piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

  • 28 komentarzy
  • 14065 wyświetleń

Żydzi upominają się o swoje

O zwrot czterech nieruchomości w województwie podlaskim ubiega się jeszcze przed Komisją Regulacyjną Żydowska Gmina Wyznaniowa. Wnioski dotyczą działek w Wysokiem Mazowieckiem, Radziłowie, Filipowie i w miejscowości Gać w gminie Łomża.

Aby odzyskać należące do gminy wyznaniowej przed wojną mienie, wnioskodawcy muszą udowodnić, że tereny te wykorzystywane były dla celów religijnych - z reguły są to działki, na których znajdowały się synagogi lub kirkuty.

Roszczenia w województwie podlaskim nie są jednak w wystarczającym stopniu udokumentowane, dlatego obradująca ostatnio Komisja Regulacyjna Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji odroczyła dalsze postępowanie w tych sprawach o kilka miesięcy, w ciągu których gmina żydowska ma dostarczyć kolejne materiały dowodowe. (ad/kjs) - informuje Radio Białystok

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (28)

Prawo wlasnosci jest święte.

A do kogo należała ta ziemia przed nadaniem i objęciem jej przez Żydów ?

nasze kino też do oddania,kiedyś żydowska synagoga

jakos nigdy nie slyszalem zeby polska upominala sie o jakies mienie zagrabione podczas II wojny lub o nieruchomosci na dzisiejszej litwie, bialorusi, ukrainie.

Oddajmy im wszystko - nawet wszystkie kamienice a wtedy jak onegdaj nasze będą piwnice lub ulice !

jak moga ubiegac sie o swoje?przeciez to nigdy nie bylo ich. ale napewno uda im sie odzyskac te niby ''swoje miejsca''jakie panstwo tacy ''polacy''. dostali kiedys schronienie bo wszystkie panstwa zachodnie gonili ich od siebie.a teraz sie tak odwdzieczaja.zabierajac ludzim niby swoje.zaklamany wybrany narod.

Większość "majątków" żydowskich polega na tym że żydzi poprzez swoje niecne czyny zadłużali Polaków i wtedy wykupywali ich ziemię. Przykładowo Polacy pracowali u żyda za racje głodowe i u tego jeszcze żyda mieszkali w kamienicy i jak nie mieli za co opłacić czynszu to żyd wykupował ich działki. To raz zaś dwa po wojnie to żydzi otrzymali rekompensatę pieniężną za to że oddawali ziemię a do tego jeżeli ktoś mieszka na terenie to po 20-25 latach obowiązuje zasiedzenie i po co ta wojna? Izrael ma dużo ziemie tam ich miejsce

tak Żydom to trzeba zwrócić a Polakom którym zabrano wszystko w latach 50-tych to oni nie mają żadnej ustawy w rządzie na oddanie bo po co od Polaka ważnejszy jest Zyd !!! Ustawy w rządzie uchwalają nie dla Polaków zajmują się bzdetami tylko nie uchwałami żal i jeszcze raz żal to jest właśnie POLSKA ?????

A ja chce odzyskaćKRESY WSCHODZNIE !!!!

Jeśli im mamy zwracac "ich" majątek to nam niech też oddadzą tereny dawniejszej Polski np: Lwów, Podole itp. a zresztę miejsce żydów jest w izraelu a polaków w polsce i dopiero wtedy byłby porządek

Nie pisze się 'żydzi' tylko naród innej wiary. Taki zwrot jest uważany za rasizm

Na pewno minęło już 30 lat i po przez zasiedzenie żydzi nie mogą tego zabrać .
Chyba że żydów nie obowiązuje prawo .
O ile mi wiadomo to wystarczy już 25 lat i jest zasiedzenie

inna - nie masz racji , za to jacek - popieram Cię , prawo własności jest święte , Zydzi byli obywatelami tego państwa i nie jestem wcale zdziwiona , że upominają się o swoje , wiem , że to jest niewygodne niektórym ale niestety mają prawo ubiegać się o swoje .

