Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 9702 wyświetleń

Zespół teatralny Maska z PG1

"Dramat i tragedię pozostaw teatrowi…"


W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Grajewie już od wielu lat działa szkolny zespół teatralny "Maska", dzięki któremu młodzież tej szkoły ma możliwość realizacji swoich zainteresowań.

Młodzi ludzie pod opieką p. Haliny Rokickiej przygotowali przedstawienie pt. Tolerancja, które uświadamia młodzieży problem nietolerancji we współczesnym świecie. Aktorzy – uczniowie gimnazjum nr 1: Zuzanna Oczko, Monika Rydzewska, Monika Muczyńska, Rafał Rogowski, Dawid Maciorowski, Tomasz Pawłowski, Karolina Kiluk, Weronika Kotowska, Eliza Nieradko, Karolina Winkiewicz, Piotr Dawidowski, Paulina Kacperska, Izabela Leszczyńska, Aleksandra Pieciun, Bartłomiej Krukowski, Kamil Maciorowski, Adrianna Krepsztul postanowili przybliżyć ten temat nie tylko kolegom ze szkoły, dlatego zespół uczestniczył już po raz szósty w eliminacjach strefowych w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach.

Odbyła się tam  X edycja projektu działań profilaktyczno - wychowawczych dla młodzieży gimnazjów "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi…". Organizatorami tej profilaktycznej imprezy są Podlaskie Kuratorium, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku oraz Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku. Program jest adresowany do uczniów, którzy za pomocą przedstawień teatralnych poruszają problemy, z którymi mogą się zetknąć w swoim młodym życiu.

Istotą projektu jest przygotowanie przez młodzież inscenizacji teatralnych o tematyce profilaktycznej, skierowanych do rówieśników. Szkolne zespoły spotykają się w wyznaczonych miejscach w powiecie białostockim, łomżyńskim i suwalskim, by prezentować przygotowane inscenizacje, ukazujące współczesne zagrożenia m.in.: narkomanię, alkoholizm, przemoc i nietolerancję. Dzięki zaangażowaniu aktorów i prowadzącej zajęcia nauczycielki młodzież grajewskiej placówki mogła nie tylko rozwijać swoje talenty, ale też wpłynąć na sposób myślenia rówieśników.

Całemu zespołowi teatralnemu "Maska" serdecznie gratulujemy!
fot. PG 1


wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (2)

Była trema, to wiadomo.
Ogółem bardzo fajnie. Właśnie jestem uczennicą i uczęszczam do tego zespołu.

Dziękujemy!!! :)
Damy radę do następnych eliminacji!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.