju". Z miejsca uważasz się za lepszego a innych za nienormalnych bo głosują na inną opcję. To już nie jest popieranie, to nawet nie religia, to fundamentalizm, definiowanie siebie i innych pryzmat na kogo kto głosuje, a nie jakim jest człowiekiem.

Wilqu - dokladnie w tym problem. Normalny zjadacz chleba. A co ludzmi nienormalnymi? Tymi, ktorzy pracuja 24h, tymi, ktorzy inwestuja i podejmuja ryzyko, tymi, ktorzy zatrudniaja, ksztalca sie, poswiecaja zycie dla swiatlych celow. Sa ograbieni z pieniedzy i godnosci. Maja dosc utrzymywania zwyklych zjadaczy chleba. To nie rzad daje pieniadze, bo ich nie ma. To ambitni sa ograbiani za ciezka prace, by finansowac cala reszte. Znam juz mnostwo osob, ktore powiedzialy dosc i wyjechaly zagranice. Jak mozna komus zabierac ponad polowe wynagrodzenia, ze juz nie wspomne o brutto brtutto, ktore doplaca pracodawca...

A za PiSu co zrobili z skaladka zdrowotna? Dołożyli procenty od dochodu! Dali niższy podatek a tam podnieśli więc niepier... że tak po obniżali. Żeby dać Jankowi trzeba zabrać Jaśkowi . Tak to dziala

@Choop- trudno mi zająć stanowisko, bo nie było mnie w Polsce prawie ćwierć wieku, wróciłam, raczej uciekłam przed pandemią w 2020 r, bo tutaj miałam pusty dom i ogród, nie muszę być zamknięta w czterech ścianach. Teraz żałuję.,bo to nie jest normalny kraj, zwłaszcza, jeśli się wie jak mogłoby by być, jak żyją ludzie w cywilizowanych krajach. Marzę o takiej Polsce, ale mam tego świadomość, że nie doczekam.
PiS przygarnął w swoje szeregi najbardziej prymitywny, rozmodlony tłum. I wygrał, bo takie w większości mamy społeczeństwo, ?oszalałe przez te oczy zielone?.
Na plus tej partii trzeba zapisać pomoc rodzinom wielodzietnym i to wyśmiewane przez wielu 500+, a przecież nikt z opozycji z tego zastrzyku nie rezygnuje.
Co do UE to mam teraz ambiwalentne odczucia, zwłaszcza teraz, kiedy próbują Polskę ubezwłasnowolnić.
Największe jednak zło w Polsce to kościół i ta wsiowa arystokracja w nim, wychowana przez matki, które umiały tylko klepać pacierze i nic więcej. Można powiedzieć, że dzieci wiarę wyssały z mlekiem matki. Beton.
Nie, nie jestem niewierząca, przeciwnie, w Boga bardzo wierzę, widzę Go wszędzie, ale nie w polskim kościele.
A najbardziej obrzydliwa jest nietolerancja dla osób LGTB, chociaż to środowisko robi niekiedy wszystko, aby się ośmieszyć.

Brawo Wilqu!!! Ludzi myślących rozsądnie jest coraz więcej.

M.Talaga - brawo!

Zdesperowanie to polityka początku końca ? Jeszcze nie.Chust tyko chrust cię uratuje.

Zostawcie PiS w spokoju. Takiej partii z tyloma sukcesami nie było od co najmniej 20 lat. Same sukcesy: rekordowa inflacja, rekordowa drożyzna, rekordowe zadłużenie Polski, rekordowa liczba zgonów, rekordowa niż demograficzny, rekordowe wydatki na kancelarie, rekordowe pensje w spółkach skarbu państwa, rekordowa cena za dolara i euro, rekordowe ceny węgla, paliw, drewna, energii elektrycznej, rekordowe kary płacone do UE. Itd. Macie jeszcze jakieś rekordy? Przecież to pasmo niekończących się rekordowych sukcesów. Uzupełniamy listę rekordów.

misiu wrócą twoi będziesz skakać ze szczęścia a karuzele będą kręcić się aż oszalejesz!