za kino żydki dostali 2 działi, także sprawa jest załatwiona

ANA – czy Ty należysz także do Narodu Wybranego ? Jeśli tak to bardzo Ciebie dobrze rozumiem ! Rozumiem także ustawy rządowe , sprzyjające Żydom bo tam ich jest większość ! Wystarczy odszukać odpowiednie strony w internecie i o wszystkim dowiemy się ! Oraz historię osadnictwa Żydowskiego na ziemiach Polskich !Jak najbardziej popieram INNĄ i jej podobnych ! Przed zasiedleniem tego narodu byli to ziemię czysto rdzenne Polskie ! Ci najpierwsi byli tylko gośćmi na tej naszej ziemi ; przepędzonymi z innych krajów za ich chciwość , pazerność oraz za sięganie po to co nie ich – nawet po władzę ! U nas otrzymali takie prawa , że co niektórzy z Polaków takich nie mieli jak oni !Wykorzystali to a także swoje wrodzone intelekty do szachrajstwa oraz oszustwa ! Wzbogacili się na ludzkiej krzywdzie , na naiwności Polaków ! Urośli w potęgę aby w Polsce stworzyć Izrael ! Na pewno by do tego doszło gdyby nie 2 wojna światowa a po wojnie 1956 r ! I za to teraz mszczą się wysuwając co raz to nowe roszczenia ! Gdyby ówcześni nasi rodacy wiedzieli kogo przyjmują to na pewno by ich także przepędzili na 4 strony świata ! Zaoszczędzili by Rzeczypospolitej problemów , które ten naród zgotował swoim wybawcom i gospodarzom na przestrzeni wieków a i teraz perfidnie to czyni ! Taka jest prawda i taka jest wdzięczność tego narodu za Polską gościnność oraz za ich ocalenie !!!

należy czytać ze zrozumieniem. Zwrotowi podlegają nieruchomości wykorzystywane do celów religijnych. Na podstawie tego prawa Kościół Katolicki odzyskał ogrome tereny znacjonalizowane przez PRL na cele publiczne tzn szkoły, parki, domy kultury itp.

do grajewianin,jak nic nie wiesz na temat synagogi w Grajewie to nie zabieraj glosu

Oddajcie majatki naszych przodków zanim wielka moc izraela się sama o nie upomni !

Anna jesteś narodowości żydowskiej skoro tak optujesz za rozdaniem naszej ziemi?Grajewo jest narazie niezagrożone jeśli chodzi o zwrot majątku.Komisja ds zwrotu mienia pożydowskiego jest wyjęta spod jurystykcji polskich sądów.Kto i po co taką ustawę przyjął możemy się tylko domyślać.Obywatele pochodzenia żydowskiego już zajmują wysokie urzędy,a teraz zajmą polski majątek.Im nie chodzi o przejęcie fizyczne budowli lub terenów, im chopdzi o pieniądze.Kino w w Grajewie już nie należy do gminy żydowskiej.Miasto 15 lat bodajże temu zamieniło wartość kina na dwie działki ,które przez gminę żydowską zostały już chyba dawno sprzedane.Ale osiedle Broniewskiego może być zagrożone bo tak znajdował sie kirkut czyli cmentarz żydowski.Teraz mamy w mediach i w rządzie silne lobby żydowskie więc komisja zajmująca się zwrotem mienia niby pożydowskiego składająca si e z 5 żydów i 5 Polaków będzie miała ułatwione zadanie.

Anna nie myl narodowości z obywatelstwem.a jako ciekawostkę napiszę że klikanaście lat temu jak trwała batalia z komisją o właśnie kino były zgłaszane przez niektóre osoby z Grajewo aby w Grajewie powstała gmina żydowska.Jeśli są takie niektóre pozytywne opinie w sprawie oddania w Grajewie nieruchomości żydom to miejcie na uwadze właśnie os.Broniewskiego(kirkut)oś Tysiąclecia (targ żydowski)cała Łazienna,Zielona,a wogóle to pół Grajewa należałoby oddać gminie żydowskiej we władanie.Bo przed wojną w Grajewie było więcej rodzin żydowskich niż polskich.I to narazie tyle w tym temacie.Radzę tylko spojrzeć bardziej obiektywnie na te sprawy.A jak ktoś tu twierdzil że prawo własności jest święte to niech zwróci się do władz Mińska,Kijowa,Wilna o zwrot majątków naszych dziadów lub pradziadów.A rychło przekona się, że nie jest to takie święte prawo jak by się wydawało.

Oddać majątki kościołowi, obywatelom pochodzenia żydowskiego i innych narodowości + polskim panom i praktycznie pozostanie zmienić nazwę kraju na jakiś "obwód nadwiślański".
Swoją drogą to w "ciekawy" sposób Żydzi nabyli prawo to terenów palestyńskich, zapewne też poprzez zwroty historyczne.

"Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla..... “Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.” Antoni Słonimski, poeta żydowski …."Rzeczą ludzi myślących jest by nie stawać po stronie oprawców" – Albert Camus …."Każdy ma prawo do wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów bez ingerencji oraz do poszukiwania, otrzymywania i przekazywania informacji i idei wszelkimi środkami, bez względu na granice." Artykuł 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego, 10 grudnia 1948. ( ze strony Antysemityzm ? Stop Syjonizmowi )....Nigdy nie byłem , nie jestem i nie będę antysemitą ani też nacjonalistą ! Dla mnie nie ma znaczenia do jakiej nacji czy religii należy człowiek aby był tylko CZŁOWIEKIEM ! Zwolennikom zapędów imperialistycznych Syjonizmu zadam pytanie czy chcecie powrotu czasów aby ich byli kamienice a nasze piwnice i ulice oraz tego żeby Żyd na każdego Polaka miał swój weksel , aby Polski nie było a drugi Izrael ! Aby zamiast naszych Kościołów były Synagogi a naszą Chrześcijańską Katolicką i inne religia zastąpiła jedna - „ panów świata „ tzn . religia Judaistyczna ! A mało już do tego brakuje !!!

Tak tak oddajcie im wszystko i tak oddalismy juz im wszystko. Zabieraj bez wojny. Kiedys nasi dziadkowie walczyli o Polske a teraz jest rozbierana bez walki. Rozbior Polski jest teraz od kilku lat tylko nikt tego nie widzi. Wlasnie o to im chodzilo zeby wszyscy jawnie sprzedawali ziemie, biznesy i wrocic do Polski. Wlasnie podpisali 10 letni uklad przejecia Polski. Zobaczycie co sie stanie z nia za 10 lat. Kiedys przynajmniej byli ludzi co sie za nia wstawiali teraz takich ludzi nie ma. Wszystkim jest obojetne. A mi szkoda tylko naszych dziadkow ktorzy niepotrzebnie przelewali krew za to wszystko.

Kresy zostały przez Polskę utracone na mocy traktatów międzynarodowych - Jałta, Poczdam w zamian za nabytki na Zachodzie, zwane żartobliwie Ziemiami Odzyskanymi. Zaplanowano akcje przesiedleńcze i je wykonano. Kresowiacy wylądowali na "ziemiach odzyskanych".
Żaden Niemiec, który wtedy (1945) wyjechał do Rzeszy, nie ma prawa do majątku pozostawionego np w Prusach Wschodnich. Natomiast Niemcy, którzy opuścili kraj w latach 60, 70 zeszłego wieku i nie sprzedali ziemi, tylko po prostu zostawili ją i wyjechali, zachowali do niej pełne prawo - stąd przypadek pani Agnes Trawny z Nart na Mazurach.
Jeżeli właściciele nieruchomości je zostawili, to moim zdaniem trudno rzetelnie oszacować czas po którym można je przejąć. Opuszczanie miejsc kultu przez Polaków wyznania judaistycznego było chaotyczne, pośpieszne i wymuszone, dlatego przy rozpatrywaniu żądań zwrotu należy zachować szczególny takt.

"Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami Polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym." Israel Singer (sekretarz generalny ŚKŻ 1986–2001)19.04.1996r. na Światowym Kongresie Żydów # “Żydzi są bardzo samolubni. Nie obchodzi ich ilu Estończyków, Łotyszy, Polaków, Jugosłowian czy Greków zostało zamordowanych lub wysiedlonych, liczą się tylko Żydzi których należy szczególnie traktować. Dajcie im fizyczną, finansową lub polityczną siłę a natychmiast zapominają jak ich traktowano i postępują w podobny sposób wobec innych.” Harry Truman, prezydent USA # Winston Churchill (dwukrotny premier Anglii, laureat literackiej Nagrody Nobla ) "Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało." czy te słowa nie pasują do dzisiejszej sytuacji w naszej Ojczyźnie ? Swoimi wpisami nie nawołuje do nienawiści ale do rzetelnego poznanie historii oraz rzeczywistości a także do życia w pokoju oraz do dobrosąsiedzkich stosunków międzyludzkich ale nigdy budowanych na przemocy i na kłamstwie ! Pytam się – czy to możliwe , gdy Polak Polaka oraz Katolik Katolika jak by mógł to by utopił w łyżce wody i sprzedał jak rodzeni bracia Biblijnego Józefa ze Starego Testamentu oraz Judasz za 30 srebrników Jezusa ! Po atakach na mnie zastanawiam się - Czy Polacy mają pełne prawo bronić się sposobami pokojowymi ; odkłamaniem historii oraz rozsądnym po obu stronach dialogiem przed antypolonizmem, który jest ostatnio szeroko stosowny wewnątrz i na zewnątrz naszej Ojczyzny ?

