Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 16458 wyświetleń

Żyjmy Razem - Grajewo 2012


Dnia 18.05.2012 r w Klubie „Hades” odbył się X Powiatowy Festyn Integracyjny ” Żyjmy Razem - Grajewo 2012" zorganizowany przez: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Grajewo, Urząd Gminy Grajewo, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Grajewie, którego Prezesem  jest p. Anna  Zielińska.

Impreza była skierowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych  oraz osób niepełnosprawnych m.in. podopiecznych: Zespołu Szkół Specjalnych, Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej  z terenu powiatu grajewskiego. Celem Festynu jest  integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem, promocja talentów w zakresie muzyki  i dobra wspólna zabawa. Głównym punktem Festynu  był  Integracyjny przegląd Piosenki "Śpiewajmy Razem”, w którym  zaprezentowało się 20 wykonawców(solistów i zespołów wokalno-instrumentalnych),a  którego ideą jest czerpanie radości ze wspólnego śpiewania.  W tym roku podczas festynu gościliśmy WTZ z Ełku, których podopieczni  również wystąpili  na scenie i  zaprezentowali  nam skecz w wykonaniu grupy teatralnej "Zgiełk”.

Dodatkową atrakcją festynu były Muzyczne  Zabawy Integracyjne, prowadzone przez pracowników WTZ , w których młodzież chętnie uczestniczyła. Jak co roku, dużą  popularnością  wśród  dzieci cieszyła` się jazda konna i przejażdżki bryczką. Wszystkim  uczestnikom  festynu  zapewniono wyżywienie. W imprezie wzięło udział około 200 osób. 

Swoją obecnością uroczystość uświetnili:  
- poseł na Sejm RP – p. Jarosław Zieliński,
- prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach - p. Lilianna Anna Zielińska,
- pełnomocnik Wojewody Podlaskiego ds. Organizacji Pozarządowych - p. Marek Liberadzki,
- wiceburmistrz Miasta Grajewo - p. Przemysław Chyliński,
- dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych - p. Jarosław Konopka.

Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom, instruktorom terapii  opiekunom za  liczne przybycie na Festyn  i przygotowanie swoich podopiecznych do udziału w Przeglądzie.  Dziękujemy zwłaszcza pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie za wkład pracy poniesiony w organizację naszej imprezy integracyjnej. Festyn został zorganizowany dzięki środkom finansowym pozyskanym z PFRON, Urzędu Miasta Grajewo, Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz rzeczowemu wsparciu Spółdzielni Mleczarskiej "Mlekpol”, "Piekarni” Konopki , p. Łaguna, Masarni "Zagłoba”,  PSS "Społem” w Grajewie, p. C. Wiszowatej - Restauracja "Millenium". Serdeczne podziękowania składamy dyr. Miejskiego Domu Kultury - p. Danucie Klimowicz za nieodpłatne użyczenie sali.

Marta Gutowska - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie


fot. e-Grajewo.pl

 


Komentarze (5)

Hej niepełnosprawni wyjdzcie ze swoich zamkniętyuch czterech ścian , warto zobaczyć ilu nas naprawde jest i warto oderwaĆ SIĘ OD SZAREJ CODZIENNOŚI! Gorąco zapraszam do wspólnej zabawy . Do zobaczenia w klubie Hades w njablizszy piątek od godz.10 STARTUJEEMY . To impreza INTEGRACYJN A NIE TYLKO DLA DZIECI !Pozdrawaim i zapraszam Anna Zielińska Prezes SWISON

o jak fajnie ! znów będą koniki ;)

Przesympatyczna impreza . Uczestniczę w niej co roku, więc i w tym na pewno będę.

Serdecznie i gorąco Dziękuję Wszystkim za udział w naszym Festynie .Przykro mi bardzo i przepraszam że nie mogłam brać w nim udziału. Ważne sprawy urzędwo- rodzinne zmusily mnie do wyjazdu.Była to już wszak X edycja naszej imprezy . Startowaliśmy przecież w Europejskim Roku Osób Niepełnosprawnych w 2003r.Cieszę się że Festyn podobał się uczestnikom imprezy.Dziękuję Posłowi J.Zielińskiemu wraz z małżonką e zaszczycil nas swoją obecnością REZES SWISON Anna Zielińska

a gdzie Burmistrz? zapomniał o tej imprezie, czy nie miał biznesu?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.