poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13116 wyświetleń

Zmiany w Szpitalu

Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Grajewskiego od dnia 28 września do 26 października 2006 r. (część)
Zarząd Powiatu podjął następujące uchwały:

- Uchwała Zarządu Powiatu w sprawie wyrażenia zgody na zakup sprzętu medycznego przez Szpital Ogólny w Grajewie (zestaw do prowadzenia programu kontroli jakości procesów fotochemicznych). Zakup tego zestawu jest niezbędny - Szpital nie może przystąpić do konkursu ofert, ponieważ nie spełnia  wymaganych standardów i NFZ nie podpisze kontraktu. Koszt zakupu zestawu wynosi 12.893 zł plus VAT.

- Uchwała Zarządu Powiatu w sprawie wyrażenia zgody na zakup sprzętu medycznego przez Szpital Ogólny w Grajewie (diodowy laser terapeutyczny wraz z aplikatorem skanerowym). Laser terapeutyczny jest jednym z urządzeń niezbędnych dla działalności Oddziału Rehabilitacyjnego, jego cena - 12 tys. zł.

- Uchwała w sprawie ustalenia wynagrodzenia miesięcznego  dla dyrektora Szpitala Ogólnego w Grajewie (Wynagrodzenie ustala się ma kwotę 6.974,00 zł ), ostatnie ustalenie dotyczące wynagrodzenia dyrektora Szpitala były podjęte 23 czerwca 2003 r. Podwyżka jest zasadna, związki zawodowe to popierają.


- Uchwała Zarządu Powiatu w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie lokali. Zarząd po raz kolejny zajmuje się sprawa wydzierżawienia pomieszczeń na IV piętrze bloku A Szpitala Ogólnego w Grajewie. Temat był wielokrotnie omawiany, ale im więcej się rozmawia, tym więcej wątpliwości można rozwiać. Rada Społeczna Szpitala Ogólnego pozytywnie zaopiniowała to rozwiązanie, związki zawodowe również je popierają. Firma ANCHOR istnieje na rynku profesjonalnym od 1993 roku. Założeniem firmy jest kompleksowe wyposażenie oddziału szpitalnego, gabinetu zabiegowego, bloku operacyjnego, pracowni diagnostycznej, sterylizatorni w sprzęt i materiały z zakresu profilaktyki szpitalnej.  Firma Nefromedica jest przedstawicielem japońskiego producenta sprzętu do wykonywania dializ, zajmującego w tej kategorii drugie miejsce na świcie; w Polsce firma prowadzi sprzedaż od zeszłego roku. Publiczna służba zdrowia ma problemy z dializami, stąd tendencja do prywatyzacji tej części usług.


Wynajęcie stacji dializ.
Zarząd przyjął kierunek działania zakładający utrzymanie stacji dializ w Grajewie, aby pacjenci z Grajewo i okolic mogli z niej korzystać - jest oferta wydzierżawienia 400 m2 na czwartym piętrze bloku A Szpitala Ogólnego na 10 lat  z przeznaczeniem na prowadzenie hemodializy. Opinia Rady Społecznej Szpitala w kwestii wydzierżawienia pomieszczeń jest pozytywna - podkreślił starosta

e-Grajewo.pl

foto: Dyrektor Szpitala w Grajewie Grzegorz Dembski

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (3)

Czy wynagrodzenie dyrektora nie jest za wysokie przy takim zadluzeniu szpitala

nie rozumiem związków zawodowych i przewodniczącej, zamiast walczyc o podwyżki dla personelu to lepiej dac podwyżkę panu dyrektorowi, no chyba że podwyżki obiecane bedą tak duże że dorównają pensji pana dyrektora.
Ciekawa jestem ile podwyżki dostała przewodnicząca związków.

Najlepiej wydzierżawcie wszystkie oddziałay w naszym szpitalu to może jak juz powstana półprywatne kliniki to skończy sie łapówkarstwo wśród ordynatorów żeby dostać się na oddział lub skróci się kolejka na wolne łóżko na oddziałe.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.