Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 11622 wyświetleń

ZHP w SP Szczuczyn

ZHP w Szkole Podstawowej w Szczuczynie

 W SP w Szczuczynie rozpoczęły  działalność  zuchy i harcerze w porozumieniu z Hufcem Nadnarwiańskim ZHP w Łomży. Gromada zuchowa „ Srebrne Lwiątka” pod opieką druhny D. Wojciechowskiej i drużyna harcerska „Złote Lwy”  pod opieką druhny A. Dembińskiej skupia po piętnastu młodych entuzjastów harcerstwa. Wspólnie poznajemy tradycje harcerską, uczymy się kodeksu postępowania harcerskiego, dbamy o naszą lokalną tradycje. Dzięki udziałowi w Programie Integracji Społecznej drużyny zakupiły pełne umundurowanie i są w trakcie urządzania  harcówki.

Harcerze uczestniczyli w zlotach harcerskich w Drozdowie i Zambrowie. Wspólnie z gromadą zuchową odwiedziliśmy siedzibę Hitlera  - Wilczy Szaniec.
 W bieżącym roku szkolnym gromada zuchowa wzięła udział w dożynkach parafialnych w Szczuczynie. Zuchy w strojach ludowych pieśnią, tańcem oraz inscenizacją pt. „Patrzcie, ile rak potrzeba, aby mieć kawałek chleba” uświetniły tę wspaniałą uroczystość.
Przed Świętem Zmarłych harcerze posprzątali zaniedbane miejsca na cmentarzu, a gromada zuchowa odwiedziła groby „ nieznanego żołnierza” zapalając symboliczny znicz dla tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny
Zuchy zorganizowały  apel szkolny z okazji Święta Niepodległości. Poprzez montaż słowno- muzyczny przypomniały uczniom klas I-III o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

Spotkania gromady zuchowej odbywają się w poniedziałki o godz. 15.00.
Drużyna harcerska spotyka się także w poniedziałek o godz.13.30.

Komentarze (4)

Super sprawa. Żałuję, że kiedy ja chodziłam do podstawówki nikt nie wpadł na pomysł utworzenia takiej drużyny. Czuwaj!

Ale numer- przecież to są niektóre stare zdjęcia bo ci uczniowie są już w gimnazjum heh!

Drużyny nie da się zorganizować z dnia na dzień. Próby zgromadzenia zainteresowanych działalnością ZHP były podejmowane wcześniej. Także udział w zlotach Nadnarwiańskiego Hufca uczniów miały miejsce w ubiegłym roku szkolnym. Wszystko po to by pokazać na czym polega działalność harcerzy. Nie wiem tylko dlaczego uczniowie klas pierwszych gimnazjum tak szybko "odcinają" się od korzeni. Całe szczęście, że nie wszyscy.... Z harcerskim pozdrowieniem

Mój syn Władysław ma 12 lat i chce być harcerzem. Kiedy najbliższe spotkanie?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.