Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 11502 wyświetleń

Zimowa prewencja

Jak wygląda  usuwanie zalegającego śniegu i lodu w naszym powiecie ?


- 1 lutego br. skontrolowaliśmy 12 obiektów tzw. wielkopowierzchniowych na terenie naszego powiatu,  w których mogą przebywać ludzie jak np. szkoły, sale gimnastyczne, MOSiR, kino, duże sklepy  itd.
Nie stwierdzono zalegania śniegu. Budynki budowane w latach poprzednich są lepiej konstruowane, ich nośność nie zostaje naruszona przez zalegający śnieg. Przyjmuje się, że wytrzymałość konstrukcji to ok. 70kg/m2 powierzchni x 2 lub 3 w zależności od terenu (ilość opadów śniegu) czyli rzeczywista wytrzymałość to ok. 200kg/ m2 powierzchni - poinformował  e-Grajewo Komendant PSP w Grajewie D. Borys.


- Zakres działania nadzorów budowlanych jest bardzo szeroki od  fazy projektowej przez obiekty w budowie,  do kontroli budynków już użytkowanych. Nadzór budowlany w całym powiecie prowadzony jest w miarę naszych możliwości cały czas. W związku z zaistniałą sytuacją po ostatniej tragedii w Katowicach Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego  w Grajewie, tylko w ostatnich dniach, skontrolował  8 obiektów w użytkowaniu.  W pierwszej kolejności są to budynki użyteczności publicznej tj. szkoły, szpitale. Sporządzone są protokoły pokontrolne.  Nie stwierdzono rażących przypadków zaniedbań, kar w postaci mandatów nie nałożono. Natomiast prawo budowlane nie obejmuje np. budownictwa indywidualnego,  gdzie również mogą występować zagrożenia - PINB Grajewo.


- Straż Miejska zwraca uwagę cały czas na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Przed katastrofą w Katowicach już zdarzały się upomnienia i pouczenia  mieszkańców Grajewa o obowiązku odśnieżania posesji, chodników przylegających. Zwracaliśmy niejednokrotnie uwagę na niebezpieczeństwo  związane z zaleganiem na dachach śniegu i lodu. Obserwowaliśmy budynki  prywatne i obiekty użyteczności publicznej - powiedział nam W. Formejster Komendant Straży Miejskiej w Grajewie.


e-Grajewo.pl 

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (5)

Ludzie, te zdjęcia idą na cały świat, nie lepiej było pokazać coś lepszego?

Poco te kontrole przecierz wiadomo że w Grajewie były małe opady śniegu i wogule jest go mało ale trochę połazili po dachach i tak nie mają co robić poza kontrolowaniem czy pies ma kaganiec czy nie lepiej te pieniądze przeznzczyć na remont kina

nooo wła$niee kukaracza :P mas racjeee a niee jaki$ fysz kozali bez psesady hyhy pozdro dla wisech :*

niech widzą że nam kasy trzeba, pomocy , że u nas nie jest tak kolorowo -pieniądze z unii przydadzą się :)

pokazali słynny sprzęt najnowszej generacji zakupiony przez PUK

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.