Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 9134 wyświetleń

Zbiórka odpadów-skarga

Otrzymaliśmy wiadomość od czytelnika e-Grajewo.pl o kłopotach ze zbiórką segregowanych odpadów. Poprosiliśmy o komentarz PUK w Grajewie.

„Dziś (2005.02.01) miały być zbierane posegregowane odpady. Po raz kolejny wystawiłem worki szt. 3 przed posesją i cierpliwie czekałem. Znowu zrobiono mnie w konia. Nikt nie przyjechał. W „gazecie regionalnej” smarują nam d... , że mieszkańcy olewają zbieranie i segregacje odpadów. Dwa razy interweniowałem w PUK-u, obiecano, że tym razem na pewno worki zostaną zabrane. Po co było pisanie tych zobowiązań, robienie wielkiego szumu jak i tak nic PUK nie robi. Proszę może e-Grajewo coś z tym zrobi. Pozdrawiam” (nazwisko do wiadomości red.).


- Odpady zbierane są systematycznie. Miasto podzielone jest na dwa sektory (granica ich to linia przebiegająca wzdłuż ulic Kopernika i Piłsudskiego). Myślę, że uwagi czy niezadowolenie wynika z niedoinformowania mieszkańców. Segregujący odpady powinni wystawiać worki przed bramy (przed posesje), w widocznym miejscu i cierpliwie czekać, a na pewno zostaną one zabrane. Mogą być niewielkie opóźnienia np.: z powodu awarii, ale prosimy nie denerwować się. Jeszcze raz zapewniam, że wszystko zostanie zabrane. Wspólnie wypracujemy jakieś rozwiązania, na razie uczymy się wszyscy (nawet na błędach), ale musi to przebiegać sprawnie. Niestety są takie sytuacje, że dopiero w momencie przyjazdu samochodu mieszkańcy zbierają, poszukują worków itp. Mieszkańcy zawsze też mogą dostarczyć osobiście odpady do zakładu PUK, ul. Targowa, Grajewo – powiedział kier. B. Zajkowski, PUK Grajewo (086 272 34 22).

e-Grajewo.pl

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (17)

W takim razie ciekawe jak ktos z PUK-u wytlumaczy fakt ze przyjezdza smieciarka i odpady ze wszystkich kotlow ida do jednego? wiec po co my mamy segregowac jak oni i tak to mieszaja? musze przypatrzec sie nastepnym razem bo moze cos sie zmienilo do tej pory???

jestem całkowicie za segregowaniem śmieci!!!!!!! Dość już ględzenia niech wszyscy tylko robia co do nich należy a będzie dobrze (czysto) i ze zdrowym rozsądkiem.

w szkole powiedzieli nam ze jest akcja własnie segregowania odpadów..pomyslałąm dobrze zgłosze sie co mi szkodzi ...puk miał co wtorek odbierać w specjalnych workach poegregowane odpady a tu nic ...jednego dnie ceakłam na nich i nie pszyjechali...A teraz wymyślili specjalne punkty zbioru tych odpadów i se myślą ze ktoś bedzie im robiłlaske ze przywiązą jak nie to nie ale nie robić zamieszania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A tak naprawdę to kiedy są zbierane te odpady? Syn w szkole dostał worki, podjeliśmy się segregacji,mieliśmy dostawać informacje o zbiórce ale jak na razie nikt nam tego nie przekazał (nam czyli dzieciom w szkole) a syn cały czas się niecierpliwi.

Jeżeli PUK podejmuje się że będzie prowadził odbiór odpadków to niech to robi! Już na początku było powiedziane jasno że odpadki będą zabierane z posesji a okazuje się że najlepiej chcieliby żeby im zawozić! Ludzie po to podpisywali te deklaracje że zgadzają się na nieodpłatny odbiór odpadków żeby coś się działo! Bo na pewno w samym Grajewie jet wielu zwolenników segregacji odpadków! Tylko niech każdy robi to co do niego należy! I niejaki pan Zajkowski w swoim skomentowaniu sprawy wiele kłamie... bo jak to prowadzony jest odbiór systematycznie jeżeli nie przyjeżdżają po te odpadki? Ostatnio, owszem (po tej skardze chyba) zebrali ale z jednodniowym opóźnieniem... Pozdrawiam i do roboty!

ciekawy jestem ilu mieszkanców wie kiedy niby odbierane są odpady posegregowane? a czy pracownicy PUK-u robią to co ma do nich należeć ?

czy oni nie mogą dać, kiedy zbierają te odpady??
choćby tu..........

znalazłam w Gazecie Współczesnej z dnia 27.01 informację na temat zbiórki odpadków. Tamci ludzie sami sobie przeczą! Przecież nie dają worków na makulaturę!! I miał rację czytelnik e-grajewo że smarują dupę ludziom, a nie robią co do nich należy!!

