piątek, 21 czerwca 2024

Kraj

  • 2 komentarzy
  • 2108 wyświetleń

Znak solidarności z Ukraińcami

Premier Donald Tusk zaapelował, aby w piątek o godz. 20 w oknach polskich domów zapłonęły świeczki jako symbol solidarności z Ukraińcami i dla uczczenia pamięci ofiar wydarzeń na Ukrainie.

Liczba ofiar starć w Kijowie wzrosła do 77 - podaje rosyjska agencja Interfax. Takie dane przekazało dziennikarzom agencji Ministerstwo Zdrowia.

Tyle osób zginęło od wtorku, gdy rozpoczęły się starcia. Od tego czasu pomoc medyczną otrzymało prawie 600 osób. 369 trafiło do szpitali. W ciągu ostatniej doby hospitalizowano 82 osoby.

Z kolei wiceszef opozycyjnej partii Batkiwszczyna Ołeksandr Turczynow powiedział w czwartek, że od początku zamieszek w Kijowie zginęło co najmniej 100 osób.

Całą noc trwały rozmowy w administracji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza ws. rozwiązania kryzysu politycznego w tym kraju. Jeszcze dziś będzie parafowane porozumienie o uregulowaniu kryzysu na Ukrainie - podała administracja prezydenta Janukowycza. Unia nie potwierdza jeszcze tych informacji.

Komentarze (2)

Sami ze sobą nie możemy się solidaryzować a jeszcze mamy z Ukrainą.Niech Tusk sam się z nimi solidaryzuje.

jestem za wolną ukrainą ale myśle ze to nie polski brocha.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.