poniedziałek, 15 lipca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12622 wyświetleń

Zniżka na zdjęcia do dowodu

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Grajewo informuje, iż osoby, które mają stare dowody osobiste, wydane w formie książeczkowej otrzymają 10 % zniżki na zdjęcia do nowego dowodu osobistego.

Należy do 31 grudnia 2007 roku zgłosić się (ze starym dowodem) do zakładów fotograficznych:

- Foto Centrum Jacek Sadowski, Grajewo, os. Centrum 26/4 (od ul. Ełckiej)
- AZ Foto Studio, Grajewo, ul. Wojska Polskiego 42Od 2001 roku trwa wymiana starych dowodów osobistych (zielone książeczki) na nowe dowody plastikowe. Zgodnie z ustawą z 10 kwietnia 1974 r. proces wymiany dowodów kończy się 31 grudnia 2007 r. W przyjętej przez Sejm 7 września b.r. ustawie, wydłużono okres posługiwania się starymi, książeczkowymi DO do 31 marca 2008 roku.
 
Wnioski o nowy dowód osobisty należy nadal składać do 31 grudnia 2007 roku ! Natomiast do 31 marca 2008 roku w myśl nowej ustawy można posługiwać się książeczkowymi dowodami osobistymi, w celu poświadczenia tożsamości i obywatelstwa polskiego.

Wszyscy ci, którzy nie wymienią do tego czasu starych dowodów na nowe, znajdą się w trudnej sytuacji, ponieważ nie będą mogli m. in. : - załatwić formalności w urzędach, - odebrać listu poleconego na poczcie, - wziąć kredytu bankowego, - sprzedać lub kupić mieszkania. Jeszcze ok. 4 miliony osób nie wymieniło dotychczasowych dowodów. Przyczyną może być cena wymiany (30 złotych), bądź nieświadomość konsekwencji jaką poniosą obywatele, gdy tej czynności nie dokonają.

Uchylanie się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego jest wykroczeniem, za które grozi kara ograniczenia wolności do jednego miesiąca albo kara grzywny. (tj. Dz. U. z 2006 r., nr 139, poz. 993 z późn. zm.)

POBIERZ  WNIOSEK,  WYPEŁNIJ  W  DOMU  I  ZANIEŚ  DO  UM

e-Grajewo.pl

niedziela, 14 lipca 2024

Dni Grajewa 2024

Komentarze (7)

Bardzo dobrze, że znizki będą!!!!!!!!!! świetnie! ;D

Ktoś chce ograniczyć moją wolność wyboru strasząc mnie karą za posiadanie dokumentu wydanego przez prawny organ rzeczypospolitej. Mało tego dokument posiada insygnia tego państwa tzn znaki wodne i godło i jest podpisane przez urzędnika państwowego potwierdzającego jego rangę. Co jest grane? Może zaczniecie unieważniać niebawem księgi wieczyste, metryki urodzeń itp. Prawo nie działa wstecz. Nowe dokumenty dotyczą osób, które ubiegają się o nie po wejściu w życie tego przepisu. Straszenie obywateli grzywnami za brak nowych dokumentów jest nadużyciem prawa. Paranoją jest obciążanie kosztami wymiany obywateli tylko dlatego, że jakiemuś pajacowi zachciało się zmodyfikować dowód osobisty w celu zamieszczenia wielu informacji na temat właściciela aby łatwiej można było go inwigilować. Dokumentem tożsamości jest również prawojazdy, są w nim niezbędne dane do identyfikacji posiadacza sprawdza się to doskonale w USA. Dla ciekawości dodam, że tam do identyfikacji miejsca zamieszkania wystarcza przedstawienie aktualnego rachunku za gaz lub telefon.

fajnie ze dopiero o tym pomyślano, być może akcja była wcześniej ale dlaczego teraz dopiero nagłaśniana??

JAK TO JEST ZE RENCISCI Z 1 GRUPO INWALICKO MUSZO PŁACIC ZA DOWUD WYROBIONY 30 ZŁ TO NIE JEST W POZONDKU NIE DOZEJ ZE ZA ZDJECIA 20 ZŁOTYCH TO I ZA DOWÓD CO W TYM ŻADZIE SIE POROBIŁO TO JA TEGO NIE ROZUMIEM

a co recista bendzie z kaso robil nieh placi zamiast dla wnuczka kupowas samochud mlodzi majo placic a starzy nie pszeciesz powino byc ruwno nieh kazdego golo z czego sie da pszeciesz od tego jest te pastwo

Free, przecież wymóg wymiany starego dowodu na nowy został wprowadzony kilka, bodajże sześć lat temu i nie było to chowane w tajemnicy. Pomyślałeś może że wprowadzenie nowego dokumentu tożsamości to w pewnym stopniu wymóg UE? Może pocieszy Ciebie fakt że w starych dowodach jest mnóstwo błędów, bo kiedyś "urzędnik państwowy" nie przywiązywał wagi do tego czy jesteś Niedźwiecki czy Niedźwiedzki, bazując na prostym przykładzie powinno się docenić starania rządu prowadzące do unifikacji posiadanych dokumentów, poza tym spróbuj podrobić nowy dowód, wiesz ile on ma zabezpieczeń? Faktem jest że czasami sporo zachodu zajmuje wyrobienie dokumentu, aczkolwiek z nowym dowodem można poruszać się po całej Unii, ale o tym też pewnie nie masz pojęcia. W Polsce prawo jazdy nie potwierdza ani obywatelstwa ani tożsamości posiadacza, dlaczego policja żąda również dowodu? Ostatnią rzeczą jaką powinieneś robić to porównywanie Polski do USA. Głęboka przepaść mentalna i kulturowa. Nie musisz wymieniać dowodu, a kara to absurd ponieważ nikt nie jest w stanie wyegzekwować jej wykonania, to leży wyłącznie w Twojej kwestii czy będziesz jeszcze kiedykolwiek chciał coś załatwić, a niestety, jako przestarzała forma identyfikacji, "książeczkowy" dowód z końcem roku stanie się jedynie papierkiem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.