czwartek, 30 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 12 komentarzy
  • 2728 wyświetleń

Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie"

W dniu 6 kwietnia 2024 r. Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie", a dokładnie - Grupa A i B - miały przyjemność zaprezentować się na Ogólnopolskim Przeglądzie Folklorystycznym w ramach Podlaskiej Sceny Folkloru w Łapach.

Komentarze (12)

Gratulacje.Grajewianie.Duma naszego miasta.

Dlaczego nie napisano które zajęli miejsce

Dlaczego nie napisane jest które zajęli miejsca

Chcą zmienić czy to wyjdzie na dobre tego nikt nie wie,a tu sprawdzony burmistrz miasta. Zrobił bardzo dużo i zrobi jeszcze więcej. Takiego dobrego gospodarza nie mieliśmy nigdy. Jesteśmy za tobą Darku trzymamy za tobą kciuki. Nie odpuszczaj.

Bardzo ogólnikowa ta informacja. Aż przykro, że nie pisze się ,, że grupa A zajęła pierwsze miejscse, grupa B- drugie miejsce. Wielkie gratulacje dla zespołu i choreografa!!!! Mamy wspaniałą młodzież, która ciężko pracuje na taki sukces. BRAWO GRAJEWIANIE!!!

W dniu 6 kwietnia 2024 r. Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie", a dokładnie - Grupa A i B - miały przyjemność zaprezentować się na Ogólnopolskim Przeglądzie Folklorystycznym w ramach Podlaskiej Sceny Folkloru w Łapach.

Podlaska Scena Folkloru to spotkania przedstawicieli ruchu folklorystycznego województwa podlaskiego oraz grup z innych regionów, które w swoim repertuarze sięgają do folkloru Podlasia (historycznego i etnograficznego), Suwalszczyzny, Kurpi Zielonych, Pogranicza Wschodniego oraz drobnej szlachty podlasko-mazowieckiej.

Obie Grupy zaprezentowały kompozycje z regionów podlaskich ????????
??Grupa A występowała w kategorii 18+ i zajęła 1. miejsce ??????
??Za to Grupa B występowała w kategorii dziecięco-młodzieżowej i zajęła 2. miejsce ??????

Dziękujemy Podlaski Instytut Kultury za piękną organizację wydarzenia ????

Oczywiscie tam gdzie znaki zapytania w oryginalnym tekście są bijące brawo rączki

Popieram wypowiedź mamy, ale zespół GRAJEWIANIE i osoby współpracujące są niedoceniane.Wielkie brawa dla GRAJEWIAN i ich rodziców oraz pana WOJTKA z całą załogą .

Co znaczy niedoceniane? Cały czas przecież są doceniani i chwaleni.
Pomniki im pobudować?

Należy podkreślić, że w kategorii dziecięco-młodzieżowej nie przyznano pierwszego miejsca. Więc grupa B była również najlepsza w swojej kategorii. BRAWO!!! Dla młodzieży, Pana Wojtka i zespołu.
I rzeczywiście, zespół nie jest doceniany. Przy okazji koncertów władze miejskie bardzo chwalą zespół, mówi się, że jest perełką. I na tym koniec. Jeżeli dzieci i młodzież wyjeżdża gdzieś reprezentować nasze miasto, to rodzice muszą zabiegać o sponsorów, bo z urzędu pieniędzy nie wystarcza na taki wyjazd. A podobne zespoły z innych miast są objęte sponsoringiem przez miejscowe, dobre zakłady pracy. A GRAJEWIANIE ??? No cóż....

Grajewianka, tak jak napisałaś, takie zespoły są sponsorowane przez miejscowe zakłady pracy, nie przez urząd miasta. Nasze zakłady pracy nie chcą lub nie mogą sponsorować Grajewian. Mają inne wydatki.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.