niedziela, 17 października 2021

Sport

  • 12 komentarzy
  • 9651 wyświetleń

Zolnik prezesem Warmii

RADOSŁAW ZOLNIK PREZESEM KLUBU.

We wtorek na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Klubu Sportowego WARMIA Grajewo, zwołanym w związku ze złożeniem rezygnacji z funkcji prezesa oraz członka Zarządu pana Jana Antoniego Kowalskiego dokonane zostały zmiany w składzie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Klubu.

Funkcję prezesa Zarządu objął  pan Radosław Zolnik, który pełnił już tą funkcję w okresie od lipca 2005 do marca 2007 roku i za którego kadencji WARMIA po rocznej przerwie powróciła w szeregi trzecioligowców.

Radosław Zolnik dotychczas pełnił w Zarządzie funkcję sekretarza. Wiceprezesami Klubu pozostają panowie Jerzy Kruszyński oraz Zbigniew Łaguna. Sekretarzem Zarządu został Krzysztof Piekarski (pełniący funkcję opiekuna medycznego zespołu oraz będący dotąd członkiem Komisji Rewizyjnej Klubu). Nowym członkiem Zarządu został Marek Senderacki.

W miejsce Krzysztofa Piekarskiego w skład Komisji Rewizyjnej wszedł Jarosław Turowski.

PLAN PRZYGOTOWAŃ DO NOWEGO SEZONU.
Nasi piłkarze zakończyli sezon i udali się na zasłużone urlopy, lecz życie w Klubie nie stanęło w miejscu.
Jest już opracowany plan przygotowań zespołu do nowego sezonu, który rozpoczyna się w dniach 6 - 7 sierpnia (informacja nieoficjalna z Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który w nadchodzącym sezonie będzie prowadził rozgrywki III ligi). Mecze kontrolne WARMIA rozegra w następujących terminach:
 
16.07 (sobota) Grajewo lub Sokółka - SOKÓŁ Sokółka (XI miejsce w II lidze w grupie wschodniej)
20.07 (środa) Zambrów - OLIMPIA Zambrów (I miejsce w III lidze w podlasko - warmińsko - mazurskiej)
23.07 (sobota) Grajewo - LEGIONOVIA Legionowo (VIII miejsce w III lidze w grupie łódzko - mazowieckiej)
27.07 (środa) Grajewo - SPARTA Augustów (X miejsce w III lidze w grupie łódzko - mazowieckiej)
30.07 (sobota) Grajewo - NAREW Ostrołęka (X miejsce w III lidze w grupie łódzko - mazowieckiej)
 
Zespół będzie przygotowywał się na własnych obiektach, nie jest planowany żaden obóz przygotowawczy. Jeśli chodzi o kadrę zespołu nie są przewidziane duże zmiany, aczkolwiek niewykluczony jest transfer do Klubu wartościowego zawodnika, który z pewnością byłby znacznym wzmocnieniem składu. Praktycznie wszyscy zawodnicy, którym z dniem 30 czerwca kończą się umowy z Klubem zadeklarowali chęć pozostania w WARMII i zapowiedzieli swój udział w zajęciach 11 lipca. Nie jest przewidywana zmiana na stanowisku szkoleniowca i pozostanie nim Marcin Strzeliński, który zadeklarował chęć dalszej pracy w naszym Klubie.
 
ZAMĘT W III LIDZE.
 
