Wiadomości

  • 29 komentarzy
  • 14040 wyświetleń

Zderzenie z jeleniem

27 listopada br. po godz. 7.00 grajewskie służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 65, odcinek Ciemnoszyje - Osowiec.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że przed jadący samochód do przewozu osób, marki Nissan, nagle wtargnął jeleń. Kierowca z dużą siłą uderzył w zwierzę, które padło na miejscu.

Autem podróżowało do pracy ośmiu mężczyzn, pracowników firmy budowlanej. W wyniku zdarzenia 6 osób zostało poszkodowanych. Osobę nieprzytomną reanimowano na miejscu. Wszyscy zostali przetransportowani do Szpitala Ogólnego w Grajewie – informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. 

Ponad dwugodzinną akcję ratowniczą prowadzili strażacy PSP z Grajewa i OSP Ciemnoszyje, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Okazuje się, że kierowca był w stanie po użyciu alkoholu.  - Badanie wykazało, że miał 0,48 promila alkoholu w organizmie – informuje sierz. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.


/e/
fot. KP PSP Grajewo

sobota, 1 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Komentarze (29)

A gdyby były siatki? Wtedy by nie było żadnego zderzenia, ale hur dur po co i na co?

Siatka dla jelenia to żadna przeszkoda

Pisalismy juz na te temat. Znów jeleń zwycieżył.Może by tak nasi Radni zajęliby się powyzszym problemem.Konkretna zbiórka na zakup siatki i ogrodzenie wzdłuż trasy.Grajewiacy co Wy na to?

a gdzie namalowane pasy? tak samo w kierunku elku od nowej wsi elckiej nowy asfalt wylany i tak samo brak namalowanych bialych pasow? bo kasy zabraklo? czy robolom sie nie chcialo?

Oczywiście że siatki mogły by pomóc ale to nie zwalnia kierowców z używania mózgu.Jeżdżę tą trasą bardzo często i widzę jak jeżdżą kierowcy.Nawet jak ja jadę 90-100 km/h to i tak jest to za wolno dla bandy i....ów. Nie dojrzę że kierowca był na gazie to pewnie przepisowo też nie jechał....jeszcze raz powtórzę jak ktoś nie używa mózgu to żadne siatki nie pomogą.

Może by ktoś pomyślał o wycince drzew i krzaków z 5-7 metrów od rowu wtedy na pewno by coś pomogło ? przynajmniej by było widać co sie dzieje na poboczu /a tak to czy ktoś jedzie 50 -70 czy 90 na godz. to nie jest w stanie nic zrobić .a kto twierdzi inaczej to jest w wielkim błędzie dla łosia przeskoczyć drogę to są 1.5 susa dla jelenia pewnie 2.5 susa i kto jest w stanie wyhamować ? jeśli nic z tym nie zrobi się to pozostaje się modlić oby nic nie spotkać na drodze

Ja mieszkam na wsi i u mnie lasy są ogrodzone siatką ,a tu gdzie trasa przelotowa na Białystok i żeby nie było ogrodzone siatką to skandal, często jeżdżę tą trasą i sama boję się jeżdzić tą drogą .

Gdy wydarzy się wypadek z udziałem zwierzęcia,to wszyscy grzmią. Dlaczego nikt nie wymądrza się, gdy winowajcą nieszczęścia jest człowiek?! Obok tej informacji o wypadku są dwie inne, gdzie jeleń, ani łoś w zdarzeniu nie uczestniczył, i nie ma zbędnych pouczających komentarzy. Zgadzam się ze "Sprawiedliwym". Też uważam, że najważniejszą sprawą w czasie jazdy jest korzystanie z mózgu !!!

Po pierwsze na pasy przyjdzie swój czas wszystkiego na raz sie nie da zrobić ale przed zimą jeszcze będą namalowane a po dwa stoją znaki i żeby jechał z godnie ze znakami 50 km/h naprwno by do tego nie doszło!

DO Jelenia i obrońców zebys przebywal wśród WILKUW czy siadka by pomogla bym WAM

Tak, tak, myślę, że ten pomysł z wycinką drzew na poboczu jest rewelacyjny. Na razie pomiędzy drzewami jelenie i łosie przemieszczają się stosunkowo wolno, Zróbmy im rozbiegówkę na 7-10 metrów, dopiero będzie się działo na drodze, jak się rozpędzą ;-)

......który to juz wypadek na tej trasie ze zwierzęciem????który??..czy to mało, ?/...gdzie władze Grajewa, burmistrz, starosta i radni??..płacimy podatki, wszyscy!!!!!!..i winno stać na siatki, takie jak przy obwodnicach.....tam sa kolpmetry siatek w szczerym polu, chronia może zajaca....a tu ??? łosie, jelenie dziki i co??????panie burmistrzu???? jak działacie???? gdzie NASZE i kierowców podatki????na co ida????

