środa, 21 lutego 2024

Kultura i rozrywka

ZS Nr 2 - Rodzicom

 Czy jajko jest mądrzejsze od kury? W tę ponadczasową filozoficzną dysputę pokoleniową włączyli się uczniowie grupy teatralnej "Bene- Regesz" z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie, którzy przygotowali spektakl "Marzenia o domu". 24 września 2006 r. zaprezentowali swój repertuar dla Rodziców naszych uczniów, chcąc przywitać ich ciepło w nowym roku szkolnym.
 Przedstawienie miało charakter dydaktyczny. Prezentowało typową rodzinę, w której brakuje porozumienia między rodzicami a dziećmi i panuje rywalizacja między rodzeństwem. Druga część spektaklu obrazowała te same sytuacje, jednak rozwiązane pozytywnie, dzięki zdolnościom komunikacyjnym rodziców. Dodatkowo opatrzone zostały komentarzem wyjaśniającym istotę błędów popełnianych podczas sporów i podającym psychologiczne metody rozwiązywania nieporozumień. Czy znaczy to, że uczniowie chcieli udowodnić triumfującą wyższość nad rodzicami i obarczyć ich winą za domowe konflikty? Zdecydowanie nie! Na to pytanie daje odpowiedź już sam tytuł- "Marzenia o domu", a także żartobliwe zakończenie, ujawniające, że osiągnięcie stanu idealnego w rodzinach pozostanie na zawsze w sferze naszych pragnień. Scenariusz napisany przez polonistkę- Zofię Piotrowską, powstał na podstawie psychologicznych poradników o wychowaniu dzieci.
 Spektakl był oglądany przez rodziców z uwagą i nagrodzony gromkimi brawami. Niezwykłym zaskoczeniem dla widzów była kreacja Ojca rodziny, w którą wcielił się ks. Tomasz Wilga. Jego pojawienie się na scenie wywołało poruszenie wśród rodziców.
 Po części artystycznej miało miejsce wystąpienie Dyrektora ZS Nr 2- pani Marzeny Sulkowskiej, która przedstawiła nauczycieli, poinformowała o zasadach funkcjonowania szkoły i jej sukcesach. Niedzielna "wywiadówka" zakończyła się spotkaniem rodziców z wychowawcami poszczególnych klas.

Krzysztof Gutowski

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.