Kraj

  • 2 komentarzy
  • 2825 wyświetleń

Zmiany w PKS

Zarząd Województwa, który we wtorek 28 czerwca obradował pod przewodnictwem wicemarszałka Mieczysława Baszko, ostatecznie zdecydował o przejęciu akcji pięciu spółek PKS. Wolę taką wyraziła w zeszłym roku większość radnych sejmiku.

We wtorek 5 lipca zostały podpisane w Warszawie umowy z ministrem skarbu pańswa o nieodpłatnym przeniesieniu praw z akcji pięciu spółek PKS: w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Siemiatyczach i Zambrowie.
Podpisanie dokumentów nastąpi w siedzibie Ministerstwa Skarbu Państwa w Warszawie. Sygnatariuszami ze strony Województwa Podlaskiego byli Panowie: Walenty Korycki – Wice Marszałek Województwa Podlaskiego i Cezary Cieślukowski – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Przypominam, iż Sejmik Województwa Podlaskiego w dnia 23 sierpnia 2010 r. podjął uchwały o wystąpieniu do Ministra Skarbu Państwa z wnioskami o nieodpłatne przekazanie na rzecz Województwa Podlaskiego 100% akcji/udziałów Skarbu Państwa w Przedsiębiorstwach Komunikacji Samochodowej z siedzibą na terenie województwa podlaskiego:

1)      PKS w Siemiatyczach Sp. z o.o.
2)      PKS w Białymstoku S.A.
3)      PKS w Zambrowie Sp. z o.o.
4)      PKS w Łomży Sp. z o.o.
5)      PKS w Suwałkach S.A.

Następnie Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził projekty owych wniosków i jesienią ub.r. zostały one wysłane do Ministra Skarbu Państwa, w celu rozpoczęcia procedury przejęcia spółek.

Propozycja Ministerstwa Skarbu nieodpłatnego przejęcia udziałów / akcji podlaskich przedsiębiorstw PKS, związana jest z zakresem kompetencji Samorząd Województwa.

Jest to również możliwość współdecydowania o kształcie  realizowanej polityki regionalnej. Konsekwencją będzie określony scenariusz prywatyzacyjny 5 dużych przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 1.400 osób – mieszkańców województwa podlaskiego.


 

 

Autor Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka

Komentarze (2)

Może ktoś wreszcie zmieni autobusy.Do Białegostoku będą jeździć podobne jak do Radziłowa.

do bolek: powiedz mi czy w Białymstoku mieszkają inni ludzie niż w Radziłowie??? Nie dziel ludzi na grupy!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.