DROGI JACKU ! Ponawiam pytanie - a do kogo należeli te ziemie zanim nadano je Żydom a oni później zrobili na nich swoje miejsca kultu ? Tylko i wyłącznie do Polski ! Trzeba od tego zacząć ! A prawo – przypatrz się dokładnie kto to prawo ustanowił i dalej stanowi ? Kto jest w naszych władzach a także w sądach ? Jacku ! Brońmy swego dopóki mamy jeszcze co bronić ! Ale tylko w ramach pokojowych bo przecież jesteśmy ludźmi a na dodatek ponoć Narodem Chrześcijańskim ! Innego wyjścia nie mamy bo skończymy jako naród bardzo źle bez własnej Ojczyzny ! Czy chcesz tego ? Ja przenigdy !!!

@???
Ziemie te NALEŻAŁY do tego, kto je posiadał, zanim jak piszesz sam "nadano je Żydom i zrobili tam miejsca kultu". Nadanie na mocy różnych praw robili królowie, lokalni książęta, ludzi zamożni. Nadawano zazwyczaj za służbę, wystawianie wojsk i płacenie podatków. Nadawał silniejszy słabszemu w zamian za korzyści militarne i materialne.
Kto nadał te działki Polakom żydowskiego pochodzenia, nie wiem, szukaj w archiwach. Dla przykładu moje rodzinne gospodarstwo zostało utworzone CARSKIM ukazem około 1865 roku, gdy rozparcelowano lokalny majątek. Szlachcic pojechał na Syberię za wspieranie powstania styczniowego, a mój prapradziadek razem z grupą innych osiedleńców z okolic Klimaszewnicy, Białaszewa przeniósł się w okolice Radziłowa na majątek tego szlachcica, w sumie około 200 ha. Nikt nigdy nie zakwestionował tego ukazu, choć w dzisiejszych czasach już by on nie przeszedł. Ludność pochodzenia żydowskiego także otrzymywała ziemie od ludzi możnych, przypuszczalnie najwięcej rozdysponował jej magnat Szczuka, który w swoich czasach stanowił prawo i władał ziemiami. Potem prawo do tych ziem przechodziło na kolejne pokolenia, było zapisywane w archiwach, księgach WIECZYSTYCH i tak aż do dziś - prawo własności jest święte.

A nawet gdyby tamte ziemie tym lub tym albo jeszcze komuś innemu były nadane Dekretem Króla to czy te ziemie były pustostanem ! Najczęściej nie ! Były na nich wioski , osady a w nich ludzie ! Czy król lub inny możnowładca miał ludzkie , moralne , Boże prawo przekazać ( lub sprzedać ) tych ludzi jak zwykłe bydło ? Czy wówczas tych ludzi pytano o zgodę , przeprowadzano jakieś referendum czy chcą mieć nad sobą pana z batem w ręku ? ! Nie ! Nie pytano a także o to czy chcą niewolniczo tyrać na jego włościach za nic lub za michę strawy ! Takie były to czasy - bardzo ciężkie i nie do pozazdroszczenia dla nas ! Mało tego były tzn. dziesięciny oraz darmowa przymuszona robota na rzecz panów cywilnych i kościelnych ! Co miał do gadki zwykły , prosty człowiek ! Nic bo jak coś powiedział to ekonom ze swoimi siepaczami już go miał i batożył ile chciał ! I teraz bardzo wielu jest takich ludzi, którzy bardzo pragną nawet po trupach dojść tamtych czasów i stać się na powrót panami abyśmy my prosty zwykły lud jako niewolnicy na nich tyrali a oni by pławili się w luksusie i złocie a ich tłuste podgardla i brzuchy niczym u wieprzy zwisali by do kolan ! Od nas samych zależy czy te „ złote czasy „ dla nich powrócą ! Ja jestem optymistą – szczerze piszę – nie powrócą !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.