sobota, 29 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 8826 wyświetleń

Żyj z przyrodą w zgodzie

27 dzieci wzięło udział w Turnieju wiersza Ekologicznego ph. "Żyj z przyrodą w zgodzie”, który odbył się dzisiaj w PM nr 1 w Grajewie. Mali aktorzy recytowali wiersze o tematyce ekologicznej m.in.: J. Brzechwy, W. Chotomskiej, M. Kownackiej, J. Ratajczak i innych znanych pisarzy.

Występy małych recytatorów oceniało jury i nagrodziło dziesięcioro najlepiej recytujących uczestników turnieju. Publiczność za gromkie brawa otrzymała słodycze. Poprzez organizację Turnieju wiersza ekologicznego Przedszkole Miejskie nr 1 jak co roku włącza się do obchodów Dnia Ziemi. Spotkanie z wierszem wniosło do kręgu świata przedszkolaków mnóstwo przeżyć estetycznych i przyczyniło się do rozwoju dzieci.

Po występach dzieci obejrzały wystawę prac dziecięcych i książeczek o tematyce ekologicznej, przeprowadzono szereg zabaw na powietrzu w ogrodzie przedszkolnym. Celem działań było ukształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, kształtowanie przyjaznych naturze postaw a także kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

GALERIA ZDJĘĆ

Nagrodzeni uczestnicy konkursu recytatorskiego:
Mateusz Grabowski,
Aleksandra Strzałkowska,
Aleksandra Aleksiejew,
Michał Cimoch,
Mateusz Cybyla,
Kamil Kostrzewski,
Oliwia Próchniak,
Aleksandra Zabłocka,
Bartłomiej Kindeusz,
Marcin Kozłowski

www.PM1.e-grajewo.pl

Komentarze (1)


Serdeczne gratulacje uczestnikom Turnieju Wiersza Ekologicznego!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.