niedziela, 21 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 3256 wyświetleń

Zmiany w szkołach wchodzą w życie

Od 1 kwietnia zgodnie z nowymi przepisami w klasach I-III szkół podstawowych nie zadaje się prac domowych, z wyjątkiem ćwiczeń usprawniających motorykę małą. W klasach IV-VIII prace domowe nie są obowiązkowe, a zamiast oceny uczeń ma otrzymać informację, co zrobił dobrze, a co wymaga poprawy.

Z kolei w klasach IV–VIII szkoły podstawowej nauczyciel będzie mógł zadać uczniowi pisemną lub praktyczno-techniczną pracę domową, ale nie będzie ona obowiązkowa i nie będzie za nią wystawiana ocena. Nauczyciel ma natomiast przekazać uczniowi informację, co zrobił dobrze, a co wymaga poprawy i jak powinien się dalej uczyć.

 

 

 

2 kwietnia br. rusza nabór do programu Ministra Sportu i Turystyki „Aktywna Szkoła”.

Program „Aktywna Szkoła” będzie finansowo wspierać samorządy i inne organy prowadzące szkoły publiczne w upowszechnianiu aktywności fizycznej nie tylko wśród uczniów, ale także całych rodzin - oferta jest wielopokoleniowa.

W ramach programu można aplikować o środki finansowe na prowadzenie:

- zajęć na szkolnych obiektach sportowych w weekendy (w wakacje od poniedziałku do piątku) dla społeczności lokalnej, w szczególności dla dzieci i młodzieży – Zadanie Aktywny weekend.

- zajęć, wydarzeń sportowych na obiektach sportowych powstałych w ramach rządowego programu inwestycyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012” (7 dni w tygodniu z wyłączeniem świąt) - Zadanie Aktywny Orlik.

- zajęć pozalekcyjnych sportowych dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych - Zadanie Aktywny do kwadratu.

Program realizuje Fundacja „Orły Sportu”.

Więcej informacji na stronie: www.aktywnaszkola.pl i pod nr telefonu: +48 537 255 791 (infolinia od godz. 8:00 do 15:00).

 

 

niedziela, 21 kwietnia 2024

ROD "Oaza" - OGŁOSZENIE

Komentarze (20)

Jeszcze likwidacja ocen negatywnych wtedy wychowamy geniuszy .

Już widzę ilu uczniów będzie chciało odrabiać prace domowe, jeżeli dowiedzą się , ze nie będzie za to żadnej oceny, a tylko jakaś pochwała. Jak by nie patrzeć, dzieci uczą się przede wszystkim dla ocen.

POszerzajmy debilizm!

Totalna porażka! Jeszcze więcej czasu będą spędzać z telefonami. Już wystarczy popatrzeć jakie "cyborgi" chodzą ulicami:(( Realny świat dla większości nie istnieje. Jak dziecko ma się nauczyć pisać, czytać jeśli w domu nie poćwiczy???

Boże Chroń Polskę !!!!!!!!!!

No i dobrze, po co komu szkoła. Niech od razu idą do Niemca do pracy. Tania siła robocza

Ogłupianie społeczeństwa czas start

Wszystkim miejsca na UW zabraknie . Nie potrzeba nam politologów socjologów potrzeba nam inżynierów po politechnikach!

Ludzie czas się zmobilizować i protestować przeciwko tej głupocie! Rodzice weźcie w swoje ręce przyszłość dzieci.

Produkcja posłusznych wszelkich ideologiom zombie które mają słuchać i wykonywać a nie myśleć samodzielnie

I bardzo dobrze. Dorosły człowiek wraca z pracy i ma czas, żeby się zająć innymi rzeczami, a dzieci tylko szkoła, po szkole zajęcia dodatkowe, odrabianie prac domowych, nauka, bo sprawdzian albo kartkówka i do spania. Ciągle w kieracie. Jak nie chcecie, żeby dzieci w wolnym czasie tylko siedziały w telefonach, to nauczcie ich innego spędzania czasu. Rodzice sami siedzą z nosem w telefonie, dziadkowie z kolei ciągle w telewizorze, ale wszyscy pierwsi do wymądrzania się. Dzieci potrzebują wsparcia, wiary w nie i mądrego przewodnictwa, a nie wiecznej krytyki i wymagań.

Jest mnóstwo krajów, gdzie nie zadaje się prac domowych i jakoś wszystkim na dobre to wychodzi, więc już tak nie płaczcie. Wasze dzieci i bez tego będą mądrzejsze od was.

Najpierw jest mowa że pracę domowe klasy 4 - 8 są nieobowiązkowe i nie podlegają ocenie następnie że nauczyciel ma przekazać co uczeń robi dobrze a co źle. Jeżeli 80 % uczniów nie będzie odrabiać lekcji to i nauczyciel nic nie poprawi.

Wypowadający chyba nie znają realiów obecnej szkoły. Większość uczniów już od dawna nie odrabia prac domowych i praktycznie nic im za to nie grozi. Przyczyny są różne. Jedni nie mają czasu, inni ochoty, a niektórzy warunków. Z kolei jest grupa zawsze idealnie odrabiająca bo rodzice mają swoje grupy na Messengerze, umieszczają tam rozwiązania i udostępniają dzieciom, szczególnie tym młodszym. Trzeba przyznać, że jest też mała grupa ambitnych osób, które same wykonują prace bo już od najmłodszych lat mają swój honor a ten im nie pozwala na oszukiwanie. I ci wychodzą na swojej pracowitości słabo, bo łatwo się w odpowiedziach pomylić. Podsumowując, ocen za pracę domową nie powinno być!

Racja, niech wrócą czasy ze uczyli się ci co pragnęli mieć łatwiej w życiu, a reszta 4 klasy i do roboty. Nie będzie przynajmniej zmartwienia

Nie lepiej od razu uchwalić prawo, ze uczeń nie musi się uczyć i zdobywać wiedzy, a później w dorosłym życiu nie będzie musiał pracować. Tylko co dalej i jakie będą skutki takiego postawienia sprawy.,

Do Janek M. ty masz chyba problem z logicznym myśleniem i ze swojej pracy wnioskuję, że nie jesteś zadowolony jak piszesz takie głupoty. Brak argumentów. Dorośli wracają z pracy i mają wolne a dzieci po lekcjach do późna siedzą i odrabiają lekcję brak czasu na dodatkowe zajęcia czy hobby. Przy tym często sie wypalają, mają wstręt do szkoły i są zestresowane. Cały system nauczania powinien być zmieniony. Więcej praktyki nie teorii.

już nie musi pracować, 800+ i inne plusy wystarczają, a głupia reszta społeczeństwa niech na to zap........

Nauczyciel ty znasz realia widać to po naszych dzieciach wracających ze szkoły.

Pisałem piszę i będę pisać. Lewactwo to zguba ludzkości!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.