• 9 komentarzy
  • 12302 wyświetleń

Złote medale dla tenisistów

ZŁOTO  GRAJEWSKICH TENISISTÓW STOŁOWYCH

Zawodnicy MOSiR Grajewo: Krystian Maciorowski /2002/ i Mateusz Marczykowski /2001/ w dniach 10-11.12.2011r w Radomiu  wywalczyli  złote medale w FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO UCZNIOWSKICH KLUBÓW SPORTOWYCH o PUCHAR  PZTS . Z uwagi na to , że turniej ten rozgrywany jest od eliminacji środowiskowych,finały wojewódzkie ,półfinały ogólnopolskie i finał krajowy , uważany jest jako mistrzostwa POLSKI UKS-ów.   Organizatorami są : Ministerstwo Sportu i Turystyki , Polski Związek Tenisa Stołowego i Okręgowe Związki Tenisa Stołowego.

Finał Krajowy rozegrany  został w dwóch etapach – 10.12.2011 mecze grupowe i 11.12.2011 półfinały i finał.Pierwszego dnia  zawodnicy MLUKS MOSiR Grajewo  wygrali swoje mecze 3:0 z – UKS NIECHAN Niechowo woj.wielkopolskie , 3:0 z MUKS JEDYNKA Pszów  woj śląskie , i  3:1 z UKS GÓZD woj.lubelskie. W grupie”A” zajęli I miejsce i w półfinale spotkali się z drugą drużyną fazy grupowej z grupy „B” – LKS DOBRYSZYCE woj.łódzkie , w którym po zaciętych pojedynkach zwyciężyli 3:1 . Krystian Maciorowski zdobył 2,5 pkt i Mateusz Marczykowski 0,5 pkt.

Finał prowadzony przez sędziego krajowego Marka Wiatra okazał się najbardziej emocjonującym wręcz  dramatycznym pojedynkiem dwóch najlepszych drużyn  turnieju MLUKS MOSiR GRAJEWO woj.podlaskie i UKS ROKICIE SZCZYTNIKI woj.małopolskie.Uwaga kibiców i startujących była skupiona na tym meczu ,ponieważ  każda z tych drużyn mogła  zwyciężyć i wszystkie pojedynki stały na wysokim poziomie.Po grach deblowych MOSiR przegrywało  2:1 , oto szczegółowe  wyniki:
1.    Marczykowski Mateusz – Kutaj Maksymilian  1:3
2.    Maciorowski Krystian    -- Kołos Arkadiusz       3:0
3.    Marczykowski,Maciorowski –Kołos ,Kutaj        2:3  /gra deblowa/
4.    Maciorowski Krystian    -- Kutaj Maksymilian  3: 1
5.    Marczykowski Mateusz  --Kołos Arkadiusz       3:1

Końcowy wynik 3:2 dla MLUKS  MOSiR GRAJEWO  i  najwyższe podium , złote medale,PUCHAR , nagrody rzeczowe , dyplomy i gratulacje od organizatorów dla zawodników.
Krystian i Mateusz  wykazali się wysokim poziomem wyszkolenia technicznego i wytrzymałościowego oraz odpornością psychiczną.