Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 9506 wyświetleń

Zebranie PZRK

W związku z atakami terrorystycznymi w Wielkiej Brytanii w Starostwie Powiatowym w Grajewie zebrał się Powiatowy Zespół Reagowania Kryzysowego. Zespół obradował w rozszerzonym składzie z przedstawicielami władz i instytucji, m.in.: Policja, Straż, PEC, Sanepid, Weterynaria.

Przeprowadzono analizę stanu zagrożenia, dokonano oceny bieżącej sytuacji. Do największych zakładów przemysłowych na terenie powiatu, strategicznych instytucji (telekomunikacja, wodociągi itp.) oraz organizatorów imprez masowych i innych zostały wystosowane pisemne wskazówki o wzmożeniu ochrony, zwróceniu uwagi na porzucone przedmioty, podejrzane sytuacje, zachowaniu ostrożności i odpowiednim postępowaniu.


Starostwo Powiatowe w Grajewie
e-Grajewo.pl


czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (9)

A kto poza nami wie gdzie jest to grajewo. Pytanie podstawowe, czy ten zespół - "ZESPÓŁ" pobiera za swoją pracę wynagrodzenie? Jestem mieszkańcem i chciałbym tam też mieć zdanie decyzyjne. Przecież ten"ZESPÓŁ" nie ma uprawnień wykonawczych o decydowaniu o naszych postępowaniach na wypadek ataku. Nikt zgodnie z Konstytucją nam nic nie może kazać!!! Dlaetgo to gremium musi być rozwiązane, a pieniądze zwrócone.

nie robcie smiechu wyszkolenie terrorystow wwiecej kosztuje niz nasze miasto razem wziete, a moze by sie wladze zajely zalatwieniem problemow biednych czy bezdomnych lub mlodziezy zeby miaala co robic a nie jakies zrywy nie dajace efektow tu robia. wstyd

normalnie kpiny i jaja w biały dzień co PEC ma ratować???? .

Zasady organizacji pracy zespołu oraz zadania określa Ustawa o Stanie Klęski Żywiołowej (Dz.U.2002.62.558) - najszybciej znaleźć można na stronie: www.sejm.gov.pl Członkowie zespołu nie pobierają dodatkowego wynagrodzenia za uczestnictwo w posiedzeniach. Głównym zadaniem zespołu jest koordynacja działań wszystkich podmiotów mogących udzielić pomocy lub uczestniczyć w likwidacji zagrożenia, a także edukacja lokalnego społeczeństwa o sposobach zachowania się podczas sytuacji kryzysowych. Pozdrawiam

na prawde zenada:/ zgodze sie z przedmowcami, takie posiedzenia nie maja wogole sensu, ..

ale to przecież jest prewencja, musi być coś takiego - żebyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku!

a to tylko Grajewo -uciekaliby i krzyczeli że nikt nie b edzie im nic kazał!

a coz mlekpolem ??

W naszym mieście być może nie dojdzie do zamachów terrorystycznych niemniej jednak obywatele Grajewa przebywają w wielu miastach Europy i Ameryki w których takie zamachy były lub mogą być. Mając wiedzę jak należy się zachować, udzielić I pomocy poszkodowanym znać sygnały alarmowe, nr telefonów do służb ratowniczych, orientować się w terenie itp - będzie łatwiej przetrwać niespodziewane sytuacje.
"Book" - twoje "liberum veto" na tzw postępowanie na wypadek... świadczy o podstawowych brakach w wiedzy o przepisach dotyczących tego tematu. Powoływanie sie na konstytucję i prawa obywateli w obliczu zagrożenia jest strzelaniem sobie gola - spójrz na obowiązki. pozdrawiam

zgadzam się z przedmówcami apropos ujęcia wody zgodnie z obowiązującymi przepisami powinno być chronione a czy jest pokazały to media np TVN- ujęcie wody dla Warszawy, a ten zespół to pewnie tylko kawki się opił i nic więcej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.