Warto przeczytać

Znani piłkarze, którzy grali w Zambrowie

Olimpia Zambrów nigdy w swojej historii nie miała okazji grać w Ekstraklasie. W jej barwach wystąpiło jednak kilku zawodników, którzy mogą pochwalić się występami na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W poniższym tekście przedstawiamy czterech z nich. Gdzie zaczynali swoje kariery? Jak radzili sobie w Zambrowie? Jakimi sukcesami mogą się pochwalić. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części. Miłej lektury!


Denis Gojko

Pierwszym piłkarzem, którego chcemy przedstawić, jest Denis Gojko. To wychowanek gliwickiego Piasta, z którym w sezonie 2018/2019 sięgnął po tytuł mistrza Polski. Rozegrał wówczas pięć spotkań, jednak nie potrafił na stałe przebić się do podstawowego składu.

Na początku 2019 roku trafił na wypożyczenie do Stali Mielec. Następnie trafił do Wigier Suwałki, gdzie występował przez dwa sezony. 11 lipca 2022 roku został zawodnikiem Olimpii Grudziądz, jednak i tam nie zagrzał zbyt długo miejsca, bo po pół roku przeniósł się do Skry Częstochowa.

Po kolejnych sześciu miesiącach zgłosiła się po niego Olimpia Zambrów. Od początku swojego pobytu wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Zazwyczaj występuje na pozycji napastnika.

Zadebiutował 5 sierpnia 2023 roku w przegranym 1:4 spotkaniu z rezerwami Legii Warszawa. Z kolei swoją pierwszą bramkę zdobył w 11. kolejce w meczu przeciwko Victorii Sulejówek. Czy tym razem uda mu się zagościć w jakimś klubie na dłużej?


Fabian Piasecki

W Zambrowie grał też inny piłkarz, który może pochwalić się medalem za mistrzostwo Polski. Mowa oczywiście o Fabianie Piaseckim, który w poprzednim sezonie wygrał Ekstraklasę w barwach Rakowa Częstochowa. Zanim jednak do tego doszło, zawodnik ten przeszedł długą drogę, wędrując od klubu do klubu.

Piasecki jest wychowankiem Sokoła Świba. Jako junior grał też w takich drużynach, jak: LZS Olszowa, Marcinki Kępno, Polonia Kępno i Górnik Zabrze. Z tego ostatniego w 2013 roku trafił na wypożyczenie do Rozwoju Katowice.

Po powrocie do Zabrza doczekał się debiutu w Ekstraklasie. Nie potrafił jednak na stałe przebić się do składu Górnika, dlatego przed startem sezonu 2016/2017 został zawodnikiem Olimpii Zambrów. Rozegrał tutaj 28 spotkań, zdobywając w nich 14 bramek.

Wyczyn ten sprawił, że zgłosiła się po niego Miedź Legnica. Z klubem tym awansował do Ekstraklasy. Następnie trafił do Zagłębia Sosnowiec, gdzie został królem strzelców I ligi. Zanim został piłkarzem Rakowa, grał jeszcze w Śląsku Wrocław i Stali Mielec.

Wyniki tych klubów można śledzić na żywo w serwisie LVBet. Dostępne są tam też różne statystyki. Każdy nowy, pełnoletni użytkownik, może też liczyć na przygotowany przez LVBet bonus.


Kamil Zapolnik

Kolejnym piłkarzem mającym okazję grać w Zambrowie, jest Kamil Zapolnik. Pierwszy raz do Olimpii trafił w połowie 2012 roku z Jagiellonii Białystok i występował tu do końca 2014 roku. W tym czasie rozegrał 73 spotkania i zdobył 47 bramek.

Następnie został kupiony przez Wigry Suwałki. Po pół roku ponownie trafił do Zambrowa. Tym razem w koszulce Olimpii wybiegał na boisko w 17 meczach i 6 razy pokonywał bramkarzy rywali.

Z Zambrowem pożegnał się na dobre wraz z końcem 2015 roku. Od tego czasu grał jeszcze w GKS-ie Tychy, Górniku Zabrze i Miedzi Legnica. Obecnie jest zawodnikiem Puszczy Niepołomice 


Cezary Kulesza

Ostatnim z bohaterów naszego tekstu jest Cezary Kulesza. Aktualny prezes PZPN też miał okazję występować jako zawodnik Olimpii. Kiedy to było?

Kulesza jest wychowankiem Gwardii Białystok. To właśnie z tego klubu w 1982 roku trafił do Zambrowa. W barwach Olimpii wystąpił w 13 spotkaniach w rozgrywkach III ligi. Nie udało mu się zdobyć żadnej bramki.

W 1984 roku został zawodnikiem Mławianki Mława, z której po czterech latach przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Tam doczekał się debiutu w ówczesnej I lidze. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce łącznie rozegrał 14 spotkań.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej poświęcił się działalności biznesowej. Otworzył wytwórnię fonograficzną Green Star i wypromował wiele gwiazd polskiej muzyki tanecznej. Od 2008 roku rozpoczął karierę działacza sportowego.

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Co suplementować zimą?

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.