Kultura i rozrywka

Złote kwanty dla "Jednostki"


Siedemnastu uczniów z ZS Nr 2 im. 9.PSK w Grajewie wzięło udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego – POSZUKIWANIE TALENTÓW – zorganizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Towarzystwo Fizyczne. Każdy uczestnik musiał wykonać kilka różnych zadań w kategoriach przedstawionych w regulaminie i zdobyć za te zadania jak największą liczbę punktów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Energetyka jądrowa i fizyka jądrowa”.

Po emocjonującym etapie szkolnym, do dalszej rywalizacji przeszło osiem  osób z naszej szkoły, które znalazło się wśród 320 uczniów z całej Polski.  By otrzymać dyplom oraz znaczek ZŁOTY KWANT, powinno uzyskać się co najmniej 10 punktów, wykonując prace przynajmniej w trzech kategoriach, w tym obowiązkowo należało przeprowadzić doświadczenie. W obecnym roku aż 311 osobom udało się to osiągnąć! Do nagrodzonych należą też uczniowie z grajewskiej "Jednostki" (ZS nr 2):

Monika Sturgulewska,
Sebastian Lipiński,
Patryk Sosnowski,
Marcin Mikulski,
Sylwia Sokołowska,
Anna Grygo,
Izabela Soroka,
Piotr Akacki

Monika Sturgulewska, która zdobyła 50 punktów zakwalifikowała się do ścisłego finału i razem  z 27 uczniami ze szkół ponadgimnazjalnych została zaproszona do Warszawy. Na Uniwersytecie Warszawskim, po dwudniowych zmaganiach, zostaną wyłonieni laureaci, którzy w dniach 12-17 lipca 2013r. polecą do Szwajcarii, gdzie jednym z celów edukacyjnych jest zwiedzanie elektrowni atomowej, która mieści się niedaleko Zurychu.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów – Beata Strzałkowska
- informuje ZS nr 2


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.