poniedziałek, 15 lipca 2024

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 10602 wyświetleń

Zespół „Szczuczyniacy"

Zespół „Szczuczyniacy” został zaproszony do reprezentowania województwa podlaskiego w czasie jubileuszowego XXXV Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim w dniach 21-22 czerwca 2008 r.

 Zespół przedstawił „Rajki” autorstwa Barbary Paszkowskiej.


Obsadę przedstawienia stanowią: Marianna Szabelska, Barbara Jankowska, Jadwiga Drobińska, Helena Grabowska, Ewa Zamojska, Władysław Szymanowski, Marcin Koniecko, Aleksandra Szymanowska, Edyta i Katarzyna Jakackie.

Zespół „Szczuczyniacy” powstał 6 grudnia 1993 roku jako zespół śpiewaczy - występowało w nim 8 kobiet. W styczniu 1994 roku zespół przedstawił swoje pierwsze przedstawienie teatralne, była to Wigilia. Do chwili obecnej zespół ma w swoim repertuarze: Wielką Sobotę, Oczepiny, Pieczenie chleba, Andrzejki, Jasełka, „Piekielne wędrówki Króla Heroda”oraz „Dziady” Mickiewicza i „Sąd nad Jezusem” wg. Lloyda Douglasa. Cyklicznie przygotowuje wielkie plenerowe widowisko „Misterium Męki Pańskiej”, które odbywa się na ulicach miasta. Jest laureatem teatralnych i śpiewaczych przeglądów wojewódzkich, występował w Wilnie na Litwie. Brał udział w Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. 9-krotnie występował w czasie Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim. W roku 1995 brał udział w Sejmiku Centralnym w Tarnogrodzie.

Galeria zdjęć

    Zespół liczy 24 osoby i działa przy Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie.

Opiekunem zespołu jest Barbara Paszkowska.

Komentarze (6)

Gratuluję aktorom i opiekunce, życzę dalszych sukcesów.

Hehe uwielbiam te wspólne wyjazdy :D

fajniutko to mój zespół

Dziękujemy Pani Teresko.

A o małych to nikt nie napisał:(

Wszelkiej pomyślności dla zespołu,tak trzymajcie!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.