Włąsnie we wtrorki mieli zabierać worki a tu nic !!!!!!

z tym recyklingem jest jedno wielkie nieporozumienie.Wszystko miało być dobrze ,a wyszło jak zawsze.Rada podjeła uchwałę,panW.mial ją pilotowac.Zlecił PUKowi przygotowanie całego przedsiewzięcia.Puk jednak organizacyjnie nie byl do tego przygotowany.I nadal nie jest.Od lipca maił przygotowac boksy na sortowane odpady.Miał wyznaczyc trasy i terminy odbioru .Dlaczego nie zrobił tego gdy podpisywane były umowy na wywóz śmiecitego nie wiem.Miała byc informacja dla mieszkańców .Zbieranie odpadów z opóznieniem ruszyło we wrześniu.Najłatwiej było przeprowadzić akcję w szkołach i ubrani zostali w ten temat dyrektorzy szkół.Akcje mają to do siebie ,że zaczynają się i kończa ,a miałabyc to długofalowa zbiórka .Życze wszystkim powodzenia w realizacji pomysłu.

dokładnie! ma rację GOLDI pozdrawiam

no dobra ale jestem ciekawy czy coś ruszy z tą zbiórką bo w tej chwili jest tylko odbijanie piłeczki. Skoro jest uchwała i są służy to wystarczy tylko sprawdzić dlaczego to tak kiepsko działa. Proponuje wszyscy do roboty ......

zastanawiajace jest tez po co stoja pojemniki na osiedlach samym pojenmnikom nie ma nic do zarzucenia sa estetyczne i porzadnie oznakowane ale co do zawartosci pojemnikow to z tym jest gorzej.Pojemniki te niestety zapełniane sa przez mieszkańców poprostu śmieciami ,ostatnoo zwróciłam młodemu człowiekowi uwagę żeby nie wrzucał zwykłych śmieci do pojemnika na odpady ,usłszałam "nie chce mi sie isc do smietnika jak moge tu ,a pozatym co mi będzie ktoś taki uwagę zwracał '' jestem osiedlową sprzątaczką zrobiło mi się poprostu przykro.

Jestem za segregacją odpadów. Podpisałam nawet stosowną umowę ale także czekałam na termin odbioru odpadów. Mam całą gromadę puszek, szkła kolorowego i białego, makulatury też by sie znalazło. Wystawiać tego nie będę bez terminu bo biegające psy rozrywają worki, a na makulaturę nie ma worków i nigdy ich nie było więc po co kłamać w gazecie, a obecna aura nie sprzyja wykładaniu makulatury w paczkach o podanych dokładnie wymiarach. Poza tym, nie mam najmniejszego zamiaru wozić tych śmieci do PUK, bo umowa była inna.

To prawda, że w wydzielonych pojemnikach są inne śmieci, niż to wynika z napisów na nich. Ale jest też inna prawda. Pracownicy PUK podjeżdżają po odbiór odpadów i wszystko ładują do jedeno pojemnika. Pytam się więc: po co segregować je i mieć dodatkowy kłopot?

no już nie przesadajcie, że idą do jednego pojemnika wszystkie! nie przesadzajcie;
kto by nawet takie ryzyko pojął, żeby na oczach ludzi takie badziewie robić, nie biadolcie ludzie; weźcie tak trochę po amełryknsku...ok, ok...jest

Ludzie to jeden wielki pic. Co ztego, że segregujecie odpady, gdy przyjeżdża jedna śmieciarka i ze wszystkich pojemników zabiera odpady. Po interwencji bedą odbierac z poszczególnych kontenerówq , ale i tak wywioza na jedno wysypisko bo niema umów na odbiór szkła czy, plastyku. Oszukaństwo, tylko czemu to służy, Ładnie wygląda przed obcymi?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.