piątek, 1 marca 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11144 wyświetleń

Zmień opony na zimowe

Zakłady wulkanizacyjne w Grajewie od wczesnych godzin rannych  wymieniają opon z letnich na zimowe. Mimo że meteorologom udało się z tygodniowym  wyprzedzeniem przewidzieć pierwsze opady śniegu, kierowcy zwlekali do ostatniej chwili.

Foto: Szturm kierowców po zimowe opony.

   W tym roku zima rozpoczęła się wyjątkowo szybko. Intensywne opady śniegu w nocy z piątku na sobotę spowodowały, że na drogach pojawiła się kilkucentymetrowa warstwa białego puchu. Wielu kierowców, szczególnie tych, którzy nie zdążyli wymienić opon z letnich na zimowe, miało problemy z poruszaniem się po drogach. Do godziny 13:00 na Podlasiu  doszło do blisko 70 kolizji drogowych.  Nie zabrakło także innych zdarzeń drogowych. W 3 drobnych wypadkach 4 osoby zostały lekko ranne. Najgroźniej wyglądał poranny wypadek we wsi Świdry między Łomżą a Grajewem. Tam około godziny 10:00 kierowca busa marki peugeot wyprzedzał tzw."na trzeciego" i czołowo zderzył się z jadącym przeciwnym pasem tierm z lawetą. Oba auta wpadły do rowu. Kierowca i pasażer busa z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Ruch na odcinku odbywał się wahadłowo. Kika godzin wcześniej w Czyżewie w powiecie wysoko mazowieckiem kierowca mercedesa nie zachował bezpiecznej prędkości, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.
   Mimo jeżdżących piaskarek i solarek, które walczą ze śniegiem ruch na niektórych odcinkach dróg może być utrudniony, dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę, rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości i trzymanie bezpiecznego odstępu od pojazdu, który jedzie przed nami. Zalecamy większą niż zwykle ostrożność i przewidywanie sytuacji na drodze. Przypominamy także o obowiązku odśnieżania wszystkich szyb, zewnętrznych lusterek i reflektorów w naszym  samochodzie. Kierowcy, którzy nie zmienili jeszcze opon na zimowe powinni rozważyć ewentualną jazdę, gdyż w takich warunkach jazda na letnim ogumieniu może być szczególnie niebezpieczna.

sierż. Kamil Tomaszczuk

Komentarze (6)

heheh jak "zmienimy opony na ziomowe" to napewno będziemy Ziomy! ;D

U kogo najlepiej wymieniac opony?

ciekawi mnie jak to sie kiedyś jeździło a zimy były mrożniejsze i nie było opon zimowych

Niebylo tak dobry samochodów i było ich owiele mniej

ludzie na zimowkach jezdz sie juz od 8 stopni celsjusz tak wiec nie wiem dlaczego sa takie kolejki
chore myslenie ze opona zimowa jest tylko na snieg.
trzeba bylo pomyslec 2 tyg. temu o zmianie pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.