WARMIA zajęła piątą pozycję w tabeli i ta pozycja wydaje się być niezagrożona. "Wydaje się", ponieważ jak pokazują ostatnie tygodnie w naszej lidze wszystko jest możliwe. Zamieszanie zaczęło się od decyzji Wydziału Gier Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, który  z powodu gry nieuprawnionych zawodników, orzekł walkowery na korzyść rywali w sześciu trzecioligowych meczach: w dwóch spotkaniach VĘGORII Węgorzewo i czterech MOTORU Lubawa .
W efekcie tej decyzji 8 punktów stracił MOTOR Lubawa. Ten klub jako jedyny nie dokonał przedpłaty przed rundą wiosenną za żółte kartki i już 21 kwietnia powinien był opłacić karę finansową za żółte kartki za Kamila Ludwiczaka. Piłkarz ten grał w 4 spotkaniach: (MOTOR - MRĄGOWIA 0:0, MAZUR Ełk - MOTOR 1:2, PROMIEŃ Mońki - MOTOR 1:3, MOTOR - CONCORDIA Elbląg 0:0) w związku z czym Wydział Gier zweryfikował te spotkania jako walkowery.  W meczach PROMIEŃ - MOTOR i MOTOR - CONCORDIA do Ludwiczaka dołączył drugi zawodnik z nieopłaconą kartką Bazyli Jabłonowski. Działacze MOTORU dopiero po orzeczeniu walkowerów - 1 czerwca 2011 - przelali na konto związku kwotę 1000 zł, którą to kwotę wszystkie kluby III ligi są zobowiązane przekazać na rzecz związku przed rundą rewanżową i z której pokrywane są regulaminowe kary za kartki.
VĘGORIĘ Węgorzewo ukarano za grę Marcina Biadunia, który grał mając na koncie siedem żółtych kartek (po siódmej kartce zawodnik musi pauzować jeden mecz). W związku z tym, że Biaduń zagrał w meczach: DĄB Dąbrowa Białostocka - VĘGORIA (wynik z boiska 2:0) i VĘGORIA - WISSA Szczuczyn (wynik z boiska 1:0) w tych zawodach orzeczono walkowery 0:3 na korzyść rywali. VĘGORII odebrano więc 3 punkty wywalczone na boisku.
 
Oba kluby solidarnie odwołały się od decyzji Wydziału Gier Podlaskiego ZPN do centrali. Wydział Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej zmienił decyzję orzeczoną w Białymstoku! Kierując się iście salomonowym rozwiązaniem utrzymano kary dla klubów, ale pomniejszono je i tak: MOTOR Lubawa został ostatecznie ukarany za udział nieuprawnionego zawodnika Kamila Ludwiczaka w meczu MOTOR - MRĄGOWIA i tym samym stracił jeden punkt wywalczony na boisku. Pozostałe walkowery zostały uchylone i tym samym MOTOR awansował w końcowej tabeli z ostatniego miejsca na XII. Natomiast VĘGORIA została ukarana za udział nieuprawnionego zawodnika Marcina Biedunia w meczu z DĘBEM. Przywrócono VĘGORII punkty zdobyte na boisku w meczu z WISSĄ Szczuczyn, co spowodowało awans VĘGORII do bezpiecznej strefy i spadek na XIV pozycje w tabeli szczuczyńskiej WISSY.
W efekcie powyższych działań po weryfikacji przeprowadzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej z naszej grupy III ligi spadają: PROMIEŃ Mońki, MAZUR Ełk i WISSA Szczuczyn. Ale... to się jeszcze może zmienić! OLIMPIA Zambrów nie zdecydowała się grać w II lidze ze względu na wysokie koszty, choć zambrowianie zdobyli awans na boisku. Ich miejsce może zająć drugi w tabeli HURAGAN Morąg, ale ... nie jest pewne, czy działacze z Morąga otrzymają dla swojego Klubu licencję i może dojść do sytuacji, w której żaden zespół z naszej grupy nie awansuje do II ligi. Do III ligi awansują cztery zespoły, więc muszą w niej zająć 4 miejsca. Awans zdobyły: ŁKS 1926 Łomża i ORZEŁ Kolno z grupy podlaskiej IV ligi oraz GRANICA Kętrzyn i OLIMPIA 2004 Elbląg z grupy warmińsko – mazurskiej. Jeśli nikt nie awansuje z naszej grupy do II ligi to także czwarta od końca VĘGORIA spadnie do IV ligi! Tymczasem również RUCH Wysokie Mazowieckie, który grał w II lidze nie jest pewien otrzymania licencji na grę na tym poziomie rozgrywek i nie jest wykluczone, że w takiej sytuacji przystąpi do rozgrywek III ligi w naszej grupie. Wtedy także piąty od końca MOTOR Lubawa być może będzie musiał opuścić III ligę...
Jak widać z powyższego opisu - w zainteresowanych klubach wrze i pozostaje cieszyć się, że sytuacja WARMII jest jasna i klarowna.
Biorąc wszystko na zdrowy rozsądek - na pewno najważniejszy powinien być przede wszystkim wynik osiągnięty na boisku. Decyzja Wydziału Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej wydaje mi się osobiście sprawiedliwym rozwiązaniem. W całej sytuacji jest dość wiele niejasności. Szukanie punktów przy tak zwanym "zielonym stoliku", podyktowane czyimiś wygórowanymi ambicjami  nie ma zbyt wiele wspólnego ze sportem.
 
Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org/

www.facebook.com/warmia

sobota, 16 października 2021

Prostki. To miał być mecz jak każdy

sobota, 16 października 2021

Spinningowe zawody wędkarskie

Komentarze (12)

"Decyzja Wydziału Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej wydaje mi się osobiście sprawiedliwym rozwiązaniem. W całej sytuacji jest dość wiele niejasności." - mi też... wydaje się, że albo pan nie zna zasad języka polskiego, albo regulaminu podlaskiego zpn (celowo małą literą), które są ustalane przy zielonym stoliku, pewnie w zależności od tego "kto da więcej".

Piłkarski poker to nic w porównaniu z tą ligą. WISSA gra z zaciągiem obcokrajowców hehe gra to chyba zbyt wiele, bez względu na to czy się ostanie w 3 lidze czy spadnie zmiany są potrzebne. W takiej mieścinie powinni grać sami wychowankowie ewentualnie 2-3 fachowców z poza. Polityka klubu to jakieś warjactwo, polityka a nie sport. Działacze znają się na krowach a nie na piłce. Jako kibic wissy nawołuje CZAS NA ZMIANY. Lepiej iść na zawody GWIAZDY Szczuczyn ( zapasy) tam są zapaleńcy ( np Zańko) ale i sukcesy. W wissie bez zmian co wybory to pseudo zmiany i ludzie bez zapału albo bez wiedzy CZAS NA ZMIANY, może Pan Maciek niech się zajmie mgok a wissę niech poprowadzi ktoś nowy świeży. Czy kasa jest najważniejsz? Wolałbym żeby SZCZUCZYNIACY grali nawet w 5 lidze ale nie przy zielonym stoliku tylko na boisku z naszą młodzieżą. W Szczuczynie jest 2-ligowy trener - HANC ( wiem że ma zapał i zaangażowanie ) czemu eksperymentujemy z trenerami ze swiata? Odszedł Piwko, szkoda !!! ale działacze chyba mu pomogli... ZMIANY dla kultury psychicznej są bezwględnie potrzebne. ESTETYKA wymaga dymisji PANOWIE DZIAŁACZE.

Szanowny "odarze". Uprzejmie przepraszam Pana i innych za błąd. Przy pisaniu dłuższego tekstu łatwo się pomylić. Pierwotnie zdanie miało brzmieć inaczej, lecz przez pośpiech nie wykasowałem słowa "osobiście" z pierwszej wersji tekstu i stąd wdarł się ten błąd. Biję się w piersi i następnym razem obiecuję bardziej uważać na tego typu omyłki. Uwagę przyjmuję z szacunkiem dla jej autora.
Co do mojej opinii - taką mam i jej nie zmienię. Uważam, że wyniki powinno ustalać się na boisku a nie przy stole.
Pozdrawiam, życzę udanych wakacji.

pewnie szuczyniak hehe

niech pan szumowski mi wytłumaczy czy jest walkower jak gra nieuprawniony zawodnik czy go niema jak jest takim znawcą przepisów, i gdzie tu jest sprawiedliwość liczą się znajomości i kasa.

kibic ty chyba nawet nie wiesz za co był dany walkower, w tym meczu każdy był uprawniony do gry, to właśnie taki błąd popełnił podlaski zpn, po drugie nie macie boiska do gry w III lidze wiec już dajcie się na spokój, na utrzymanie trzeba zasłużyć grą a nie wręczaniem paczek przed meczem, śmieszni jesteście... czekam na kontre hehehe

z tym pytaniem to raczej nie do tego klubu, ponieważ nie było tu takich perypeti :/

do majki kibic!! znasz się jak świnia na gwiazdach zeby nie pan Maciek to by nic nie było zero najlepiej jak sie wypowiadają osoby anonimowo idź moze i osobiscie powiedz co myslisz pojdziesz? watpie żal tych ludzi

widzę że wolicie jeździć do Węgorzewa na mecze niż grać derby ze Szczuczynem , asok odpowiedz mi dlaczego zpn dał walkower jak tak wszystko wiesz

gdyby wissa miała tyle kasy co warmia to już dawno by grała w II lidze budżet jest 3 razy niższy nisz w warmi i nigdzie wissa niema zaległości co w tej warmi robią z kasą?

ja nie wiem pisze sie komenty i nie dodaja ich tu żal głupia strona

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.