Sport

  • 1 komentarzy
  • 10037 wyświetleń

Zmiana finansowania sportu

W Grajewie ulegnie zmianie system finansowania sportu. Działające w naszym mieście podmioty będą otrzymywały środki w formie grantów lub w drodze konkursu.

Dotychczas wpływami z targowicy miejskiej zarządzał Klub Sportowy Warmia. 15% inkasowanych przez dyr. J. Szumowskiego opłat targowych przekazywano do Urzędu Miasta. 85% z ponad 100 tysięcy złotych w roku było w dyspozycji klubu. Obecnie to Miasto będzie decydowało o przeznaczeniu i wysokości funduszy. Warmia otrzymywać będzie je w cyklach półrocznych.

Nowym inkasentem będzie już zatrudniony przez KS “Warmia” A. Drygas. Według uchwały podjętej przez Radę Miasta 28 lutego br. wynagrodzenie za inkaso to 8% kwot pobranych opłat targowych.

- Obecne działania pomogą uzyskać większą kontrolę nad zebranymi środkami. Będziemy mieli też przejrzystość w wydatkowaniu pieniędzy. Można będzie przeznaczyć je na konkretny cel lub poprosić o sprawozdanie na temat wydawania otrzymanych środków - mówi burmistrz miasta K. Waszkiewicz

- Zmiany służą właśnie uzyskaniu lepszego obrazu wydatkowania publicznych pieniędzy. Powołana Rada Sportu będzie analizować aktualną sytuację i istniejące potrzebydodaje z-ca burmistrza W. Remfeld

e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

W tej sytuacji jedynie co sie zmieni to kieszen do ktorej te pieniadze trafia.A tak pozatym widze ze bardzo ciezko przychodzi zainwestowanie jakichkolwiek pieniedzy w sport. w tym miescie.-.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.