M.Talaga, zgadzam sie niemal calkowicie z Pani wpowiedzia, poniewaz jest ona wynikiem idywidualnych odczuc i racjonalnych przemyslen. Czytajac zdazylem zauwazyc, ze nie dala sie Pani zwiesc propagandzie, ktora wspolnie od lat prowadzi i wpaja spoleczenstwu spolka (bez odpowiedzialnosci ) PiS & kosciol. Prawda jest rowniez ta ,ze w opozycji nie ma silnych liderow i partii wiadacych, ktore okazalyby sie na tyle silne , by moc obalic pisowska dyktature, ktora niestety jest szkodliwa dla naszego kraju jak zlosliwy nowotwor z przerzutami. Podzielam pani zdanie , odnosnie pana Tuska Pragne wyrazic ,dodac jednoczesnie ,ze wlasnie, nie jedna,a dwie figury polityczne powinni juz dawno zejsc ze sceny. Mam na uwadze tutaj pana Kaczynskiego(chronicznie sklocajcego Polakow), ktory jest bezwatpienia jednym z najwiekszych szkodnikow politycznych w Polsce.
W polskiej polityce brakuje charyzmatycznych ludzi, a Kaczynski i Tusk sie juz dawno wypalili. Partie w Polsce nie potrafia prowadzic ze soba dialogow i tworzyc silnych koalicji rzadowych. Politycy z opozycji ,jedynie co potrafia najlepiej , to szczuc na siebie wzajemnie , wyzywac sie na wzajem oraz dzielic spoleczenstwo.Tak juz kiedys w historii Polski bywalo , a skutki tego byly tragiczne.Na Zachodzie w wiekszosci przypadkow, partie opozycyjne nie szukaja klotni,lecz dialogow i rozwiazan korzystnych dla kraju.
W polskiej polityce problemem , ktory jest ignorowany i magrinalizowany od lat , to ingerencja kosciola kat. w polityke panstwa polskiego. Upolityczniony kosciol wpaja spoleczenstwu bardzo niekorzystna i wrecz niebezpieczna ideologie, ktora doprowadza w Polsce w dosc szybkim tempie do radykalizacji naszego kraju, a to oznacza , ze panstwem swieckim jestesmy tylko teoretycznie. Polityka jako prowadzi kosciol wspolnie z PiSem ma na celu dzielenie Polakow i utrzymywanie takich nastrojow, po to ,zeby moc zawsze miec pod reka tych na ktorych mozna wskazac i smialo powiedziec, ze to nie my- to oni sa winni. Podobnymi metodami poslugiwali sie niemieccy nazisci, obwiniajac miedzy innymi Zydow za powastaly kryzys i wszystkie nieszczescia jakie ich spotakaly po przegranej I Wojnie Swiatowej.
Problem chaotycznej polityki jaka jest uprawiana w Polsce, a taka polityka jest (byla) zawsze na reke kosciolowi, nigdy nie zniknie, dopoki nie obudzimy sie i nie zrozumiemy Wszyscy , merytorycznego problemu(ktory narasta), ze kosciol nie powinen miec (zadnego)glosu decydujacego w polityce. Prezydent i jego swita, powinni reprezentowac wszystkich ludzi, a nie tylko katolikow. Czyli w rzadzie priorytetem powinna byc calkowita (areligijna) swiecka postawa politykow; a nie propagowanie jedynej slusznej wiary- co jest w cywilizowanym swiecie nie dopuszczalne.
Dotknela Pani rowniez zdawkowo tematu, dotyczacego ,mniejszosci seksualnych. Moje motto zyciowe jest takie- zyj i pozwol zyc "innym". Nie podzielam Pani zdania (jest ono zbyt dosadne i niczym nie uzasadnione) ,cytuje: "to środowisko robi niekiedy wszystko, aby się ośmieszyć". Nie po to organizowane sa parady rownosci, zeby sie osmieszac lub (jak niektorzy twierdza ) prowokowac.Kazdy samodzielnie myslacy czlowiek , nie noszacy w sobie
bezpodstawnej nienawisci do tych osob wie, ze ci ludzie, ktorzy naleza do mniejszosci w spoleczenstwie sa odrzucani , dyskryminowani , wykluczani z zycia spolecznego. Nie maja praktycznie zadnych praw w Polsce, sa degradowani do najnizszego poziomu, gdzie mowi síe o nich , ze nie godni sa bycia ludzmi.
Jezeli Pani twierdzi ,ze tylko podaczas parad rownosci,zdarzaja sie jakies dziwne i osmieszajce zachowania (podejrzewam ,ze chodzi tu jenostkowe przypadki), to proponowalbym wybrac sie np. na Love Pride do Niemiec. Obecnie podczas pandemii nie ma takiej frekwencji. Wiem natomiast co sie dzialo w czasach,kiedy takie parady mialy miejsce w Berlinie, a frekwencja wynosila niekiedy 700 000 tys uczestnikow. Trudno mi jest opisac, to cala sodome i gomore,ktora swoj punkt kulminacyjny miala na Strasse des 17-Juni , tuz obok parku Tiergarten. Z uwagi na to ,ze musialbym do opisu tych szokujacych scen uzyc slow niecenzuralnych, co mogloby spowodowac blokade komentrza- poprostu powstrzymam sie od dokladnego opisu tych zenujacych scen , gdzie ludzie zachowuja sie jak zwierzeta uprawiajac seks.
Z powazaniem i pozdrowieniami.

PiS to partia ,która stworzyła niewiarygodną liczbę darmozjadów ,którym nie opłaca się pracować.
Nepotyzm ,a w takich miastach jak nasze przechodzi wszelkie normy przyzwoitości.
Dla mnie najgorsze ugrupowanie w historii Polski.

