niedziela, 14 kwietnia 2024

Kraj

  • 2 komentarzy
  • 2107 wyświetleń

Znalazł pociski na żwirowni

Policjanci zabezpieczyli amunicję w mieszkaniu 20-latka

Ełccy kryminalni w mieszkaniu 20-latka zabezpieczyli 33 sztuki amunicji pochodzącej z okresu II wojny światowej. Mężczyzna twierdził, że znalazł pociski na żwirowni i trzymał je w celach kolekcjonerskich. Teraz za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia 20-latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj kryminalni zapukali do drzwi 20-latka, ponieważ podejrzewali, że posiada on w domu amunicję. Okazało się, że funkcjonariusze nie mylili się. W pokoju 20-latka kryminalni znaleźli i zabezpieczyli 33 sztuki amunicji pochodzącej prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. 20-latek tłumaczył policjantom, że naboje znalazł na żwirowni oddalonej około sześćdziesiąt kilometrów od Ełku i trzymał je w celach kolekcjonerskich.

W myśl kodeksu karnego za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia 20-latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Ełk

Komentarze (2)

a miał broń? chyba nie bo tu nic takiego nie pisze. A co on mógł zrobić z pociskami nie posiadając broni? Mógł sprzedać i dobrze zarobić! A tu kara 8 lat wiezienia! Nie wiedzialem ze polskie prawo jest az tak denne

podejrzewali? mieli mocny donos!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.