No weźcie coś zróbcie ,przyroda jest super ale niestety jest śmiertelnie niebezpieczna,ilu jeszcze zginie ludzi i tych biednych zwierząt zanim coś ruszy w tej sprawie,przecieź można źyc w zgodzie z naturą,i podziwiać jej piękno A nie zbierać trupy z ulicy.

Wcale się nie dziwię, że kierowca miał 0,48 - po trzeźwemu tą drogą strach jeździć.

Kuba po pierwsze jest to teren aktualnej budowy gdzie obowiązuje 50km/h a "robole" nie martw się pracują a pasy będą na końcu i dzięki nim będziesz miał zaraz 11km dobrej drogi

z siatkami to nie jest taka prosta sprawa poniewaz wtedy trezba byloby zrobic przejscia dla zwierzat. tez jestem za wycika drzew w odleglosci kilku metrow od drogi. taka miejsce jest np chyba za knyszynek i wtedy jest czas zeby zareagowac bo widac jak te zwierze juz idzie a nie talk jak u nas las i droga wiec nie ma czasu na reakcje. i nawet jesli jedzie sie wolno a jest ciemno nie ma szans

jeszcze droga jest nieskonczona wiec jak maja pasy malowac.w grajewie po jakim czasie byly malowane

Siatka by nie rozwiązała problemu ,ale by było bezpieczniej jeżdzić tą trasą.

ludzie jeśli zwolnicie na tej trasie stracicie 12 minut. czy to dużo względem całego życia?

Hmn jeżeli kierownik kieruje pijany takie są skutki

A co winne zwierzeta ,że tam droge zrobiono? Po co im grodzić świat na pół?aby sie zaplatywały porożami o te siatki??? Ogranicznie do 70 zrobić...Przynajmniej widoki można podziwiać.

Wszystko przez te glebokie rowy. Jelen musi je pokonywac ogromnymi skokami . Dla pojazdow to tez pulapka - dachowanie.

No i zmarł uczestnik tego wypadku :(

pewnie nowi radni zajmą się siatkami przy drogach,bo według tego co głoszą człowiek jest też ważny w ekosystemie,hihihi

Po raz kolejny pytam zwolenników ogrodzenia dróg siatką - jak wy sobie to wyobrażacie ze strony technicznej? Drogi krajowe to nie ekspresówki i autostrady, tutaj są skrzyżowania. Na odcinku Grajewo-Osowiec ponad 20 tylko na terenach leśnych. Więc co porobimy bramy na każdej bocznej drodze? A Diana dokształć się trochę. Radni mają taki wpływ na Dyrekcję Dróg i Autostrad (odpowiedzialną za drogę nr 65) jak Ty na pogodę wprzyszłe lato.

Co wy mówice, siatka nie pomoglA? Kierowca powinien użyć mózgu? Ludzie albo jestescie śmieszni, albo piszecie albo pisać. Owszem siatka może i by przeszkody wielkiej nie zrobiłą dla łosia, ale napewno albo go troche przytrzymała, albo zawrociła. Ja rozumiem eko eko eko, zwierzeta zwierzeta, ale moim zdaniem, chyba wazne jest nasze zdrowie, ja sam ta trase przebywam 2,3 razy w tygodniu, dodano wiecej slupkow z odblaskami, juz jest lepsza widpcznosc poboczzy, a siatka powinna byc od Grajewa po sam Bialystok!!! A ktos kto jeszcze mowi. A co do niepomalowanych pasow, jestem budowlancem i powiem wam tyle. Nie wszystko zrobisz naraz! Niedość, że trzeba ulożyć dwie wartwy asfaltu, to jeszcze pomalować może kazda (hehe), ludzie nie po to stoją tam znaki, abys nie uważał na tym odcinku robót. Nie da rady w jeden dzien polozyc asfaltu (w tym przypadku dwie warstwy i jeszcze od razu pomalować) ludzie troche myslenia i zrozumienia

Życzę panu M aby przytrafiło mu się to samo i wiedy inni będą pisać. ŻEBY UŻYWAŁ MÓZGU! Bo widzę,że pisząc ten komentarz wcale bo nie uzywał. To jest TRAGEDIA Z KTÓREJ STRONY NIE PATRZEĆ!!!

przestańcie winić zwierzęta za pijaństwo i siadanie za kółkiem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.