wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10802 wyświetleń

Zmiany w stacji dializ

Szpital Ogólny w Grajewie wynajął prywatnemu podmiotowi świadczenie usług w zakresie stacji dializ. Podkontrakt zawarty między palcówka, a firmą medyczną z Katowic gwarantuje pacjentom bezpłatne dializowanie.

- Kontrakt na stację dializ posiada szpital, natomiast w ramach podkontraktu firma medyczna z Katowic będzie świadczyć usługi. Każdy zakwalifikowany pacjent  będzie bezpłatnie dializowany – powiedział Grzegorz Dembski, dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie. 

Dyrektor Szpitala poinformował, również że szpital wciąż czeka na wyniki kontroli stacji dializ w Grajewie.

- Oficjalnych wyników jeszcze nie ma, ale mogę zapewnić, że od zawsze przestrzegaliśmy wszelkich przepisów odnośnie higieny. Dlatego jestem spokojny o wyniki. Potwierdzają to kontrole przeprowadzone w stacjach dializ w innych szpitalach w województwie podlaskim, gdzie nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości – dodał Grzegorz Dembski.

Przypomnijmy, że kontrole zlecił Główny Inspektor Sanitarny. Stało się to po tym, jak w jednej ze stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim należącej do spółki Międzynarodowe Centra Dializ zakażono pacjentów wirusem żółtaczki typu C. Ucierpiało blisko 50 osób. Jak się okazało, głównym źródłem zakażenia był jonometr - urządzenie do badania poziomu elektrolitów, w którym nie wymieniano, ale płukano w wodzie tzw. rurki kapilarne.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

 

Komentarze (4)

oje j to już się robi nudne ..........znowu ta palcówka.

Oby nie powtórzyła się w Grajewie sytuacja z Gorzowa Wielkopolskiego z prowadzeniem przez prywatną firmę administrującą centrum dializ i oszczędnościami na rurkach kapilarnych po ok.1gr , efekt....zakażenie kilkudziesieciu osób żółtaczką.
Czy ktoś sprawdził czy to nie ta sama firma lub jej oddział?

Dobre pytanie-co to za firma?, rekomendacje?, doświadczenie ?itd., a najważniejsze- co szpital skorzysta na tym?
Jeżeli ktoś (firma) decyduje sie na podkontrakt, to dlaczego szpital tego nie może sam robić, nie umie?"po owocach ich poznamy..."

Z jakiego powodu przekazano stację dializ ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.