poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 9264 wyświetleń

Zbliża się najazd Szwedów

Patrzą w przeszłość, myślą o przyszłości


My niżej podpisani. Samorządy: Grajewa, Prostek, Rajgrodu w ramach realizacji projektu „Rzeka historii” uznajemy za niezbędne nawiązanie ściślejszej współpracy między partnerami deklarującymi…- tymi słowami zaczęła się uroczysta sesja trzech samorządów, które w dotychczasowej swojej historii nie pomyślały nawet o ściślejszej współpracy. W tym roku 8 marca w Miejskim Domu Kultury w Grajewie rozpoczęła się nowa, dająca nadzieję na przyspieszony rozwój trzech gmin ich historia.
- Rady Grajewa, Prostek i Rajgrodu zgodnie i jednogłośnie zdecydowały o podpisaniu porozumienia o współpracy przy realizacji wspólnego projektu o nazwie "Rzeka Historii" – podsumował dyskusję i głosowania samorządowców trzech rad Grzegorz Curyło, przewodniczący Rady Miasta Grajewo prowadzący wspólną uroczystą sesję.

Zbliża się najazd Szwedów
Już na początku lipca bieżącego roku z Rajgrodu wyruszą szwedzkie oddziały generała Fryderyka Waldecka by po trudnej walce w grajewskim Central Parku dostać ostatecznego łupnia w Prostkach. Ale polączone wojną polsko-szwedzką dni Rajgrodu, Grajewa i Prostek nie będą jedyną formą współpracy. Samorządowcy już planują pisanie wspólnych projektów pozwalających pozyskanie funduszy unijnych, które pozwolą wyeksponować unikatowe piękno mazursko - podlaskich okolic, przyciągnąć turystów, którzy zostawiając tu pieniądze wzbogacą i przyczynią się do rozwoju tych ziem.


- Projekt jest jak najbardziej realny i godny pochwały – zauważa Andrzej Orzechowski, poseł Platformy Obywatelskiej, jeden z gości uroczystej sesji. – Trzy samorządy na bazie projektu „Rzeka historii” próbują zbudować warunki przyszłego dynamicznego rozwoju.  Patrząc w przeszłość poważnie myślą o przyszłości. Sądzę, że perspektywa dostępu do funduszy unijnych w latach 2014 -2020 rok pozwoli na rozwiniecie skrzydeł. Trzeba tylko śledzić różnego rodzaju programy operacyjne, aby znaleźć źródła finansowania na finansowanie nie tylko tego projektu, lecz wszystkich zmierzających do budowania zamożności mieszkańców. Trzeba więcej takich spotkań i wspólnych działań.
Uroczystości okrasił występ zespołów „Grajewianie” i „Tamburmajorki”, a zakończyła lampka szampana i słodki poczęstunek.

Janek Kalbarczyk

 

 Porozumienie w sprawie realizacji projektu pn. „Rzeka historii”.

My niżej podpisani. Samorządy: Grajewa, Prostek, Rajgrodu w ramach realizacji projektu „Rzeka historii” uznajemy za niezbędne nawiązanie ściślejszej współpracy między Partnerami deklarującymi:
- aktywizowanie lokalnych wspólnot samorządowych jako ważnego elementu procesu rozwoju;
- budowanie partnerstwa między instytucjami wszystkich sektorów (samorządowymi, organizacjami pozarządowymi, firmami i instytucjami życia gospodarczego);
- współdziałanie w promocji;
- realizację wspólnych imprez;
- wymianę informacji, koordynację w utworzeniu wspólnego kalendarza imprez;
- integrację w celu tworzenia wspólnych produktów turystycznych (markowego produktu turystycznego);
- realizowanie przyszłych wspólnych projektów, w oparciu o wspólne występowanie i wykorzystywanie finansowych instrumentów wsparcia rozwoju.

Przystępowanie do realizacji deklarowanych zadań, każdorazowo wymaga zawarcia porozumienia. Deklarujemy otwartość na poszerzenie naszego Partnerstwa i gotowość pracy nad realizacją działań, w wyniku których powstaną rezultaty dynamizujące rozwój naszych społeczności.

Komentarze (1)

Super !! Bardzo fajny pomysł.Powodzenia w realizacji.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.