.... aaaa zapomnialem jeszcze dodac obok Love Pride, nasze rodzime pielgrzymki czestochowskie . Podczas takiej pielgrzymki jest tez bardzo "goraco" !

" (...) ta wsiowa arystokracja w nim ,wychowana przez matki,które umiały tylko klepać pacierze i nic więcej ... "
Taki wpis świadczy tylko i wyłącznie o kulturze piszącego ..

@oburzające: to prawda, że oburzające, ale prawdziwe niestety.
Miłego wieczoru.

@choop: z Polski wyjechałam w 1996 r i wówczas ?nie było? u nas osób LGTB. Tam gdzie pojechałam spotkałam dwie pary gejów z dziećmi, które urodziły im surogatki. Poznałam też dwóch designerów, bardzo utalentowanych.
Społeczeństwo w tym uroczym miasteczku, niezwykle bogate i snobistyczne, ale nigdy nie dało odczuć, że są inni czy gorsi.
W wielkich centrach handlowych pierwszy raz spotkałam się z trzema łazienkami: dla kobiet, mężczyzn i osób nieokreślonych płciowo ?to?. W Polsce dowiedzieliśmy się o istnieniu nienazwanej płci za sprawą córki Jennifer Lopez i Marca Anthony?ego.
Jaka przepaść w edukacji i tolerancji dzieli nas od krajów wysoce cywilizowanych? Tam ludzie LGTB mają swoje kluby i to bardzo ekskluzywne, są tolerowani, nikt nie robi sensacji z ich inności. Nie mają swoich Parad Równości chyba dlatego, że nie czują się gorsi.
Tej tolerancji uczą w szkole..

W 2020 r wróciłam do Polski.inny świat.

To nie jest oburzające - to jest obrzydliwe. Tak bardzo obrzydliwe, jak również prawdziwe. Przykra prawda, przykra ...

M.Talaga To nie prawda że nie było. Kiedyś wszystko co było odstępstwem od normy było "prostowane", jak np osoby piszące lewą ręką. Czego nie dało się "naprostować" trzeba było napiętnować, zmarginalizować i zamieść pod dywan. Na zachodzie jak to się kończy nauczyli się na np historii Alana Turinga, gdzie dla rządu ważniejsze było jakiej orientacji był niż wkład w rozwój cywilizacji.

Nie wiem dlaczego na tym portalu z cudzysłowu robią się znaki zapytania, Stąd też to nieporozumienie.
Napisałam, że nie było, ale to - nie było- ujęłam w cudzysłów.
Pozdrawiam.

No to mamy w Grajewie szpecow od inflacji dosyc, lepszych od Glapinskiego i Morawieckiego, a inflacja szaleje dalej, brawo.

Szkoda że jest na portalu cenzura

Pani Talaga mieszkala w USA , taka swiatowa I ogarnieta . Ale nie umie poprawnie napisac LGBT , jenooooo LGTB.

Jak Polska to takie teraz szambo to co was do niego tak przyciąga, chcecie się w nim popluskać brakuje wam tego przecież możecie powyjezdzac ci niezadowoleni ,ci prześladowani, ci okradzeni po co tu jesteście i skomlecie cały czas przecież na zachodzie na was czekają z otwartymi rękami będziecie tam mieć cudowne życie na co wam męczyć się w Polsce

Jano, masz jakies lepsze argumenty, procz glupich powtarzajacych sie propozycji skladanych przez pisowcow wyslania w podroz na Zachod?
Nie dlugo(to tylko kwestia czasu), bedziesz mial okazje nie tylko pluskac ,lecz rowniez kapac sie i dlugo plywac w szambie, ktore nam PiS zgotuje.
Skoro tak krytycznie "skamlisz" na Zachod, to dlaczego partia wybrancow PiS nie zdecydowala jeszcze o Polexicie wtedy moglibyscie razem z Putinen,Lukaszenka zalozyc ZSRR- i byc jedna z republik radzieckich, czyli -PRL -PiSna bis .
Wysylajac nas na Zachod, moglbys uprzejmie zdradzic cel podrozy ,pis-wyborcow w momencie kiedy dyktaturka waszego guru-zbawiciela Kaczynskiego padnie ?

Jak w tym kraju ma być dobrze jak istnieje tylko po i pis. Wybieracie miedzy jedzeniem gówna lewą albo prawą ręką a nie ważne jest to że gówno jecie. Ten ktaj musi upaść i ludzie zacząć umierać z głodu to dopiero otworzą oczy. Za każdą ujawnioną aferę powinny być od razu podjęte kroki czyli zajęcie majątku obwinionego jak i całej jego rodziny do wyjaśnienia. Nie będę pisał kogo skazać bo każdy wie kto kradnie z pisu i kto kradnie z poi bo oni sie z tym nie kryją.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.